Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Ak 74 RK-02 Full Metal [BOYI/P&J]


Recommended Posts

Tak, to gearbox! KONIEC ŚWIATA!

Poważnie to usiądź i dokładnie opisz problem. Bo to co napisałeś nie wystarczy do zdiagnozowania problemu. Kiedy to się stało, z jakich kulek strzelasz, jaka bateria, jaka sprężyna, etc, itp.

Link to post
Share on other sites

Na podstawie tego co napisałeś moge stwierdzic, ze w twoim karabinie siedzi jakiś dresiarz oraz używasz emo-kulek.

 

Tak serio, to przeczyść lufe, bo pewnie dlatego sie kulki zacinają. Jeżeli to nie to, to pewnie gumka hop up do wymiany.

Edited by _Mnichu
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że to przez gumkę hop-up. Kolega miał tak w swojej snajperce, gumka hop-up odkleiła się i zatrzymywała kulki, które później wytaczały się z lufy.

Ale po takim "obszernym" opisie sytuacji, nie da się opisać dokładnej przyczyny.

 

Pozdrawiam :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

no wiec tak bateria 8.4 Stockowa. kulki P&j 0.25 , lufa byla czyszczona gumke wymianilem na Guardera , dystanser tak samo . no i problem jest taki jak wyzej opisalem . daje na auto , to albo pluje, albo kulki sie przycinaja w lufie i nie strzela w ogole.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kulki się zacinają w lufie, to albo trafiłeś na wadliwą partie kulek o średnicy 6,1mm, albo masz brudna lufę, innej opcji nie ma. Kiedyś używałem tych pejtów w moim RK02 i kilka razy mi się zacięły w lufie, od kiedy je zmeinilem na lepsze (G&G, Madbull) nie mam takich problemów.

Edited by _Mnichu
Link to post
Share on other sites

Gearbox odpowiada za podanie kulki do komory oraz "dmuchnięcie" w nią, tyle. Zacięcia w lufie nie mają nic z tym wspólnego.

 

Wyjmij lufe i sprawdź gumkę hop up, czy się czasem np nie podwinęła i w ten sposób blokuje. Najlepiej zdjęcia zrób i wklej w temacie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Problem Polega na tym ze karabin dosłownie nie strzela lecz pluje kulkami, pozatym Kulki przycinaja sie w środku i nie strzela. obawiam się ze to gear box. Proszę o Pomoc

 

 

 

staryu tez to mialem a zobacz czy Ci wgl komore weszla w gearbox bo ja wyjolem kostke ta co tzyma komore i wyszla komora z me3chanizmu i tez tak mi strzelal ..

Link to post
Share on other sites

A jak chodzi dysza ? Widać ładnie się posuwa czy może aby troche, blokuje się albo inne tego typu rzeczy. Może to coś faktycznie a jak nie to nie ma bata, skręć hopa żeby dystanser nie wystawał i sprawdzaj. Jak dalej to może zmień kulki w co wątpie bo przez lufę przelatują. Rozbież komore i starannie obbdaj sprawę i jeszcze raz załóż gumkę, przy okazji czyszcząc lufę. Innej rady nie ma,takie moje zdanie :)

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej:

- czyli albo źle gumka założona,

- albo zasyfiona lufa,

- albo kulki złe i się blokują (PJ mają różne opinie, nie zawsze dobre)

- za mocno podkręcony HU

- zły dystanser (za duży), który nawet na wyłączonym HU naciska mocno na HU.

- zalany sylikonem HU

 

Może też być wszystko na raz ;).

 

Nie napisałeś czy to zaczęło się dziać po wymianie gumki HU na Guardera, bo jak tak .. to wiadomo że źle założona gumka HU, a Guarderowskie są bardzo delikatne.

 

Nie napisałeś też jak "pluje" czy nierównomiernie, czasem puste, czasem mocno, czasem słabo (brudna lufa, podkręcony za mocno HU), czy równomiernie ale słaby zasięg (reszta przypadków).

 

Ogólnie na przyszłość pisz od razu wszystko co się da o danym problemie. To wiele upraszcza.

 

Sprawdź pokolei wszystko.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...