Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G SUSAT


Recommended Posts

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że proszę o wypowiedź ludzi, którzy posiadają/posiadali lub mieli bezpośrednio styczność z celownikiem SUSAT firmy G&G lub STAR ( o ile są zbliżone konstrukcyjnie).

 

Problem polega na tym, że po skręceniu lunety maksymalnie w prawo (wykorzystując przeznaczone do tego śruby) nadal kulki lecą obok "słupka", ale za to idealnie po przyrządach mechanicznych susata. Słowem, z lunetą jest coś nie tak.

 

Po głowie chodziły mi różne pomysły (np tak przypiłować ten przedni zawias, żeby jeszcze bardziej dało się przesunąć lunetę w prawo), aż do dzisiaj. Z nudów zacząłem patrzeć przez lunetę od drugiej strony i okazało się, że obraz "słupka" jest mocno przesunięty w lewo (patrząc od przodu lunety). No i od razu zaświtało mi w głowie, że może coś jest nie tak jest z pryzmatami w środku?

Pytanie, czy można je jakoś wykalibrować? Może ktoś z użytkowników miał podobny problem, lub posiada wiedzę, która mogłaby mi się przydać.

Link to post
Share on other sites

Hmm, w G&G to wygląda tak, że masz okular (pojedyncza soczewka), w centralnej cześci znajdują się dwa pryzmaty, a na końcu obiektyw (z tego co pamiętam to też jedna soczewka. Zabawa tymi dwoma soczewkami raczej nic nie da, więc pozostaje mi zrobić coś z pryzmatami.

 

KicpA, a do czego służy to pokrętło po prawej stronie w ostrej wersji / w wersji stara? W g&g to jest niestety atrapa.

Link to post
Share on other sites

W Starze też w RS z tego co pamiętam wkręcało się tam element z diodą do podświetlania punktu celowniczego na czerwono.

 

Nie wiem jak dokładnie jest zbudowany G&G ale w Starze cała optyka (jako tubus) jest wyciągana z obudowy SUSATA więc w G&G jest podobnie i wtedy kombinuj.

Link to post
Share on other sites

Miałem identyczny problem w swoim SUSATcie G&G. Nawet nie próbowałem tego naprawiać, sklep ( SpecShop ) bez problemu uznał gwarancje i wymienił mi go na innego, pozbawionego wad.

 

Więc jeśli masz gwarancję, a nie chcesz tego przyklejać sam, spróbuj z niej skorzystać. :)

Link to post
Share on other sites

Niestety susat był sprowadzany z HK, więc o gwarancji można zapomnieć. Dzisiaj wykalibrowałem celownik i w końcu da się z niego normalnie celować. Zdecydowałem nie przyklejać tego pryzmatu, bo w sumie trzyma się on dosyć pewnie i sam raczej się nie przestawi. Na wszelki wypadek zaznaczyłem jego prawidłowe położenie, jeżeli będzie się łatwo rozkalibrowywał to wtedy przykleję.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...