Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK 416 carbine...


Recommended Posts

Ostatnio po kontuzji kolana miałem sporo czasu na zastanowienie się, jaka będzie moja następna broń, a jako że bardzo interesuje mnie funkcja strzelca wyborowego pomyślałem jaka replika by się do tego nadała. Wyszło mi coś takiego:

- HK 416 carbine: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=686

- tłumik dźwięku: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=863

- lufa systemy: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=430

- gumka HU: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...;products_id=37

- sprężyna m130 (i tutaj nie wiem na jaką się zdecydować i mam nadzieję, że mi pomożecie ^^, ale do wyboru jest tylko systema i mad onion i chyba wiem co mi doradzicie xD)

- luneta (też nie wiem jaka, ale z niezbyt dużym powiększeniem)

- z powodu dłuższej lufy trzeba też (chyba) będzie wymienić cylinder na typ 0, ale tu też liczę na waszą pomoc

I teraz pytanie:

Czy to będzie celne, szczelne, z zadowalającym zasięgiem i ogólnie nadające się na broń strzelca wyborowego?

 

Z góry dziękuję za wszystkie (sensowne) odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

ehh okej..., w takim razie pomyślę nad AUG'iem a3, a tak wogole co by w nim trzeba wymienić? Oprócz lufy i gumki oczywiście.

 

Ew.. co by trzeba było wymienić w m14 cymy, żeby pociągnęła m130 (no ewentualnie m120, ale wtedy nie bardzo się nada na karabin wyborowy :/), i ogólnie co by trzeba zmienić

 

Znów z góry dziękuję za odpowiedzi

Edited by heemat
Link to post
Share on other sites

W AUG A3 JG jest w stocku odpowiednik sprężyny m130. Nie wiem jak wygląda reszta gearboxa, ale podejżewam że można bez problemu włożyć i m140. Reszta standardowo jak w każdej replice.

 

m14 - mi m130 ciągnęła na auto bez żadnych śladów na częściach na tłoku P&J (29 zł) i głowicy tłoka P&J (29 zł). Na stockowych zresztą też powinna dać radę. W stocku lufa półprecyzyjna 540 mm.

 

Prawdopodobnie obie repliki będą wymagały dokupienia dobrej baterii pod kątem takich sprężyn.

Link to post
Share on other sites

Bateria to i tak pewna do wymiany, tylko co do AUG'a a3, na taiwangunie (teraz jest przecena o 260 zł :o), pisze że jest w nim sprężyna m125, a jeśli włożyłbym m130 to stracę gwarancję, chyba że faktycznie mi doradzicie, że to nie ma prawa się zepsuć to pomyślę, a propozycja, że mogłoby tam wejść m140 jest ciekawa :D, no i co do budżetu, to chciałbym nie za bardzo przekraczać 1000 zł, ale jak bedzie coś naprawdę ciekawego za niewiele więcej to i tak wezme ^^

Edited by heemat
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to jest w AUGu czy innych, ale HK416 ma naprawdę pancerny GB i bez obawy tam można wsadzić i M140.

 

AUG jest niewygodny jak dla mnie, ale o gustach się nie dyskutuje.

 

@przemek10 - popieram. W tym ja jako snajpy to używam i sobię baaaardzo chwalę.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Grzechotnik, nie rozśmieszaj ;)

 

GB w AUG JG będzie prawdopodobnie mocniejszy niż w HK416, w końcu to v.3. W HK masz plastikowe body, praktycznie nie da się go wymienić na metalowe HK416 bo boyi nie będzie pasować, dwuczęściową komorę hop-up i latający frontset. Kolejna rzecz to sama konstrukcja replik tego typu średnio nadaje się na karabiny wyborowe, bo trudno ustabilizować komorę. SR-25 nadrabia długim gb, tutaj to jest po prostu bez sensu. Jak masz parcie na hk416, które swoją droga jest bardzo fajną giwerą, poczekaj lepiej na boyi.

