Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konserwowanie repliki G608-4...


Recommended Posts

tak samo jak w przypadku innych gietek wszystko pisze tylko poszukac sie nie chce pewnie :lol: po strzelance w miare mozliwosci rozladowywac batke ladowac tuz przed czyscic z ogolnego syfu co sie pojawi na replice jak zamoknie to rozebrac ile sie umie dokladnie wysuszyc czasami przepchac wyciorem lufe sprawdzanie luzow na srubach a gruntowny przeglad to po ok przebiegu 30-40tysiacach kuleczek a przy nim smarowanie gb (zembatki itp) sprawdzanie zuzycia czesci, srodki do konserwacji to specjalne smary do zembatek i spray silikonowy.

Link to post
Share on other sites

"spray silikonowy", a powiedz mi co się niby nim konserwuje?

Konserwację dżirboksa robi się co 15-20 tysięcy cykli, ale to i tak zależy od warunków w jakich się człek strzela - wiadomo.

Konserwacja AEG'a polega na:

*oddaniu 1-2 strzałów po skończonym strzelaniu w celu zwolnienia sprężyny mechanizmu

*wyłączenie Hop Up'a po skończonym strzelaniu

*czyszczenie lufy przed każdą strzelanką (wycior z plastiku + sucha bawełniana szmatka (1cmx2cm) z Hop Up'em wyłączonym

*zwolnienie kulek z magazynka po skończonym strzelaniu

*nie psikaniem NIGDY i NIGDZIE olejkiem silikonowym czym innym syfem, bzdury o psikaniu do komory/na kulki/w ogóle do repliki to bujdy napędzane przez ludzi którzy nie za wiele wiedzą, a takową głupotę gdzieś usłyszeli, ogólnie to olejek silikonowy dobry jest do nasmarowania sprężyny hi-cap'a albo czasami sprężyny mid'a/low'a...

 

Kwestia akumulatora to inna bajka, najlepiej go obsługiwać ładowarkę mikroprocesorową, która ma funkcje automatycznego rozładowywania/ładowania.

Link to post
Share on other sites

Wyłączyc HU, to znaczy ? Przekręcic go do góry ? A co z regulacją ? Trudno jest ustawic w odpowiedmin miejscu ? A co jeśli go za bardo przekręce ?

 

W "emce" wyłącza się HU kręcąc regulacją w stronę lufy (niech jakiś użytkownik potwierdzi lub mnie poprawi, bo nie jestem pewny). Czy trudno? Nie to banał. Nie można za bardzo przekręcić HU, jest blokada.

Link to post
Share on other sites

W "emce" wyłącza się HU kręcąc regulacją w stronę lufy (niech jakiś użytkownik potwierdzi lub mnie poprawi, bo nie jestem pewny). Czy trudno? Nie to banał. Nie można za bardzo przekręcić HU, jest blokada.

 

 

W emce w stronę lufy się podkręca a w stronę kolby się zmniejsza.

Link to post
Share on other sites

Co do lufy to sucha szmatka nie zawsze zbierze wszystko. Lepiej dać coś mokrego na szmatkę typu właśnie smar jakiś przetrzeć, potem kilka razy na sucho.

 

Dużo więcej się tego syfu zbierze. Jak nie wierzycie - sprawdzcie.

 

No i sprawdzać stopień dokręcenia silnika, czasem się odkręca i dupa blada ;)

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...