Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Grzanie się kabli.


Recommended Posts

Czym jest spowodowane przegrzewanie się kabli i spalenie bezpiecznika po tuningu mocowym do M140? Stockowym silnikiem wysokoobrotowym, czy baterią 8,4? Kable są w idealnym stanie na całej długości. Wszystkie części są pod M140.

Chcę mieć pewność :P

Edited by cosmos
Link to post
Share on other sites

Dzięki, dzięki. Chciałem mieć pewność po prostu, a nie znalazłem żadnego konkretnego posta o tym (czyt. nie chciało mi się :D).

Faktycznie, jak wyjąłem bezpiecznik i bezpośrednio kable podłączyłem, to ciągnęło ledwo jak u ciebie, grzechotnik.

Dźwięk, swoją drogą, ta tym springu to mój karabin wydaje jak prawdziwy :P.

Link to post
Share on other sites

Ile razy można powtarzać że przewody głośnikowe są do głośników, a do replik najlepiej stosować przewody silikonowe.

 

Jak już jesteś pewny swojej konfiguracji po tuningu, to wywal bezpiecznik (tylko jak się już coś zatnie to nie duś spustu, bo faktycznie spalisz jak nie przewód to silnik)

Link to post
Share on other sites

Grzechotnik może w końcu dasz sobie spokój z wymądrzaniem się jeżeli nie jesteś w temacie, a twoja wiedza sprowadza się polutowania wg. obrazków układu Mos.

(A kable to masz w ziemi)

 

@Autor tematu

W sumie jak już będziesz wymieniał elektrykę, to zlutuj sobie układ AB z TEJ STRONY koszt ok. 10-20zł a dużo daje.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites

Najczęściej się mówi ,,kable silikonowe", ale takich to się używa najczęściej do mierników elektronicznych. Jeżeli mowa o replikach AEG, to wystarczą kable niskooporowe czyli np. z miedzi beztlenowej, a że takich używa się do głośników to już inna kwestia :-P

 

Na kablu o krótkiej długości różnice w oporze są minimalne - sprawdzałem miernikiem.

 

Oprócz dobrych jakościowo kabli zadbajmy przede wszystkich o czyste styki (blaszki oraz kostkę stykową) i nie pozwólmy, żeby do elementów obwodu elektrycznego przechodził smar z mechanizmu. Inaczej nawet po kilku miesiącach styki mogą pójść się czesać (zaczną się zwęglać, a potem powoli wykruszać)

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...