Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

W tuningowanej ok.rok temu eMce P&J (sprężyna M135, bore-up, łożyskowana prowadnica sprężyny i głowica tłoka, silnik JG III gen, nowy chwyt pistoletowy) pękł szkielet gearboxa. Kupiono nowy wzmocniony Deep Fire z łożyskami ślizgowymi 7mm, pierwszą zębatkę(silnikową) G&P, bo na stockowej widać było pęknięcie i sprężynę M120. Po złożeniu repliki i przestrzeleniu jej okazało się że trzeba zębatki przepodkładkować bo za bardzo hałasują. Po skorygowaniu zębatek pod gearbox podpiąłem chwyt, założyłem silnik, wyregulowałem śrubę pokrywy - całość chodziła idealnie. Po włożeniu gearboxa do body, zmontowaniu całości, założeniu pokrywy silnik nie był w stanie ruszyć sprężyny, co ciekawe ze zdjętą pokrywą i silnikiem przytrzymywanym palcem zestaw pracował tak dobrze jak na początku. Po kolejnym otwarciu gearboxa NIE ZMIENIAJĄC USTAWIENIA PODKŁADEK okazało się że na styku zębatki silnika z pierwszą zębatką pojawił się jakiś koszmarny opór powodujący zgrzytanie i blokowanie się całego mechanizmu, a którego wcześniej nie było. Jak? Skąd? Kombinowanie z podkładkowaniem pierwszej zębatki nic nie daje, gwinty śrub trzymających chwyt są całe więc nie ma raczej możliwości przesunięcia silnika, zębatki po założeniu ich do szkieletu i pchnięciu palcem pracują idealnie, założenie innego silnika nic nie zmienia.

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny

Link to post
Share on other sites

Przypatrz się dokładnie czy przy wtykach okablowanie jest całe . Swego czasu wtyczki na silniku po dokręceniu dolnej części pistol gripa w jakiś sposób powodowały w mojej emce zwarcie . Prosty sposób żeby się przekonać czy masz to samo , to dać cienką warstwę izolacji między silnik a dolną część chwytu .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...