Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SWD A&K Tuning wewnętrzny oraz zewnętrzny


Recommended Posts

Witam!

Ponieważ robi się spory bałagan w dziale o SWD i mięsza się tuning z informacjami o stocku, to zakładam temat o tuningu wew jak i zew.

 

Na początek byśmy nie wałkowali tego samego...:

Wrzucam tu swój post z działu "o SWD-info ogólne". Przydatne informacje, od czego zacząć tuning, nad czym się zastanowić (czyli jak poprawić co dołożyć by działało dobrze...)

 

W pigułce: Najważniejsze informacje o SWD:

SWD A&K

 

Waga 2720 g

Magazynek hi cap 225 kulek

Długość 121 cm

Prędkość 480-500 fps

Długość lufy wew (mm) 590 mm

Hop-Up regulowany

Typ ognia pojedynczy

Materiał korpusu Znal

*do karabinu zamontowana jest szyna umożliwiająca zamontowanie Lunety PSO, jak i bocznego montażu do AK

Do karabinu:

Magazynki: Pasuje magazynek do SWD od Atoza

Drewno dostępne na G&H

Dostępne wzmocnione części do mechanizmu SWD również na G&H

Pasują części od AEG takie jak: Gumki HU, Lufy precyzyjne, Sprężyny.

Materiał użyty do wyrobienia części (najprawdopodobniej)

tłok Al;

cylinder Al;

głowica cylindra mosiądz;

komora hop up Al.

Body to znal jak i pewnie zamek

Zasięg: ok. 50m na stocku

Lufa 650mm mieści się jeszcze w lufie zew. Ale dochodzi do tłumika dźwięku.

Wachania FPS:

495

504.3

505.8

499

516.8

516

 

Można wykonać by poprawić higienę karabinu/Co i jak… o SWD i częściach:

1.Poszerzyć delikatnie szerokość dyszy-Np. Cynowanie lub teflon fix.

2.Rozebrać na części pierwsze i po dokręcać wszystkie śrubki

3.Nie opłaca się wymieniać sprężyny stockowej na inną dającą tyle samo FPS, stockowa jest dobrej jakości

4.W przypadku montażu do AK a jest on wysoki, wystarczy zdjąć samą szynę i zamontować od spodu.

5.W przypadku zdechłego dystansera można wymienić na kawałek wkładu od długopisu icon_wink.gif

6.Na stronie 6 są foty bebechów 3 post od końca, od kolegi: elvis1991

*7.By zdjąć plomby bez naruszenia należy robić to np. delikatnie żyletką.

8.Uwaga bo występowała możliwość występowania opiłku jakiegoś metalu w cylindrze!!

 

Regulacja HU:

1.Ściągasz pokrywę zamka (taka mała wajcha po lewej stronie ją zwalnia)

2.Odciągasz rączkę przeładowania i najlepiej ją przytrzymać tak żeby dysza nie weszła do komory HU

3.Kręcisz imbusem po środku komory HU

4.Zgodnie ze wskazówkami zegara dokręcasz HU (ale uważaj żeby nie dokręcić za bardzo bo możesz zerwać silikonowy wałeczek !!!! )

odwrotnie niż wskazówki zegara odkręcasz HU

 

Ciekawe rzeczy: od „OSKi-SNITF”

-Tłok A&K wygląda jakby był zrobiony w technologi CNC(!!!) ma na pierwszej połowie(patrząc od głowicy tłoka)swojej powierzchni swego rodzaju karbowanie(które wpłynie na pewno pozytywnie na trwałość)

-Tłok A&K jest lżejszy

-Mechanizm spustowy A&K jest z szitmetalu

-Prowadnica sprężyny A&K jest z w 100000% z metalu wystarczy ściągnąć podkładkę żeby zobaczyć że element o który opiera się prowadnica i prowadnica to jedna część

-Sprężyna stockowa A&K jest o 1,5 zwoju dłuższa od m170 ICSa

-Rączka przeładowania to ZnAlowy kloc

-Głowica cylindra jest gumowana od środka w A&K

-Szczelność tłok-cylinder jest genialna!

-Głowicę cylindra-cylinder od A&K można rozłożyć na 2 części w przeciwieństwie do głowicy cylindra-cylindra ATOZ'a

-Drewna od ostrego pasują (patrz ostatnia fotka)

-Porywa zamka od ATOZ'a nie pasuje do A&K, jednak pokrywa od A&K pasuje do ATOZ'a

-Plastikowa kolba i okładziny są ładnie wykonane i dobrze spasowane

- "-" dla krakmanów bo sprzedają z opiłkami metalu na gumie tłoka co = szybszemu zużyciu a żeby usunąć opiłki w pełni trzeba zedrzeć plomby.

 

O SWD: od kolegi „shadowman”

Ogólnie o wykonaniu

 

Długie, chude, nie zawierające żadych napisów, obrazków ani oznaczeń producenta pudełko zawiera, oprócz karabinu, papiery, paczuszkę kulek oraz pierdzielnik do regulacji muszki.

