Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jakie mundury??


Recommended Posts

Jeszcze o DPMie...

Fajny mundur, BARDZO wygodny, ale troche jak pidżama... Nawet kurtka jest jak na mój gust troche za lekka, i w zimie, mimo że nie jestem zmarźlakiem, trzeba się bardzo mocno docieplić.. Ale poza tym - bardzo dobry wybór, choć osobiście przeżucam się teraz na US.

Największą zaletą jest wspomniany przez Wukasza buttpack - można go wyciąć i uszyć sobie pokrowiec na hełm. Starcza idealnie :-).

Link to post
Share on other sites

Hehe - widze, ze nie tylko ja mialem przy DPMach skojarzenie z pizama :D A jesli chodzi o kupno mudnuru polecam spodnie M65 i bluze BDU ripstop. Starczy Ci to na dosc dlugo, spodnie sa wlasciwie na caly rok, a pod bluze w zimie i tak musisz cos wlozyc. Ja swoje pierwsze M65 ( kup koniecznie z grubego materialu ) katowalem praktycznie codzien przez 3 lata, zanim je zmienilem na nowe ( stan starych okleslilbym jako sredni 8O :D )

Link to post
Share on other sites

Lekkość, a co za tym idzie słaba wytrzymałośc, jest wadą. Crazy_Ivan wskazał dokładnie taki komplet, jaki zaczynam mieć - M65 mam, bluzy jeszcze mi brakuje. Porównaj DPMa z M65. Te drugie spodnie grubsze, ale za to niezniszczalne (najstarsze M65 jakie mam w domu mają 5 lat i jeszcze nadają się jako spodnie robocze). I można w nich chodzić cały rok, bo mają łatwo dostępne docieplenie.

Podsumowując: M65 - trwałość, odrobina dyskomfortu w pełnym słońcu.

DPM - przewiewność, gorzej zimą, słabszy materiał.

Teraz pytanie, co kto woli? Jakościowo wybory są równoznaczne, wybór zależy już tylko do preferencji.

 

A ja będe DPMa i tak nosił zamiennie z M65...

Link to post
Share on other sites

Lekkosc, to zaleta niewatpliwie, ale rownie dobrze moznaby biegac w kapielowkach :lol: A tak powaznie - ten material moim zdaniem po prostu nie nadaje sie na spodnie ( ktore sa przeciez bardziej niszczone, niz bluza )

Moja bluza ripstop BDU nie jest wiele ciezsza niz DPM ( ktorej uzywam czasem zamiennie )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...