Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kilka szybkich pytań:

 

a) co z WC? - będzie jakiś TOI-TOI czy robimy gdzie popadnie do lasu?

b) nawiązujać do punktu a) czy należ mieć własny papier toaletowy?

c) czy w czasie respawn będzie można udać się do samochodu?

d) rozumiem, że zarówno jedzenie jak i picie w 100% we własnym zakresie?

e) czy przewidujecie plan awaryjny na wypadek deszczowej pogody?

f) czy w przypadku USA wystrzelanie przez szturmowca 300 kulek w ciągu jednego dnia oznacza brak możliwości prowadzenia ognia do końca tego dnia? (może warto rozważyć podniesienie limitu, szczególnie jak w sumie ma być 300 osób)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dorzucę się do deszczu pytań:

I. Czy na miejscu zlotu będzie coś w stylu 'szatni' -miejsca, w którym można by zostawić ciuchy (cywilne oczywiście;])?

II. Czytając posty odnośnie stylizacji dochodzę do wniosku, że jako rebeliant raczej nie ma po co brać munduru bo w mieście łatwo będzie 'wpaść' - chyba, że będzie możliwość przebierania się w 'cywilne' ciuchy w bazie albo u jakiegoś mieszkańca miasta sprzymierzonego z buntownikami?

III. No właśnie - co będzie walutą?

 

 

no i PS. z mojej strony ;]

Wybiera się ktoś z Rybnika bądź okolic?

Link to post
Share on other sites

Szwed11:

a) staramy sie zalatwic Toi-Toia. Na 99% bedzie, a nawet jesli nie, to czy komus przeszkadza saperka i las ; > ?

b) papier toaletowy zapewnimy. Jak zalezy Ci na super miekkim Velvecie, to nic nie stoi na przeszkodzie abys wzial swoj.

c) w uzasadnionej przyczynie - tak.

d) organizator zapewni wode przez caly czas trwania dzialan i cieply posilek na koncu zlotu. Nie mozemy jednak kazdemu zapewnic 10l wody, wiec uczestnicy powinni miec choc jedna butelke wody w plecaku + 1l w oporzadzeniu. Zapewnimy dodatkowo co najmniej 2l na glowe.

e) co znaczy plan awaryjny? Chocby wystapilo tornado, nie wplynie to na rozwoj zlotu. Jesli dany uczestnik boi sie deszczu/nie chce ubrudzic sobie rak, moze zakonczyc udzial w zlocie (nie spotkalem takiej osoby na zadnej imprezie).

f) post #19, pkt. 3. Co do drugiej czesci pytania, rozwazamy wczesniejsze zamkniecie listy. Wiec, proponuje sie spieszyc ze zgloszeniami ; )

 

Ruryk:

1. Organizator zapewni forme pieniezna, kazdy uczestnik zaleznie od przynaleznosci i swoich danych otrzyma dana kwote.

2. Chyba w formie darmowego piwa na afterparty ; )

 

Sledziu_w:

I: Toi-toi, samochod, ewentualnie wykopany dolek. Nie przewidujemy budowy szatni, to nie lekcja WF. Mala rada: najprosciej zapakowac do plecaka swieza bielizne + dodatkowa pare skarpet. Jesli bedzie goraco/zimno/mokro, to nie ma nic przyjemniejszego niz swieze/suche skarpety ; )

II: Cywile/rebelianci ofc. moga przyjechac w ciuchach cywilnych i przebrac sie w domku przed zlotem. Przez caly czas trwania imprezy musza byc ubrani jak nakazuje stylizacja (czyli okolo 30h). Nie widze wiec powodu brania munduru.

III. Patrz wyzej.

 

Pozdrawiam, dr_wisla

Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedna mała uwaga odnośnie amunicji: pytasz czy będzie można uzupełnić magazynki jeśli już wszystkie opróżniłeś. Otóż TAK. Ale jak zdobędziesz amunicję (poza tą wyznaczoną przez organizatora) to już Twoja sprawa. Możesz uprawiać hazard, oddać swoje żarcie komuś, kto ma za dużo kulek, a nawet kraść. Tylko musisz się liczyć z tym, że jeśli zdecydujesz się komuś podpieprzyć sprzęt możesz wylecieć ze zlotu. Mówię o tym dlatego, że kulki są własnością uczestników: zgodnie z pierwszym postem będą odsypywane z zasobów uczestników.

