Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary korekcyjne


Recommended Posts

Witam Państwa szanownych.

 

Mam pytanie na temat okularów korekcyjnych będących w użyciu w US Military.

 

Jak to z nimi jest? :lol: Czy USMC, Army, Navy mają z osobna swoje własne wzory? A może poszczególne składniki tych sił wybierają coś po swojemu? A może jedne okulary są dla wszystkich? Co się teraz nosi, co się dopuszcza? Czy są na sieci jakieś może chociaż regulacje w oryginale poskanowane na ten temat. A może jedne i te same tzw. "telewizorki" + nieśmiertelna gumeczka obowiązują od lat i się sprawdzają?

 

Interesowałoby mnie najbardziej aktualne info.

 

AceSpades!

Link to post
Share on other sites

Nie telewizorki, a "BCG" czyli "birth control glasses". Z tego co słyszałem to nadal są wydawane, ale tylko raczej na szkoleniu podstawowym z racji tego, że są niezniszczalne. Potem pewnie każdy żołnierz, Marine, czy marynarz może nosić bardziej normalne w jakichś drucianych oprawkach.

Link to post
Share on other sites

Got it.

 

Wyraźnie wpływają na IQ.

 

Swoją drogą na wikipedii nawet jest hasło :-F

 

Temat ogarnięty. Nic tylko kupować.

 

AceSpades!

 

PS: jak wertowałem internet znalazłem nagłówek w jakimś informacyjnym serwisie (coś pod egidą departamentu obrony USA naturalnie) zatytułowany "No more BCGs" (i w treści newsa, podane że nie trzeba już w okresie Basic Training nosić rzeczonych BCG; co prawda sama witryna poświęcona newsom w USAF). Czy ktoś wie coś więcej o dowolności w doborze oprawek, zwłaszcza w temacie USMC.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Czołgiem,

 

TO właśnie chyba są BCG, si? Jeden z dwóch modeli (drugi rozumiem to to samo, tylko że z jasnego tworzywa).

 

AceSpades.

 

EDIT: i jeszcze jedno bo uleciało - czy moje podejrzenia co do tego, że okulary produkowane są w rozmiarach są zasadne?

Edited by AceSpades
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...