Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

82 desantowa - poczatek lat 90


Recommended Posts

Witam. Przesukałem forum i niestety nie znalazłem informacji dotyczących wyposażenia wojaka US-ARMY z poczatku lat 90. Na fotkach w necie tez przeważają ACU, Irak otd. Woodland ciężko znaleźć.

Kompletuję podstawowe wyposażenie spadochroniarza z 82 z pierwszej połowy lat 90.

 

I tak: mundur:

 

BDU woodland tropik, budy Jungla podeszwa Panama, hełm PASGT;

 

oporzadzenie ALICE: pas LC2, 2 ładownice, 2 manierki, szelki, kompasówka, bagnet M7, nadupnik, saperka, plecak;

 

broń: karabinek M4A1

 

Na mundurze naszywki: stopień - master sergeant ( na kołnierzu + na pokrowcu hełmu ), lewy rękaw: ranger tab + airborne + 82 div, prawy rękaw: flaga USA oliv, nad lewą kieszenią: CIB I nadanie, starszy skoczek spadochronowy, na klapie lewej kieszeni: naprowadzacz dalekiego rozpoznania tzw. pathfinder.

 

Mam pytanie: czy bagnet to moze być M7 czy też mieli już M9 ( ewentualnie kiedy M9 został wprowadzony do 82 Div. )?

 

broń to M4A1? Wyczytałem ze zaczeli ten karabinek wprowadzać po 1994.

Gorąca rośba o weryfikację powyższego.

PISZ STARANNIE! Tłumaczenie o jakichkolwiek dysfunkcjach od razu sobie daruj

Link to post
Share on other sites

 

broń to M4A1? Wyczytałem ze zaczeli ten karabinek wprowadzać po 1994.

Gorąca rośba o weryfikację powyższego.

 

Dokładnie tak jak wyczytałeś. 4ka weszła do użycia najpierw u specjali a potem trafiła do jednostek liniowych. Początek jej kariery to lata 94. Jeśli chcesz być w zgodzie z realiami to M16A2 będzie ok.

Link to post
Share on other sites

PISZ STARANNIE! Tłumaczenie o jakichkolwiek dysfunkcjach od razu sobie daruj

 

co do tłumaczenia to zciągniete ze strony pewnego internetowego sklepu z naszywkami - sam bym się na coś takiego nieporywał

 

więc niech będzie - naszywki: master sergeant, Ranger tab, 82d Airborne Division, Combat Infantryman badge First Award, Senior Parachutist, Pathfinder badge

Link to post
Share on other sites

Ponawiam pytanie w sprawie bagnetu.

 

Szukałem fotografii z lat 1990-2000 z żołnierzami 82 Dywizji i na fotkach z 1999 roku z Kosowa znalazłem wojaka z n/n bagnetem przypiętym do szelek.

Na pewno nie jest to M9:

 

http://www.defenselink.mil/dodcmsshare/new...D-2987S-271.jpg

 

Mają oczywiście oporządzenie ALICE oraz karabinki M4A1:

 

http://www.defenselink.mil/dodcmsshare/new...A-4385T-009.jpg

 

Czy M4A1 i bagnet M7 wzajemnie się wykluczają? Czy też w sprawie noża występowała dowolność?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...