 

Karabin wygląda starannie. Nie ma jakiś strasznych nadlewek plastiku ani metalu, chociaz niewielkie niedociągnięcia są widoczne. Spasownie czesci nie jest tak genialne jak w RS, jednak ogólne wykonanie stoi na bardzo przyzwoitym poziomie.

Plastikowe okładziny są jakości na którą sie mówie "OK":D ( czytaj: bez fajerwerków ale da sie żyć ). Są matowe, miłe w dotyku i nie świeca sie jak przysłowiowe Psie klejnoty.

 

Poduszka policzkowa wygląda w porządku. Pseudo skórzana, miekka poduszeczka osadzona na kawałku drewienka, mocowana na kolbie na zatrzask jak od słoika na miód Wygląda dobrze i trzyma sie szywno, jednak nie wiem czy zaczepy i druciki wytrzymają jak ktoś sie bedzie bawił często w zdejmowanie i zakładanie jej No ale jak sie bedzie miało lunete to po co zdejmować?

 

Magazynek typu Hi Cap(lol?) trzyma sie całkiem szywno w gnieździe, jednak leciutko buaj sie na boki, ale dosłownie delikatnie. Wkładanie i wyciąganie stawia lekki opór, jednak zdaje mi sie ze z czasem sie to zmieni.

Oczywiście wykonany z plastiku oraz z pokretełkiem na denku jak wszystkie hikapy.

 

Jedyne co mnie drażni to latający spust. Ma bardzo dużą tolerancje ruchu i buja sie do przodu i do tyłu, na boki jest sztywno.

Twardość spustu oceniam na Medium

 

 

Szczerbinka wykonana przyzwoicie, ustawiona raz sama nie zmieni pozycji bez nakładu pewnej siły.

 

Zamek, służący do przeładowywania wygląda solidnie, nie sądzę zeby sie urwał na mocniejszych sprezynach.

Bądz co bądz jest niewygody ale idzie sie przyzwyczaić.

 

 

Do środka nie zaglądałem.

 

 

Wrażenia ze strzelania

 

Karabin przeładowywuje sie również średnio- nie za lekko i nie straszliwe ciężko.

Spreżyna nie ma wielkiego skoku wiec nie nie musimy go ciągnąc tak daleko jak np: w czterotaktach typu Warrior.

 

Pierwsze strzały

Kulki No Name z paczuszki którą dostajemy w zestawie - polecaiły na jakies 40 metrów po czym wiatr robił z nimi co chce. Myśle sobie..pewnie 0.20.

 

Wkałdamy 0.25 G&G - kulki leca na jakieś 50m

 

 

Wkładamy 0.28PJ i 030 Blastery - śmiem szczerze powiedzieć ze lecą na 60-55metów

 

Sądzę, ze jak na stockową lufe 6.08mm i stockową gumke HU- Wynik jest Rewelacyjny.

 

 

Kiedy przed tuningiem miałem stockowego warriora z zestawem pj, który miał dawać niby 530 fps, kulki leciały nieco bliżej niz z tego karabinu.

Jak na pierwsze 50 strzałów jestem zadowolony.

Z celnością na 50m nie ma szału jednak na 0.30 jest naprawde dobrze, jednak sadze ze jak teraz strzela tak fajnie to po wsadzeniu markowej precki, dobrej gumki HU oraz po przesmarowaniu wszystkiego po swojemu, może ,w razie nieszczelnoćci dobraniu lepszej uszczelni na tłoku i teflon fixie, bedzie cud miód i orzeszki z ZSRR

 

 

Podsumowując.

Karabin kosztuje 300zł...spodziewajcie sie wysypu atozów na allegro za grosze

Jak za taką kase... to..

Jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy jak bedzie sie spisywać po ewentulanych tuningach mocowych i precyzyjnych.

 

Mógłbym powiedziec spokojnie ze naprawdę warty tak niskiej ceny, jednak oszczędze tego żeby za dużo osób nie latało od teraz z Dragunowami

 

-szybko zdziera się farba z lufy

-tłumik płomienia jest nieodkręcalny (tzn może się da odkręcić, ale ja nie umiem )

-polimerowe łoże i kolba bardzo szybko się rysują.

- z przestrzelenia jestem bardzo zadowolony.

 

Informacje pochodzą z tego tematu, od innych użytkowników.

W większości na zasadzie kopiuj wklej icon_smile.gif

Zrobiłem ten post by ten temat był jak najmniej zaśmiecony... Prze ciągle ponawiające się pytania...

Na razie skończyłem na stronie 13-14... Ciąg dalszy nastąpi jak będę miał trochę czasu, czyli za niedługo. Z resztą te informacje chyba wyczerpują w większości pytania... Pozostają pytania czysto techniczne na zasadzie nie działa mi coś tam i jak to zrobić albo jak to ma działać bla bla bla...

 

Pozdrawiam!

 

P.S.

Jeżeli nie chce Ci się przeczytać tych 63stron przeczytaj ten post.

Jeżeli nie chciało Ci się przeczytać choćby tego posta to nie zadawaj pytań -.-'

Jeżeli przeczytałeś i nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie wtedy możesz je zadać...

To wszystko na razie z mojej strony, miłej lektury icon_wink.gif

 

Edited by feder91
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...