Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bielizna termoaktywna (i jeszcze skarpetki)


Recommended Posts

Witam,

 

mam pytanie na temat bielizny termoaktywnej (z przeznaczeniem do zastosowań taktycznych, ale nieco bardziej taktycznych niż niedzielne "szczelanki", mam na myśli dłuższe DZIAŁANIA, bez wyłączenia poligonów etc).

 

Poszukuję zestawu odpowiadającego pewnym kryteriom, na które składają się:

- kolor - oliwka

- jakość wykonania i materiałów - superduperhiper (no może nie aż tak wysoka)

- wysoki komfort użytkowania - "chłód" w "chłodnych" rzeczach, ciepło w ocieplających, szybkie schnięcie (wolałbym uniknąć otarć i innych zadrapań w trakcie noszenia), mile widziane utrzymanie właściwości izolacyjnych przy zamoczeniu ubioru jak to ma miejsce w np. wyrobach Massif'a

- nie musi być trudno palna

 

Zestaw obmyśliłem tak:

1. Noszone zawsze (zasadniczo na ciepłą pogodę, w chłodzie idą pod ocieplenie):

-t-shirt

-boxy (fajnie żeby były tak odszyte żeby "klejnoty" mieściły się w takim zacnym wyprofilowaniu)

2. Zakładane przy chłodku, niekoniecznie zawsze razem:

-cienki "long john" - na tyle cienkie żeby można je zastosować w lato przy spadku temperatur, ale też w zimie przy aktywności

-cienkie kalesony (fajnie żeby były tak odszyte żeby "klejnoty" mieściły się w takim zacnym wyprofilowaniu) - na tyle cienkie żeby można je zastosować w lato przy spadku temperatur, ale też w zimie przy aktywności

3. Zakładane dla słuszniejszej izolacji termicznej, niekoniecznie zawsze razem:

-podkoszulka z długim rękawem, grubsiejsza (mile widziane rozpięcie pod szyją)

-długie spodenki, j/w (fajnie żeby były tak odszyte żeby "klejnoty" mieściły się w takim zacnym wyprofilowaniu)

 

4. (ostatni element systemu, niekoniecznie oliwkowy, najlepiej to czarny, na zamek błyskawiczny, z wzmocnieniami na ramionach, łokciach, ściągany w talii, dole i rękawach, z kołnierzem i rozpięciami, najlepiej z siatkami pod pachami - czuję się jakbym opisał SPEAR Fleece Jacket... pytanie tylko czemu):

-przeznaczony do noszenia jako outer layer, ale również jako izolacja termiczna pod kurtką z GTX

-nie przeznaczony do noszenia w arktyce i innych teatrach działań za kołem podbiegunowym (ale w polskich górach, tudzież innych nizinach i łączkach, zarówno w zimie jak i latem w razie spadku temperaturki to i owszem)

 

Jakie firmy tudzież produkty spełniające powyższe kryteria moglibyście polecić? Myślałem o wyrobach Potomac'a, ale wolę się upewnić ponad wszelką wątpliwość żeby bubla nie kupić. Nad trudno palność przedkładam oczywiście komfort i jakość.

 

Druga rzecz to skarpetki? Chodzi mi tylko o firmę cywilną (mniemam że najbardziej trafione poszukiwania w tym wypadku) do (obrazowo mówiąc) długich marszów, z ciężkimi bagażami w nie sprzyjającym terenie w butach z GoreTexem (jak na przykład Combat GTX produkcji Lowa) w systemie ło takim o (najbardziej zasadnym - ?): cienka komfortowa skarpetka na stopę, na to gruba "anty-otarciowa" ;-)

 

(Oliwkowe oczywiście) Fox River? Thorlos? Podoficer! Lekarza!

 

AceSpades!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...