 

Można też będzie zgłosić się do dowódcy oddziału albo do samej ,,góry" pod warunkiem, że będziesz miał dobre uzasadnienie. Ale uprzedzam, że nie warto polegać na decydentach ze sztabu. Chyba, że dowódca oddziału okaże się sprytnym gościem i ich wykiwa (do dowolnej interpretacji).

 

 

Co do waluty: postaramy się załatwić odpowiednią ilość Riali (Arabia Saudyjska - po prostu mają ładne banknoty i dosyć łatwo je dostać).

 

Szatnia: będzie magazyn/depozyt, ale ciuchów tam nie przyjmiemy, bo będzie za duży burdel. Przykro mi, ale w tej kwestii musisz sobie radzić sam (zresztą Ghost już to opisał).

Edited by Barszcz
Link to post
Share on other sites

jak zdobędziesz amunicję (poza tą wyznaczoną przez organizatora) to już Twoja sprawa. Możesz uprawiać hazard, oddać swoje żarcie komuś, kto ma za dużo kulek, a nawet kraść. Tylko musisz się liczyć z tym, że jeśli zdecydujesz się komuś podpieprzyć sprzęt możesz wylecieć ze zlotu.

(wytł. moje - KZ)

Szanowny Kolego - albo powinieneś precyzyjniej formułować myśli, albo zastanowić się nad tym czy jesteś wystarczający dojrzały aby organizować cokolwiek. Osiedlowy turniej gry w bierki, włączywszy. Ponieważ po przeczytaniu powyższego, oczy stają w słupki 8O - wolno kraść pod warunkiem, żeby nie dać się złapać!

 

Pomysł jest rozwojowy. Zresztą ze sformułowania "podpieprzyć sprzęt" wnoszę że ów wypadek "usankcjonowanej kradzieży" nie dotyczy jedynie amunicji. I słusznie! Jeśli komuś - dajmy na to - zepsuje się karabin, to niech po prostu ukradnie go komuś innemu. A żeby to nie wyszło na jaw i sprawca nie wyleciał ze zlotu, niech od razu pobije okradzionego. Wtedy będzie to naprawdę prawdziwy milsim... Stąd moje pytanie: Czy Wy aby na pewno dobrze się czujecie?

 

Jednocześnie zastanawiam się czy dbające o transparentność i pewne standardy forum, jest właściwym miejscem do ogłaszania imprez, na których dopuszcza się okradanie ich uczestników...

 

Ende.

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

No ja to przyjąłem jako formę żartu, sarkazmu, ironii ;]...

 

Czy do depozytu będzie można składać torby? (nie jakieś tam wielkie tasze - małe podróżne - pytam bo niestety nie jestem jeszcze zmotoryzowany i planuje jechać na zlot pociągiem :wink: )

 

Aha, są jakieś limity FPS'ów?

czy wystarczy 'zdrowy rozsądek'?

Link to post
Share on other sites

Nie napisałem tego, bo chcę zachęcić kogoś do łamania prawa. Wręcz przeciwnie, zalecam się do jego stosowania w prkatyce. Po prostu chciałem bardzo dobitnie wytłumaczyć na czym polega problem ograniczenia amunicji.

 

Co do kradzieży sprzętu: na ,,Ardenach" w Łodzi sprzęt niektórych uczestników leżał bez opieki na ziemi, tuż obok namiotu organizatorów. Każdy mógł podnieść z ziemi np. magazynek i odejść niezauważonym. Nic nie zginęło, bo towarzystwo, które brało udział w zlocie było bardzo dojrzałe i szanujące każdego członka airsoftowej społeczności. Poza tym nie napisałem nic przełomowego... kradzież, która tak bardzo Cię zszokowała funkcjonuje w każdym społeczeństwie od setek tysięcy i nie wiedzę, żeby coś się miało zmienić. Wszystko to tylko i wyłącznie kwestia interpretacji faktów i sytuacji.