 

Heemat, jeżeli nie za bardzo orientujesz się w tuningu i w ogóle w replikach, to jeden pies co weźmiesz... i tak będziesz się uczył na błędach. Tym bardziej że na forum można bardzo dużo bzdur wyczytać.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pocieszenie michalll :/, a masz jakieś pomysły na zestaw do 1100 zł? Jeśli nie to w takim razie zostanie mi do wyboru zwykła szturmówka / sr-25 :/, o właśnie, co do sr-25... a&k i pj czym się różnią? I jeszcze jedna rzecz... nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, ale nie chciałem mieć "prawie snajperki" bo do funkcji snajpera się nie nadaje :P, chodziło mi bardziej o coś "mocniejszego" i celniejszego niż zwykłe szturmówki, coś dla "strzelca wyborowego" (nie będę próbował ci tłumaczyć kto to jest, bo i tak wiesz lepiej niż ja ^^)

Ta m14 mogłaby być ciekawa, tylko z tego co wiem nie tak łatwo jest z upgrade'ami gb. v7,

co do tego że nie orientuję się w tuningu i replikach- a jakbym się orientował to myślisz, że bym się kogokolwiek o coś pytał? ;)

Edited by heemat
Link to post
Share on other sites

Kup sobie P-90 :-F

 

A tak na serio, to bym wziął AUG-a do tego tłumiczek i para-snajperka jak znalazł. Kupel miał tłumik plastkiowy :strach: i praktycznie było tylko słychać jak chodzi GB choć w porównaniu do innych replik i tak chodził cichutko. Do tego jakieś łożyska kulkowe, cicha głowica tłoka i cylindra---> musi być OK. A co do wytrzymałości to ponoć M140 można tam upchać. Jakiś frajerfox 9.6V albo Lipol i będzie gitara.

Link to post
Share on other sites

m14 i gb v.7 nie jest taki straszny jak się wydaję - poczytaj temat o tuningu v.7 bo dużo by było pisać.

SR-25 ma bardzo mocny, długi gearbox, po włożeniu m140, dobrej lufy i komory możesz osiągnąć 500 fps. Ale też jest droższa na starcie. P&J jest nieco zmodyfikowana na plus w stosunku do A&K.

To są repliki karabinów wyborowych, czyli jak rozumiem tego o co Ci chodzi.

 

Rada ode mnie - poświęć trochę czasu i poczytaj po prostu tematy o tuningu tych replik:

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=43422

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=50692

 

Mała uwaga ode mnie: podkręcenie repliki na 500 fps to nie jest duży problem ani wydatek. Problemem jest natomiast osiągnięcie dobrej celności i powtarzalności strzałów, i tu się mogą zacząć wydatki.

Link to post
Share on other sites

Weź sobie AUG'a , m14 albo g36 lub sr-25. Nie ma sensu w coś takiego się pakować.

 

Hahahahah... :wink: :wink: :wink:

 

Good Joke michalll :D Karabin w stoku bije G36,m14, sr25 !! Jedynie nie AUG'a tego naj nowszego z JG.

 

GB z HK wytrzymuje m140 tylko trzeba wymienić łożyska i cylinder :]

 

Stokowy silnik jest bardzo mocny uciąga m150 !!

 

Bateria 9,6 V. Jak chcesz jako Parasniperka to masz pełno miejsca na dobrą optykę i na dwójnóg.

Link to post
Share on other sites

W stocku bije także wszystkie repliki TM, CA, G&P etc. Ciekawe zatem dlaczego nie ma masowego wysypu karabinów wyborowych budowanych na HK416 JG tylko ludzie pakują kupę kasy w taki badziew jak sr-25 CA czy SPR-A G&P...

 

Z takim podejściem kończy się w ten sposób, jak mój kolega - kupił to HK-416 rok temu, 430 fps, wstawił Systemę 509 mm, gumkę Systemy, a tu strzela gorzej niż stockowe m14 Cymy z 350 fps.

Link to post
Share on other sites

No tak Cyr4x, moc będe miał, tylko zastanawia mnie co wtedy będzie z celnością i powtarzalnością :/

 

Jedno częściowa komora HU. I dobra gumka. I masz powtarzalność na 60m.

Bo tyle ja mam na gumce Guardera czarnej. Wiem gdzie strzelam :]

 

Kolega Lukas ma HU typu H i też dobrze śmiga na standardowej komorze. Gumkę nie wiem jaką ma ale skupienie miał w kontrę ludzką tak +70m.

Michalll twój kolega mial pecha lub źle zrobił .

