Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Piszczenie MP5k Galaxy


Recommended Posts

Witam, składałem gearboxa. Podłączyłem batke no i porównałem odgłosy gb galaxy i cyma :-F Cyma chodzi normalnie, w miarę cicho. Za to galaxy piszczy !

Przy czym cyma na prawie dwa razy większy ROF !

Myślałem, że to tarcie o metalowe łożyska ślizgowe. Wymieniłem na plastiki i nadal innego efektu nie ma. Czyżby niedoregulowanie docisku silnika? Podkładkowanie jest raczej OK.

Założyłem na gb do tego galaxy koszyk od AK z silnikiem ICS Turbo 3000.

A więc jak wyciszyć to piszczenie [rof też mniejszy jest]? co może być źle zrobione.

PS. testy na galaxy robiłem również w ten sposób, że w gb, zostawiałem same zębatki.

Nic to nie zmieniło.

Dziękuję z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ewidentnie shimming do niczego (sam dżirboks przydałoby się wyczyścić z syfu i zapodać tam normalny smar). Do całości się dokładają kable i może nadpalone/zasyfione styki. Nie wiem, musiałbym to oglądnąć, ale wiem, że te Galaxiaki na nawet stock'owym aku i sprężynie, bo właśnie wymianie kabli, shimmingu, smarowanku, zamieniają się w małe kosiarki.

Link to post
Share on other sites

Ewidentnie shimming do niczego.

 

Podkładkowanie? :-F <--- Skoro już to napisałem, zmieniał nie będę, ale znalazłem to:

 

PS. No tak shimming (ang. shim - podkładka), czyli potocznie tak zwane podkładkowanie/pozycjonowanie zębatek w dżirboksie. Zwał jak zwał.

 

:wink: ;-)

 

Nie powiedział bym, że to tylko u mnie ta głośna praca gearboxa.

Każdy powiada, że MP5 galaxy jest głośna, nawet bardzo.

 

Tylko niestety ale galaxy mp5 mimo ze boska glosna jest jak traktor.

 

Rację trzeba przyznać.

 

 

Cóż smary i shiming mogę wymienić, lecz z okablowaniem będzie kłopot.

Z resztą na razie zbędne. Lecz zdaje mi się, że to coś z zębatkami.

Mam aku Boyi 8,4v stock u kogoś innego :lol:

 

PS. Gogin, świetny avek ;-)

Link to post
Share on other sites

Cytujesz mi moje tłumaczenia i tym samym chcesz zarzucić, iż nie wiem co pisze? Może trafiłeś na takiego Galaxiaka, który ma kiepskiej jakości zębatki, a skoro takiś pewny jakości swojego shimmingu to możliwe też, że zwyczajnie otwory na łożyska w obu połówkach nie są w jednej osi - efekt taki, iż zębatka będzie ocierać o drugą, a więc, tarcie = pisk. Te piątki to chyba najtańsze AEG'i z "rasowym" dżirboksem, także oczekiwać od nich jakiejkolwiek powtarzalności jakości (a raczej jej braku) to trochę nieporozumienie. Te które ja składałem nie miały nawet odpowiednich frezów pod łożyska, tylko zwyczajne 6mm otwory (jedna sztuka miała, ale tylko jakoby namiastkę takowych frezów), ale i tak chodziło tak jak powinno z grubsza finalnie.

 

PS. Nie wiem kim jest "każdy" i nie znam definicji słowa "głośno", ale naprawdę nawet tak kiepskiej jakości AEG'a jak MP5K Galaxy da się wyciszyć.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Moze byc jeszcze silnik skrzywiony w stosunku do gearboxa - wtedy bedzie pieszczec bo zebatka silnikowa najszybciej sie kreci wiec daje najwyzszy dzwiek przy problemach.

Co do tego ze podkladkowanie idealne ... Sprawdzales z zamontowanym silnikiem ? Moze masz za duzo podkladek przy zebatce silnikowej na gorze - wtedy bedzie ona ultra mocno trzec o silnik i zmniejszy sie rof.

Podkladkowanie tak zeby 3 zebatki krecily sie luzno to nie wszystko.

Inna sprawa - sprawdzasz na skreconym gearboxie czy nie ?

 

Ale jezeli same zebatki tez piszcza - to zmien zebatki...

No i pewnie i tak okaze sie to co sugeruje Gogin - zebatki nie sa w jednej osi w pionie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...