 

Bierki? Jak chcesz, mogą być bierki... nie rozumiem po co się czepiasz. Ja tylko daję przykłady, do których można się zalecić, ale przecież nikogo nie zmusimy, r]Reszta to robota ludzi. Równie dobrze można czekać kilka godzn na nowy przydział amunicji, co kto lubi. Ja osobiście szukałbym bardziej życiowego rozwiązania. Jeżeli nie chcesz brać w tym udziału to po co się wtrącasz?

 

Żeby podsumować: nie napisałem, że kradzież jest przez nas dopuszczona. Bo nie jest, zresztą stawiamy na zaufanie. Ładnie podkreśliłeś słowo ,,możesz", to bardzo dobitne. Ale miej na względzie wilorakość znaczenia tego słowa. Nie oznacza ono tylko i wyłącznie odgórnego przyzwolenia, ale np. praktyczną możliwość wykonania pewnych czynności. W tym przypadku sprzecznej z prawą i jakąkolwiek moralnością

 

Cieszy mnie fakt, że martwisz się o moje samopoczucie, ale pozwól, że sam się o nie zatroszczę. Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania odnośnie zlotu - pisz śmiało! Jeżeli chcesz tylko łapać za słówka i zawracać mi glowę to wyślij maila.

 

 

 

Śledziu, dziękuję za trzeźwość umysłu! Dokładnie tak to miało zostać odebrane.

 

1. na torbę spokojnie znajdzie się miejsce.

2. limit FPS'ów - postanowiliśmy zaryzykować/poeksperymentować i nie wprowadzać żadnego. Stawiamy na zdrowy rozsądzek i wzajemny szacunek.

Link to post
Share on other sites

Kuba, czasem wystarczy po prostu pomyslec, ze osoby z "cechami" jakimi nas opisales, nie sa w stanie zoorganizowac takiej imprezy. Jest to wrecz oczywiste, wiec nie rozumiem po co byl Twoj post.

Jesli dalej chcesz prowadzic dyskusje na ten temat, tak jak Barszcz wspomnial, napisz do nas maila, na pewno odpowiemy.

 

Pozdrawiam, dr_wisla

Link to post
Share on other sites

Dyskutowanie o rzeczach oczywistych sprowadza farsę do kpiny. Znaczenie słów w języku polskim jest jasne i znane. Choć można udowadniać coś innego - nie wnikam. Podobnie jak w to, że ktoś co innego myślał, a co innego mu wyszło. Nie roztrząsam faktu, że tym kimś był organizator (choć to symptomatyczne). Ale jest pewna granica dezynwoltury...

 

Pytań odnośnie zlotu nie mam. Wszelkie wątpliwości na jego temat zostały rozwiane wczoraj. Natomiast mam (sine ira et studio) pewną niezobowiązującą sugestię, która może pozwolić uniknąć odmieniania słowa kradzież przez wszystkie znane przypadki: Zamiast fizycznego odbierania amunicji zabitym jeńcom, etc. - możliwe (oraz praktykowane) jest umowne załatwienie takiej sprawy, polegające na doładowaniu się odpowiednią ilością swoich kulek. Ale to taka oczywista oczywistość...

 

Ende.

Link to post
Share on other sites

Znakomicie, tylko po co ten offtop? Cieszę się, że w naszym wspaniałym mieście mamy tylu porządnych ludzi, ale to nie miejsce ani czas na takie dyskusje.

 

Temat zabierania amunicji/magazynków od rannych/zabitych również już poruszyliśmy i ustaliliśmy, że można to praktykować TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA ZGODĄ OSOBY, KTÓRA ZOSTAŁA RANNA/ZABITA. To tak nawiązując do wczorajszych dywagacji na temat kradzieży. Przykro mi, że muszę pisać o rzeczach oczywistych, ale nie dałeś mi wyboru.

 

Proszę po raz kolejny: jeżeli chcesz się podzielić swoimi odczuciami pisz PW, bo nie ma sensu robić bałaganu w temacie poświęconym sprawom ogranizacyjnym.

