Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nafta jako srodek do czyszczenia broni


Recommended Posts

Witam

 

Po ostatniej wiekszej imprezie (Zlot Pojazdow Militarnych w Boryszynie) do mojej broni dostalo sie sporo drobnego piachu. Gun lezal wiekszosc czasu w kaburze jednak wystajace elementy (stopka magazynka, kurek, czesc mechanizmu zwalniania magazynka) odczula dzialanie drobnych ziarenek. Zabrudzenia nie wlazly zbyt gleboko, wystarczajaco jednak aby uniemozliwic czyszczenie mechaniczne. Z pomoca przyszla mi zwykla nafta do lamp. Ma ona do siebie to, ze swietnie wnika we wszelkie szczeliny i wyplukuje kazdy, nie klejacy sie, brud. Metode ta moge polecic z pelna odpowiedzialnoscia. Nafta w zaden sposob nie zniszczy czesci plastykowych ani gumowych (kiedys uzywano jej do sprawdzania uszczelek w zaworach). Ma przy tym wlasciwosci smarujace i szybko paruje.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

OJ, ja bym nie ryzykował czyszczenia repliki naftą, szczególnie gaziaka, gdzie jest sporo części gumowych... Nafta jest frakcją destylacji ropy naftowej i może mieć zły wpływ na części gumowe. Jeżeli ich nie rozpuści, to moze spowodować ich twardnienie...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...