Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężyna M145 ST element w GB v.3


Recommended Posts

Wpadła mi w ręce sprężyna Elementa M145 ST długość 175mm. Wcześniej miałem JBU M120. M145 jest dłuższa od M120 oraz średnica sprężyny jest mniejsza. Silnik nie dał rady naciągnąć M145ST(stock JG). Czy do czegoś takiego trzeba już wymienić zębatki na taki o innym przełożeniu i silnik na mocniejszy?

Link to post
Share on other sites

Nominalnie sprężyny do AEG'ów mają 177mm długości, także sądzę, że te 175mm wzięło się z tego, że ktoś albo wcześniej tą sprężynę zamontował u siebie i miał takiego zonka jak ty, albo ty podałeś długość po zamontowaniu i odmontowaniu ;-). Co do jej mniejszej średnicy to możliwe, że się blokowała na prowadnicy (dochodziła sprężyna do końca?). A do samej sprężyny to wypadałoby wymienić zębatki (choć niekoniecznie), ja bym dał stalowe łożyska, BU, tłok ze stalowymi zębami i stalową prowadnicę + akumulator o wyższych napięciu + shimming/smarowanko i masz to o co pytałeś.

Link to post
Share on other sites

Czy do czegoś takiego trzeba już wymienić zębatki na taki o innym przełożeniu i silnik na mocniejszy?

 

Czy M145 w Gcie JG nie zostawił bym dosłownie nic w GB ze stoka .

 

Edit.

A nie , zostawił bym popychacz dyszy i jego sprężynę ;-)

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Czy M145 w Gcie JG nie zostawił bym dosłownie nic w GB ze stoka .

 

Edit.

A nie , zostawił bym popychacz dyszy i jego sprężynę ;-)

 

Kostkę stykową, przerywacz i jego sprężynkę, płytkę selektora ognia, blaszkę trzymającą GB i ten metalowy dynks z gwintem, dzięki któremu stabilizuje się GB z body, a ja bym zostawił jeszcze zębateczki jak pisałem.

Link to post
Share on other sites

W GB stockowe zostały tylko dwie zębatki silnikowa i środkowa oraz silnik szkielet i te wszystkie rzeczy które wymieniliście. Baterie mam 9,6v i nie dała rady naciągnąć sprężyny. W sumie bateria była juz po jednej dłuższej strzelance, więc może kwestia naładowania i ponownej próby.

Link to post
Share on other sites

Jaka pojemność i firma, czym ładujesz aku? Moim zdaniem nawet 8,4V powinna uciągnąć tą M145 - 9.6V z pewnością - zakładam prawidłowe użytkowanie pakietu i ładowanie mikroklocem. Ja w G'iecie JG mam już ponad 60 tys. przebiegu, większość na m120 i m130 - został stock'owe zębatki, silnik szkielet (nawet płaska metal głowica przez ponad 20 tys. cykli mu nie dała rady - m120) i wsio jak nowe dalej, nawet szczotki na silniku są w 3/4 czyli długo droga przed nimi, a wszystko śmiga na 9.6V 1500mAh FireFox'ie i 19k/s. Chińczyki rulez :-F.

Link to post
Share on other sites

Tak przy okazyji sprężyn Element'a - sama firma wiadomo, że wyższa półka toto nie jest, ale ich sprężynki dają radę, bo na forum wiele tego nie ma. Oznaczenia sprężyn są prawidłowe? Ubijają się szybko? Ogólnie za te 25 zł (SpecShop), nie można się chyba spodziewać jakości sprężyny Guarder'a?

Link to post
Share on other sites

Naładowałem baterie i działa. Baterie mam 1100mAh G&P. Rof spadł drastycznie i czuć że mocno układ tłokowy uderza w głowicę cylindra. Mam obawy co do wytrzymałości GB w takiej konfiguracji. Na kolejnej strzelance przetestuje, otworze GB i zobaczymy czy Chinczyki rulez :)

Link to post
Share on other sites

Jak wyjmiesz tą sprężynę znów z GB to zapodaj jaką ma długość.

 

Po wystrzeleniu na tej sprężynie ok 1000 kulek długość jest cały czas nominalna. Delikatnie się wygięł mniej więcej w połowie. Uzyskałem na niej ok460fps. Myślę że jest możliwość dociągnięcia do 510fps, ponieważ takie wyniki też padały podczas pomiaru. Mam uszczelnianą dyszę do G36 (chyba guarder) i jest krótsza od stokowej o około 1mm. Słyszałem że pasują dysze od Aug'a tak więc zamontuje od Aug'a i zobaczymy co się będzie działo. Do kompletu bateria LiPo i będzie pukawka dla rozsądnych. Na bateri G&P 1100mAh 9.6v daje rade wystrzelic około 400 kulek potem bateria ma bardzo słabą wydajność i co chwile odmawia naciągnięcia tłoka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...