Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytanie dotyczące munduru oraz kamuflażu


Recommended Posts

KZM-M jest aktualnie używany przez parę jednostek specjalnych FR, chociaż zdecydowanie przegrywa pod względem popularności z Partizanem SPOSNu. Nigdy za to, nie widziałem go w użyciu w tym kamuflażu (ten "pogranicznik" to modoxowa wersja starego radzieckiego kamuflażu "brzoza" skądinąd popularnego i lubianego), jeśli już to w ss summer/partizan.

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites

Hmm. Chodzi o to, że przy okazji robienia zamówienia z EB "dla testu" wziąłem sobie chińską kopię tego KZM-M (chinole nazwali go KLMK) w tym kamuflażu i jeśli będzie na mnie dobry to któż wie, a pokuszę się na jakąś stylizację, dlatego też pytam jakie jednostki i w jakim okresie aby wiedzieć w razie czego jakie oporządzenie i replikę do tego dobrać.

Link to post
Share on other sites

KLMK i KZM-M to zupełnie różne maskałaty. KLMK to stary maskałat produkcji radzieckiej, jeszcze z lat 60-tych, występujący w kamuflażu brzoza. KZM-M to produkt komercyjny firmy Modox. Kopia z ebairsoft jest kopią KLMK, tyle tylko, że dosyć kiepską i niepodobną w kroju do oryginału. Właściwie to jest kopią kopii KLMK, prawdopodobnie produkcji rosyjskiej (dobra, żebyś się nie zgubił, KLMK -----> kopia prawdopodobnie rosyjska o innym kroju -----> chińska kopia prawdopodobnej rosyjskiej kopii). Rosyjska kopia KLMK jest również używana, było widać ją np. na zdjęciach z Gruzji. Więc w stylizacji możesz robić za jakiegoś specka nawet z takim chińskim barchadłem ;).

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...