Link to post
Share on other sites

@Z takim podejściem kończy się w ten sposób, jak mój kolega - kupił to HK-416 rok temu, 430 fps, wstawił Systemę 509 mm, gumkę Systemy, a tu strzela gorzej niż stockowe m14 Cymy z 350 fps. - Z Twoim doświadczeniem [w sensie w grzebaniu w AEGach na +], to jak byś mu złożył dobrze to zakładam, że strzelał by lepiej.

 

@michalll - pisałem, że się całkowicie nie orientuje w sprawie AUGa, więc proszę nie wjeżdzaj na mnie, OK? ;)

 

Co do powtarzalności i celności to komora King Arms, lufa Prometheus, gumka Systema, dystansery Deep Fire + teflon fix.

 

W GB jakiś borek i te inne zmiany.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Michalll twój kolega mial pecha lub źle zrobił .

 

Albo dwa w jednym - miał pecha i źle zrobił bo kupił tą replikę.

 

Wszystko da się zrobić, ale prędzej czy później masz wypasione części w bardzo kiepskiej jakości body, którego nie wymienisz.

 

Wiele replik przez moje ręce przeszło i wiem czym to się je. Historie o 60, 70 metrach w takich replikach też już wiele razy słyszałem... :roll:

Link to post
Share on other sites

Body akurat jest mocne. Mi jakoś trzyma i wielu osobom także.

 

Nie wiem do czego tu porównać, bo to zależy jak kto używa replikę, ale przy normalnym trybie użytkowania nie rozpadnie się.

 

Sprawa wygląda inaczej przy upadku czy innym nie miłym incydencie.

 

A co do bujania się RISów, to wystarczy wymienić śruby na dłuższe i wszystko gra i nie ma słowa o bujaniu, nawet o 0.5mm.

 

To jest chinol i nie zawsze będzie pracować tylko po włożeniu springa M140.

 

Trza to dopieścić, chociażby w shimmingu, nasmarowaniu, zrobieniu nowych kabli i innych takich wydawałoby się mniej ważnych rzeczy, które tak naprawdę sądzą o końcowym efekcie jak ilość FPS, kultura pracy, ROF, zasięg, celność.

 

Dlatego właśnie kocham chińczyki.

 

PS: zapomniałem o pozdrowieniach.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o zrobienie karabinku dla strzelca wyborowego z Hk416, to można się pobwaić z próbą przerobienia AGM'a (jest w podobnej cenie do JG) - Boyia odradzam, bo ma bardzo łatwo zniszczalne body.

Można też się pobawić z TopTechem czy VFC, ale nie widziałem tak przerobionych 416'stek.

 

PS.: Grzechotnik, MAJOR ma poniekąd rację, jesteś od niedawna, masz duużo za dużo postów (często nie współniernie do jakości wypowiedzi), a mam wątpliwośc, czy między siedzeniem na forum masz czas na chodzenie na strzelanki...

Edited by Damotr
Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się dłużej na ten temat dyskutować bo to chyba nie ma sensu.

 

Powtórzę jeszcze raz, HK416 JG ma najgorsze wady tego typu replik: plastikowe body, dwuczęściową komorę i nieustabilizowany front. Nie widzę żadnych logicznych przesłanek pakowania się w coś takiego, choćby miał mechbox systemy. Są dziesiątki lepszych replik za tą kasę.

Link to post
Share on other sites

Co do body jest faktycznie pancerne.

Wywaliłem się chyba na każdym znanym podłożu. Zaczynając od asfaltu, żwiru, piasku, bagna, torfowiska kończąc o uderzenia repliką w budynku o ścianę ( nie trafiłem w framugę w biegu :] )

CO JEST NICZYM do tego jak moja dziewczyna wywaliła się w piękny sposób na schodach na broń … 20 schodów później ( strasznie wyglądało ) Ris ma wyszlifowany z jednej strony i kolbę. Ale body o dziwo nie pękło.

 

Więc nie gadać ciu... body jest idealne ! Plastik że plastik ale ładny jest . :]

Link to post
Share on other sites

AGM ma duuuużo gorsze body niż JG. Mimo, że znal to kruszy się od pierwszego lepszego wywalenia.

 

Do tego dochodzi kiepski GB.

 

Eee tam. Lepiej JG. Co do frontu to można się pozbyć chwiejności, a komora to chyba jedno z pierwszych zakupów jak się przerabia na snajpę, więc tutaj takie trochę bez sensu to było.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...