Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

mam następujący problem:

Jak ładuje magazynek gazem to cały gaz momentalnie ulatuje przez górę magazynka. Wcześniej miałem z nim taki problem, że ciężko było naładować magazynek gazem ale gdy już to zrobiłem to gaz trzymał , lecz przy strzale pistolet nie chciał wyrzucać kulek. Co musiałbym zrobić/wymienić aby działał tak jak należy????

 

 

 

P.S.

Dodam, że gdy rozbierałem maga to przy skręcaniu go nie założyłem takich dwóch małych , złotych pierścieni.

Link to post
Share on other sites

Widzę ze problem jest masowy. U mnie występuje ten sam problem. R17 trzymam jako tanią zabawkę, ale sprawuje się nieźle (jak już uda się go załadować).

 

Kilka dni temu kupiłem nowy zawór do magazynka (serwisowy z Taiwanguna, chiński). Po zamontowaniu udało się tylko raz naładować magazynek "bezstratnie". Następne próby przynoszą ten sam efekt: Więcej gazu wylatuje na zewnątrz niż wlatuje do środka magazynka. Aż można sobie ręce poparzyć.

 

Jak dla mnie jest to zagadką. Wszystkie inne repliki gazowe, które posiadam/posiadałem, nie robią takich problemów. Nawet R27 nie marudzi.

Link to post
Share on other sites

Nie widzę sensu zakładania nowego tematu, więc się dołączę z moim problemem:

 

Glocka kupiłem już jakiś 1-1,5 roku temu, od razu z zapasem magazynków. Chociaż brałem go na wszelkiego rodzaju akcje, nie strzelałem z niego. Magazynki trzymałem nabite gazem. W tym momencie okazuje się, że HU nie działa, i dodatkowo nie jestem w stanie oddać więcej niż 4-5 strzałów. Gaz zdaje się nie przepływać przez zawór podczas nabijania magazynka. Jakieś rady?

Jeśli chodzi o moment tuż po zakupie, to za jednym nabiciem mogłem wystrzelać prawie cały magazynek (nie pamiętam ile to kulek). Czyli też bez rewelacji.

Link to post
Share on other sites

schłodź maga w lodówce i napełnij ciepłym gazem około 30sekund, w ten sposób oddałem 110strzałów :D

 

Po prostu ciepły magazynek ma wieksze ciśnienie niż zimna butla, z racji tego gaz nie wchodzi z butli do maga.

Edited by eso
Link to post
Share on other sites

Miałem już wcześniej rugera na GG i w momencie kiedy nabijałem magazynek gazem, prawie nic nie ulatniało się 'na boki'. W przypadku magazynków do glocka mam wrażenie, że proporcje się odwróciły. Nie da się nabijać gazem dłużej niż 2-3 sekundy, bo zmrozi Ci rękę.

Dla świętego spokoju spróbowałem jednak techniki z lodówką- nie pomogło. Wydaje mi się, że to musi być jakaś wada konstrukcyjna, ale żeby we wszystkich trzech magazynkach? Czy dolny zawór się jakoś czyści/ konserwuje?

Link to post
Share on other sites

Czyli przy ładowaniu gaz tryska ci na boki?

Jak tak to na 99.9% nie masz uszczelki która uszczelnia połączenie zawór -butla. Weź zapalniczke i wydłub ttakiego małego oringa z zaworu do ładowania (jest on z zewnątrz i nic nie trzeba rozkręcać) a potem wsadź go do swojego zaworu ;)

Link to post
Share on other sites

Do każdego chińskiego pistoletu który mam, dodawali jakieś uszczelki. Spróbuję to zrobić.

Objawy mam takie jak "MEC".

Sprzętu mam dużo w domu dlatego będzie to raczej dość łatwe do sprawdzenia. Na wszelki wypadek zamontuję też zawór z TM. Mam gdzieś jeden. Jeśli zadziała pozytywnie dam wam znać.

Link to post
Share on other sites

@eso- jeśli zdarzy się tak, że kiedyś się gdzieś spotkamy, to stawiam Ci piwo ;) Miałeś rację z tą uszczelką, rozwiązała wszystkie problemy. To może na brak HU też znasz jakąś metodę?

 

Pozdrawiam- Mec

 

PS. Brak uszczelki przy zaworze to standard, czy to mi powypadały/ miałem trzykrotnego pecha?

Link to post
Share on other sites
To już twoja stała wypowiedź i powoli staje się nudna.

Ale jaka prawdziwa i trafna w kontekście:

 

Widzę ze problem jest masowy. U mnie występuje ten sam problem.

 

HU nie działa, i dodatkowo nie jestem w stanie oddać więcej niż 4-5 strzałów.

 

mam wrażenie, że proporcje się odwróciły. Nie da się nabijać gazem dłużej niż 2-3 sekundy, bo zmrozi Ci rękę.

 

prawda?

 

 

 

 

Eso, po gumce nie spodziewaj się cudu. To w dużym stopniu kwestia komory.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie ma co debatowac nad uszczelkami, zaworkami dokrecaniem itd, jak to mowia do trzech razy sztuka, jak dalej nie dziala trzeba wymienic maga albo guna...Jaka cena i producent taka jakosc...

Tez posiadam owa R17 i po 4 wizytach w serwisie (nie tylko z magiem bo i lubil postrzelac sobie seriami), po wymuszeniu wymiany maga na nowy dziala bez problemu...przynajmniej narazie :)

 

Pozdrawiam

 

PS. Przepraszam za brak polskich czcionek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...