Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prosba odnośnie zdjęć z imprez


Recommended Posts

Witajcie

 

Mam małą prośbę odnośnie zdjęć... Ponieważ niedawno moje zdjęcia pojawiły się na kilku stronach (notabene bez mojej wiedzy) i rozłarzą się niemiłosiernie po wszystkich maniakach, prosiłabym aby każdy, kto wstawia gdzieś moje zdjęcia, dodawał informację o autorze tych zdjęć (notabene miło by było również poinformować autora, że zdjęcia zamierza się publicznie pokazać).

 

z góry dziękuję

XIE

Link to post
Share on other sites

A ja mam prosbe do autorow - jesli chcecie zachowac swoje prawa autorskie to poprostu dodawajcie dopiske na zdjeciu. To jest metoda powszechnie stosowana. Nie pozostawia pozniej zadnych watpliwosci czyje sa zdjecia.

Jesli komus sie nie chce, a zamieszcza zdjecia w siec - to juz chyba jego sprawa. Pozniej tylko przez to 'niechcenie' wywoluje sie afery.

Link to post
Share on other sites

rozumiem ze do mnie pijesz?

owszem, informacja taka daje info o tym kto jest autorem, ale nie jest wymagana zeby zachowac prawa autorskie! to ze pokazuje publicznie zdjecia nie oznacza ze automatycznie zrzekam sie tych praw!

podpisujesz swoj rower/samochod/replike zeby bylo wiadomo ze jest Twoje zeby nikt sobie jej nie zabral?

Link to post
Share on other sites

ja kiedys zdjecie wykonane przez siebie znalazlem na joemonsters.org

 

i co? nikt mnie o zgodze nie pytal, w dodatku na tym zdjeciu napsiane bybło "znalezione na joemonsters.org"

a gówno prawda - wystawiłem na całkiem innym serwerku

Link to post
Share on other sites

Dobrze, dobrze. Wazne aby po zamieszczeniu w necie (w ktorym IMO nic tak naprawde nie da sie kontrolowac) nie miec pretensji, ze ktos uzywa lub zamieszcza nasze prace bez naszego pozwolenia. Jestem ciekaw czy zamieszczajac zdjecia militarne informujecie o tym ich wlascicieli/fotografow.

Z mojej strony EoT, co mialem napisac napisalem.

 

 

Aby zbalansowac atmosfere polecam ten link. Bardzo pasuje do naszej sprawy 8)

>> http://www.csse.uwa.edu.au/~dinhd01/

Link to post
Share on other sites

Chyba ludzie nie mają się czego czepiać :-) Jak robił zdjęcia i nie chce by ktoś je publikował to po co je sam gdzieś dawał ? Mógł zostawić na kompie i sobie oglądać do woli i na pwno by się nigdzie nie znalazły. A ktoś miał dobre checi i chciał pokazać w necie jakieś fajne zdjęcia i się już do niego czepiają ;-)

Takie życie...

 

P.S. Proponuje zrobić aktualizację stronki caus, bo mi się zaczyna nudzić jej przeglądanie :lol:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...