Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynki do M249


Recommended Posts

Witam

z góry proszę o "nie opieprzanie" mnie za ten temat bo czytałem resztę wypowiedzi o magazynkach.

 

A więc do rzeczy :)

Czy istnieje coś takiego jak real-cap do Minimi?? chodzi mi o magazynki typu: 100rd oraz 200rd

Czy jeśli chcę pozostawać "w zgodzie z naturą" to muszę używać tych cholernie wypadajacych i obcierających mi ręce STANAGów, dzięki, którym i tak daję "0" wsparcie drużynie??

 

PS: jest jeszcze opcja wsypania do boxa tylko pewnej ilości kompozytu to wiem , ale przez te chrząstanie w pudle nie czuję się dowartościowany :mrgreen:

 

PS2 Chciałbvm poznać opinie posiadaczy tej repliki (M249 albo innych "support gunów") biorących udził w tego typu rozgrywkach :wink:

 

dziękuję

Link to post
Share on other sites

Myślałem jeszcze o zasilaniu z krótkiego magazynka do M16 ("Wietnamskiego") typu Hi cap o pojemności 190 BB i zrobieniu to tak jak napisał Hubius, tylko sęk w tym czy taśma z nabojami, ktora miałaby mi to wszystko zakryć nie będzie za bardzo "przesunięta" w lewo.

2, gdzie dostanę taki magazynek - pokrowiec na taśmę?? czy tylko do upolowania na alledrogo jest??

Link to post
Share on other sites

Na allegro przeważnie.

Kumpel do MINIMI Classic Army - kupił takie pokrowiec i zrobił magazynek :)

Lecz, jeżeli nie masz dostępu do takiego cuda to zrób to ze stockowym magiem.

A.d. taśmy, moim zdaniem nie :)

 

PS: Nie Hubius lecz Silk :)

Nie wiem jak zrobić, żeby zmienić ksywę :)

Link to post
Share on other sites

Pracochlonne, a magazynek i tak pozostaje grawitacyjny, i nie wystrzeli 200 kulek w jednej serii.

 

Jak juz obklejasz, to czyms piankowo-sztywnym tak, zeby od razu limitowac pojemnosc do 200 kulek. I lepiej nie robic tego na stale, tak, zebys mogl wyjac przy sprzedazy lub przed jebanka.

 

Tak naprawde nie ma idealnego rozwiazania w Minimi w tej kwestii. Najlepsze sa chyba mid-capy.

Link to post
Share on other sites

Z tym pomysłem o piance/tkaninie to chodzi raczej tylko o samo "nie wydawanie dźwięku :)" gdy amunicji jest mało (dajmy te 250 BB).

Pomajstruję zobaczę jat to wygląda:

A co do strzelanek-jebanek to i tak staram się ograniczać ilość wykorzysywanego ammo: serie 2-5 strzałowe (zasilałem z Hi Capa od 30rd M4/16 standardu NATO - STANAG :) pasuje :D)

Link to post
Share on other sites

Posiadam magazynek do minimi ten na 1200bb z CA - jest tak zrobiony że można wsypać np 200bb i nie grzechocze jak standardowy hi-cap - fakt że jak komuś zależy i się postara to może z niego zrobić grzechotkę ale w normalnym trybie poruszania jakoś już nie. Dodam że magazynek nie jest obklejany, wyciszany itp - on już taki jest - jego konstrukcja.

 

Nie widziałem przerabianego maga ale się nad tym zastanawiałem mając juz w ręku swój magazynek - porównując duży magazynek to sporo części należy mocno pokroić - jeden zły ruch...

Czasem warto dać więcej za sprawdzony element niż przepłacić za dochodzenie do istniejącego już modelu / satysfakcji i frajdy w to nie wliczam - to inna sprawa :mrgreen: /

Link to post
Share on other sites

Ja tam zapchałem magazynek od repliki folią bezbelkową i kartonem tak że nie da się wsypać więcej niż 200-250 kulek dzięki temu nie grzechocze.

Polecam to rozwiązanie bo bez tego ocipieć można z tą grzechotką :-)

Link to post
Share on other sites

Jedynym wyjściem jest wrzucić do pudła 200 jat twierdzili przedmówcy

Broń wsparcia ma za zadanie zasypać przeciwnika ogniem

Jeśli spełnia te wymogi to nic tylko srać po dziurach

Kiedy reszta może wycofać się na z góry wyznaczone pozycje

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Mam ten sam problem i użycie midów do M nie jet tak dobre.... Jeśli na imprezie jest przelicznik 2:1 to Minimi ma tylko 2x więcej kulek - a to boli.

 

Pracuje nad 'midem do minimi' - 200 - 300 kulek na sprężynie. Efekty będą czasie tygodnia - dam znać a jak wyjdzie podrzucę pomysł.

Link to post
Share on other sites

Co to znaczy przelicznik 2:1 ? W stosunku do oryginału czy w stosunku do karabinów szturmowych ?

 

Jeżeli to pierwsze to normalna sprawa i nie ma co boleć bo minimi ma tak czy siak 6 razy więcej ammo od szturmówki. Pojawia się coraz więcej milsimów gdzie w ogóle stosunek BB do real ammo jest 1:1.

 

Natomiast jeżeli w stosunku do karabinów szturmowych to jeszcze nie słyszałem o milsimie na takich zasadach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...