Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Czarnobyl-Grozny" 22.11.2009 Kraków


Recommended Posts

Impreza OK. Organizacja OK. scenariusz OK. ogolnie bylo OKKKK,

ale niedociągnięcia: obserwatorzy troche zaslabo reagowali na terminatorow bylo ich malo ale pod koniec"wojsko" to juz nieśmiertelne bylo no i mapy a dokladnie niedokladne zaznaczenie terenow typu skazony-zaminowany, na zaminowanym generalowie przerwali walke na chwile gdyz dochodzili sie kto ma racje i gdzie to pole jest. Wielkie dzieki ORG za przygotowanie dodatkowych baterii za symboliczna oplata i udostepnienie warsztatu w przerwie miedzy scenariuszami, oj gdyby nie ta batka na krotko do kolby tasmowana...

Ogolnie dzieki ORG i pomocnikom, oczywiscie sponsorom, all uczestnikom za udana impreze

No i nie mozna zapomniec o TERRO ktore wczulo sie w impreze i w swoja role :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Impreza była naprawdę niezła, organizatorzy wyciągnęli wnioski z BHD (które swoją drogą nie było znowu aż takie złe) i chwała Im za to :!:

 

Podsumowując:

 

Co mi się podobało:

-catering (org zadbał nawet o śniadanie)

-gratisy (Krakmani pokazali klasę :ok: )

-atmosfera :killer:

-teren (Czernobyl jak z obrazka)

 

Co mi się nie podobało:

-za krótko :cry: (taka zaje**sta impreza mogła by trwać nawet tydzień :mrgreen: )

-terminatorstwo (pod koniec przerodziło się w plagę :???: )

-brak informacji (zwykli gracze nie bardzo orientowali się w fabule i aktualnej sytuacji )

 

Już nie mogę się doczekać następnej imprezy...

 

Szkoda, że już nie załapię się na POKESIM'a 8 :wink:

Link to post
Share on other sites

Tak, dokładnie te respy były zorganizowane w ten sposób, żę schodziło się z nich wg powyższego schematu. Jak ktoś miał pecha to musiał siedzieć pełne 15 minut, jak farta to nawet tylko minute postał na respie. Czasami zginąć warto było o dobrej godzinie :)

 

Też tam byłem, bawiłem się świetnie, organizatorzy i sponsorzy dali czadu, teren fajny chociaż do oznakowania niebezpiecznych miejsc można by się było przyczepić w kilku miejscach. Jestem pod wrażeniem zorganizowania na tyle osób. Podobało mi się.

Edited by Snajper_Avred
Link to post
Share on other sites

Przed imprezą trzymałem rękę na pulsie, śledziłem niusy i spodziewałem się wyraźnej poprawy po BHD i wielu udoskonaleń... I szczerze, całość przeszła moje oczekiwania. Tak trzymać. Chętnie pojadę na kolejny taki "spęd".

Co do zachowania graczy: terminatorzy nie zostawili pancerzy w domu,parę razy widziałem pacjentów strzelających zza winkla bez celowania, aż dostawałem dreszczy na myśl o konsekwencjach, ale to dalej margines.

Co do kreatywnych spostrzeżeń: jedna z niewielu przewag BHD nad Stalkerem było zagospodarowanie betonowych placy. Kilka osłon, przeszkód i teren staję się dynamiczny, rozwojowy,na Stalkerze było zbyt wiele sytuacji gdzie masa ludzi chowa się za jedną przesłoną i próbuje sie przebić jedyną w miarę bezpieczną drogą.

Dzięki wszystkim za świetną zabawę.

Edited by Xander_Blade
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za swoje opinie. Z każdą kolejną imprezą będziemy chcieli usuwać niedoskonałości. Na następnej już w lutym będzie przygotowany plac a na nim wraki samochodów, bunkry itp. tak aby można było zrobić obejście niezauważonym

 

sneak

Link to post
Share on other sites

No z drugiej strony to też ważne by tych przeszkód nie było za dużo... szybko skończy się na ostrzeliwaniu barykad.

 

 

Cała impreza była na medal a za najbardziej udane punkty uważam:

 

+Catering ten przed pierwszym scenariuszem oraz ten przed drugim.

Trafione idealnie by rozładować stresy i napięcia pomiędzy zespołami bo jak polak najedzony to jest potulny :mrgreen:

 

+Wszechobecność i dostępność obserwatorów - jeśli tylko mogli coś poradzić na naszą skargę to z miejsca brali się za robotę

 

+Respy co 15 minut i pilnowanie czasu przez obserwatora

 

+Brak ograniczenia amunicji i rygoru odnośnie typu magazynków - każdy mógł się pobawić na swój sposób.

 

+Pakiety startowe z granatem i kulkami

 

 

Natomiast największym plusem był sam teren który oddawał klimat scenariusza i pozwalał na ciągłe prowadzenie walki bez wrzeszczenia "CYWIL" - chyba że fotograf znajdował się na linii strzału.

 

Miejsce też jako teren do zabawy było nieco wymagające zwłaszcza przez założenia że wyznaczone obszary są skażone promieniowaniem. Bez nich na pewno grało by się łatwiej i nikt by nie narzekał na brak barykad - ale to i tak jest kwestia gustu uczestników.

 

A teraz minusy ;-) :

 

- Pierwszym są wspomniane wielokrotnie mapy gdzie większość miała kłopot z odczytywaniem swojej pozycji.

 

- To propozycja odnośnie dołączania listy ekwipunku który możne się okazać niezbędny. Miała by być to głównie notka do ludzi którzy będą się czepiać że "Nigdzie nie było napisane że trzeba mieć rękawiczki. A rozciąłem sobie dłoń w czasie ostrzeliwania się w budynku."

 

Tak samo drobna notka o lepszym obuwiu bo gdzieniegdzie można było przebić sobie stopę.

 

 

Na podsumowanie to jeszcze raz chciał bym zaznaczyć że impreza była warta ponad pięciu godzin za kółkiem w dwie strony. Razem z kumplami jeszcze nigdzie tak na luzie się nie bawiliśmy jak u was na poligonie.

 

Pozdrawiam imieniu chłopaków i swoim od ekipy Storm z Wrocławia

Link to post
Share on other sites

Jestesmy w trakcie .jeszcze chwil kilka i film bedzie.szukajcie tez na asg.krakow.

tam tez go umiescimy.

pozdrowienia dla wszystkich ktorzy byli i sie fajnie bawili oraz tych ktorzy potrafia cennymi uwagami podniesc poziom przyszlej imprezy.

a ta juz w lutym.. 8-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...