Link to post
Share on other sites

Do tego, oczywistym chyba jest, ze ranny bojowkarz nie zgodzi sie na zabranie mu kulek/repliki/magazynkow, wiec automatycznie taka operacjia moze byc dokonywana tylko i wylacznie np. w szeregach USA. Tu wyglada to normalnie, ranny, nie majacy mozliwosci przemieszczania sie, daje sprawna replike koledze z oddzialu, ktoremu skonczyla sie amunicja. Podobne sytuacje maja miejsce wsrod normalnych zolnierzy, a na tym to akurat polega, czyz nie?

 

To wszystko co mozna na ten temat powiedziec - nie widze niejasnosci, wiec po co bylo to cale zasmiecanie tematu i lapanie za slowka?

 

Pozdrawiam serdecznie,

dr_wisla

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

W przypadku obozów USA i Francuskiego będą NSy. A że nie będzie sytuacji, że wszyscy się kładą o jednej godzinie to powinno wystarczyć. Bojówkarze muszą się chować po krzakach albo zgadać z cywilami. Część wioski od samego początku będzie pro-reżimowa, więc ne powinno być z tym problemu. Trzeba tylko dobrze odegrać swoją postać.

 

 

Ale nie mamy nic przeciwko, jeśli ktoś zdecyduje się wziąć swój namiot nawet jeśli będzie po stronie koalicji. Zawsze to dla nas ułatwienie.

Link to post
Share on other sites

Nie widzę przeszkód. Oczywiście pod warunkiem, że będą spełnione wszystkie wymogi bezpieczeństwa - żeby po prostu nie dać się odstrzelić z powodu ognia. Sam teren jest przystosowany do używania wszelkiego rodzaju pirotechniki, więc ognisko nikomu krzywdy nie zrobi. Kwestia dogadania się z przełożonym, ale nie powinno być problemu.

Link to post
Share on other sites

Prosimy o wstrzymanie sie z przelewami na krotki okres czasu, gora do tygodnia. Zgloszenia mozna ciagle wysylac (zapraszamy do strony cywilnej, z ich punktu widzenia zlot bedzie najciekawszy).

Informacje o ponownej mozliwosci wysylania przelewow podamy jak najszybciej, gdy tylko bedzie taka mozliwosc.

 

Pozdrawiam serdecznie,

dr_wisla

Link to post
Share on other sites

Na razie mamy pełną stronę francuską, około 35 Amerykanów (lista za niedługo zostanie zamknięta - spora grupa z Wrocławia nie wysłała jeszcze zgłoszeń). Bojówek jest jak na razie mało, w liczbie około 10 osób.

 

Informujemy również, że spośród zgłoszeń bojówkarzy zostanie wybrany dowódca.

 

W środę/czwartek podam wstępny podział Amerykanów i Francuzów.

Link to post
Share on other sites

Barszczu na jedną osobę ile przypada granatów dymnych ? Bo nie wiem ile tego mamy zrobić ? I Nie wiem czy było ale powinien też być zakaz rzucania granatów dymnych w lesie(tylko w mieście można) bo od granatów z saletry można wywołać pożar.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam, cieszy nas wasza obecność ; )

 

Aktualizując postępy w przygotowaniach:

- negocjujemy obecność pojazdów typu HMMWV,

- prowadzimy długie prace na terenie zlotu (przewidujemy profesjonalne zakończenie terenu w przeciągu 2 tyg.)

- przygotowujemy reklamę, filmy promujące, bannery itp.

- najważniejsze: przyjmujemy ciągle zgłoszenia. Zapraszamy głównie do strony cywilnej i bojówkarzy ; )

 

W przyszłym tygodniu powinny się także pojawić aktualne zdjęcia terenu.

 

Miło nam również ogłosić, że zaczynamy działać pod względem zakupów na potrzeby zlotu. Tym samym, ponownie przyjmujemy przelewy, potrzebne dane podane zostały w #7 poście.

 

Pozdrawiam serdecznie,

dr_wisla

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...