Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ghillie suit


Recommended Posts

Siemanko, jestem troche nowy w tym temacie :D przeczytalem wszystkie posty na temat ghillie suit. Niestety linka ktory jest zamieszczony w przyklejonym temacie otworzyc nie moge gdyz pisze ze nie moze sie polaczyc z serverem;/ A wiec chcialem tylko kilka pytan zadac. A wiec:

Do zrobienia ghillie suit potrzebuje worki z juty, siatka, mundur/bluza tak? To co wyczytalem a w temacie przyklejonym, ale dalej nie kojarze co gdzie czemu ;p. Z juty sie robi te fredzle tak?A potem te fredzle przyszywa do siatki? a siatke sie naszywa na bluze/mundur? aha jeszcze przeczytalem o wzmocnieniu przodu z ghillie suit? jak i czym? Rowniez jestem ciekaw do czego niektorzy z was uzywaja gumek z majtek? :P bo niestety nikt z temacie przyklejonym nie napisal.

 

Sorki za ten chaos z tymi pytaniami ;p bylbym wdzieczny gdyby ktos mogl mi odpowiedziec :)

Link to post
Share on other sites

Po południu wrzuc e na imghack ten poradnik i wkleję tutaj, bo mam go na kompie. Tak że cierpliwośći. Wrzucił bym teraz, ale lecę na wymianę kompozytu ;)

 

Pozdro!

 

W sumie mam jeszcze trochę czasu... Zaraz będzie.

Edited by Mamlas
Link to post
Share on other sites

no niestety nie pamiętam proporcji mieszanek. Przede wszystkim, potrzebne są Tobie kolory farby: brąz, zieleń, czarny razy dwa oraz juta niefarbowana.

reasumując: proponuje zabarwić przykładową ilość juty z każdego koloru(ja tak zrobiłem), patrząc przy tym jak dany kolor wygląda w tzw. misce. I tu jest nam potrzebny kolor czarny, ponieważ należy wziąć poprawkę, że po pofarbowaniu i spłukaniu kolor będzie o co najmniej 1/3 bledszy.

Gdy już pofarbujesz 3/4 juty na odpowiednie kolory po 1/4 z każdego. a 1/4 juty zostawisz w naturalnym kolorze, nie przejmuj się, że wygląda to jak nie wiadomo co(bo i ja miałem takie wrażenie). następnie tworzymy ghilli (co zajmuje pare ładnych roboczogodzin). no i na koniec nieuniknione jest przetargać całe ghilli po lesie. czyli się nie pierdzielić - błoto, ściółka, piach, wysuszyć i w razie potrzeby powtarzamy. należy pamiętać, że ghilli to tylko podstawa maskowania.

PS.:a jeśli czujesz o co kaman to dojdziesz o co kaman bo na to nie ma konkretnego przepisu. AA, i paski z różnych materiałów mogą Ci się przydać.(ostatnio użyłem paski z mopa używango - pięknie się sprawdziło).

pozdro

 

Strona rzeczywiście długo nieaktywna. Ale ja kiedyś znalazłem gdzieś to, być może nawet w tym temacie. Ten artykuł wygląda mi na pisany przez PA, styl pisania i wszystkie metody i rozwiązania są takie same jak w tym, co było na stronce.

 

Link: http://www.pliczek.net/index.php?p=19009

Link to post
Share on other sites

Osobiście odradzam używanie juty do robienia "Krzaczka", mocno grzeje i potrafi zostawać fargmentami na pobliskich krzakach.

 

 

Grzeje jak wszystko związane z ghillie.

 

Co do kraczków to reszta tez Ci będzie się zaczepiać o krzewy :)

Link to post
Share on other sites

Gloran w zakładce "Snajperzy i kamuflaż" jest temat "[Opis] Ghillie Suit", gdzie zamieszczone jest wiele pytań i odpowiedzi na nurtujące Cie pytania, a jeśli nie to TAM pytaj. Ja dla mnie to temat założony bezsensownie.

 

PS Nie żebym na kogoś najeżdżał ale jak każdy nowy napiszę taki temat to będzie innymi słowy burdel...

 

Pozdrawiam Korczo

Edited by BAST3R
Link to post
Share on other sites

lol spox, dzieki. Sorki ze tutaj napisalem, myslalem ze jak tam napisze to nikt nie odpisze bo ma juz 19 stron, ktore na marginesie wszystkie przeczytalem.

 

Za takie podejście zadam sobie trud i poobserwuję Twoje posty w obrębie tego podforum. Tak zgadłeś będę czekał na jakies potknięcie które da Ci czas na przemyślenia.

thor_

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...