Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

BW ma teraz tylko Lucy i pewnie coś nowego, o czym jeszczenie wiemy ;-)

Na potrzeby rekonstrukcji wystarczy Fero51 o którym już było pisane.

Jest to co prawda model z lat 70-80 tych, ale dopiero od kilku lat są wymieniane na nowsze modele i dlatego ich dostępność na wolnym rynku.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

No właśnie, ja mam pytanie co do FERO51.

Na jednym z demobili niemieckich jest napisane, że do prawidłowego funkcjonowania potrzebny jest "infrared iluminator". O ile się nie mylę, o jest cholerstwo ogromnie (większe od nokto na G36). Ale na zdjęciu kierowcy (bodajże z Afganu), nie ma żadnej wieeeelkiej lampy...

Ktoś mnie oświeci? Czy jeśli kupię bez tego iluminatora, to nokto dalej będzie spełniać swoje zadanie, tylko np. na mniejszy dystans?

Link to post
Share on other sites

To akurat proste ;-) Jest to tzw noktowizor pasywny, czyli bez własnego doświetlenia. Jeśli nie ma zewnętrznego źródła podczerwieni, to Ferro 51 działa jak zwykły

wzmaczniacz światła szczątkowego. Iluminatory podczerwieni starej generacji to po prostu duży reflektor z odpowiednim filtrem zamiast szybki. Teraz występują już znacznie mniejsze i poręczniejsze, nawet w formie diodowej, więc jakie to będzie doświetlenie, to już tylko sprawa gustu i zasięgu doświetlenia.

Dla jasności: w całkowitej ciemności widoczność równa jest zasięgowi doświetlenia IR.

Ferro 51 to prosta lornetka noktowizyjna, więc rewelacji nie oczekuj.

Bez iluminatora będziesz widział tylko kiedy jest jakieś żródło światła, księżyc, wieczorna szarówka itp. Miałem tą zabawkę i naprawde nie polecam, bo jakość jest niegodna BW, ale o tym już chyba kiedyś było pisane.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...