Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czołem, przymierzam się do tuningu M14 DMR G&P. Zamierzam wrzucić do środka sp150 Guardera i tu dwa pytania:

1. Czy te zęby dadzą radę? http://azteko.pl/shs-zestaw-kol-zebatych-do-gearboxa-cm-v7-p-10347.html. Legendarnych torque upów promyka nie mogę nie mogę znaleźć, SHSy są obecnie jedyną opcją do V.7.

2. Czy stockowy silnik przy wsparciu mosfetu i batki 11,1 poradzi sobie z taką sprężyną?

Link to post
Share on other sites

1. Jeśli chodzi o te SHS to niby chodzą na m150... z tym, że zależy to od springa i złożenia gearboxa. I te ostatnie czynniki raczej decydują ile to pochodzi.

 

Nie wiem też jak wypadają ostatnie springi guardera, ale w krótkiej m14 dało mi równe 550fps (krótka G&G - więc lekko inny standard niż G&P) i to przy wywalonym łożysku z prowadnicy. Może się okazać, że guarder lekko przedobrzył i będzie to zbyt dużo dla zębatek.

 

2. Daj foto tego zbója. Z tego co pamiętam to masz tam longa z białą "dupą", bez osłony ośki. Jeśli tak to może podziałać. W M4'ce ciągnie M150 na 7,4v (z tym że zęby o większym przełożeniu). Na 11.1 to pewnie by była 550fps wiertarka (no może przesadzam z wiertarką, ale na 7,4v całkiem szybko strzela jak na takiego springa).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

No sprężyny Guardera są mocniejsze niż to podają ;) poszperałem trochę o zębatkach i niby mają ciągnąć m170.

Silnik jest taki http://shop.ehobbyasia.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/g/p/gp837_1_mark.jpg, przy czym twój opis może równie dobrze odnosić się do takiego http://shop.ehobbyasia.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/g/p/gp-807_1_mark.jpg. Generalnie replika będzie waliła tylko na semi, więc kwestia ROFa jest dla mnie nieistotna.

Link to post
Share on other sites

Mówię o tym silniku co masz. Ciesz się, że biały, bo czarny nadaje się do śmieci.

 

Na dobrym aku da radę przenosić góry. Jeden z najlepszych silników w stockach... zastanawiam się tylko, czemu jest hi-speed skoro bez problemu ciągnie ciężkie springi (aku 7,4, 2400 mAh, 20c redox'a).

 

Springi guardera miały różne serie. Kiedyś był chyba słabszy wypust.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Mówię o tym silniku co masz. Ciesz się, że biały, bo czarny nadaje się do śmieci.

 

Dobrze słyszeć, bo w kwestii silnika miałem największe obawy. Kumpel wieszał na nim psy na G&Powskim silniku, ale może trafił na ten czarny. No nic, jutro zaczynam rzeźbić. Jak skończę, to zdam relację z uzyskanych efektów.

Link to post
Share on other sites

ANR pisał na wm, że dał radę sp170 uciągnąć. Tak sobie przypomniałem, że mam jeszcze drugie GP i tam m140 lata na standardowych zębach shs i ładnie kręci.

 

A psioczenie na silnk to pewnie wina: serii silnika, baterii i złożenia gb... oraz łożysk itp.

Link to post
Share on other sites

No to złożyłem. Wstawiłem następujące części:

 

SP150 Guarder

Zębatki V.7 SHS

Tłok 14 metalowych zębów SHS

Głowica tłoka płaska SHS

Głowica cylindra V.7 SHS

Dysza do m14 SHS

Popychacz do V.7 SHS (stockowy niestety nie pasował do nowej dyszy)

Mosfet NanoABB Gate

Precka 6,03 Prometheus

Gumka Systema Energy

 

Chrono pokazuje głównie 534-535 fps, choć zdarzają się odchyły na 533 i 536 fps. Strzela to ładnie. Z dobrą lunetą, na dokładnie wyregulowanym hopku i odpowiednich kulasach spokojnie będzie można trafiać ludków z 80 metrów lub więcej. Natknąłem się jednak na następujące problemy:

1. Silnik wprawdzie działa, ale bardzo szybko się nagrzewa. Nagrzewają się również kable, mosfet i bateria. Wydaje mi się, że jednak użycie high-speedowego silnika m120 do walenia singlem na m150 nie jest najlepszym pomysłem, więc wkrótce wymienię go na jakiś high torque.

2. Przy ustawionym semi replika czasem puszcza serię. Zdarzało się to nawet w stocku, ale po tuningu zdarza się to częściej. Na dodatek ma to miejsce tylko podczas strzelania kulkami. Na sucho wszystko działa jak należy, ale to marne pocieszenie. Jakieś pomysły, o co może chodzić?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...