Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bron dla snajpera


Recommended Posts

Chcialem zlozyc bron dla snajpera..Nie chodzi mi o bron za 1000zl ale cos tanszego i o zasiegu i sile zblizonej do np Mp5A3 z TM. Zalezy mi glownie na podrasowywaniu umiejetnosci kamuflarzu w terenie + bron najlepiej duza i z luneta (jak najtansza - 4x).

 

Moglbym was prosic o jakies propozycje?

 

Ja myslalem nad M16 + luneta ale nie wiem ile to razem wyjdzie bo nie znam cen lunet i nie wiem jakie jeszcze czesci potrzebne sa do jej zamontowania.

 

Prosze o jakies propozycje najlepiej z potwierdzeniem cenowym.

Link to post
Share on other sites

No moglbys przerobic lekko M16 tzn...

Kupic specjalna lunete do karabinow z rodziny M16 z Cyber Gun'a za 249 zeta na military.pl + magazynek z Vietnam Version lub ogolem m16 Vietnam Version + ta luneta... No ale to na krotka mete bo az tak cudownego efektu jak snajpera nie osiagniesz...

Tu masz link do lunety :

http://military.pl/s/m/CG263851.html?id=fygTF5cY

clownik to 4x20 montowany do "uchwytu" guna.

Ale zarowno dobrze mozesz kupic lunete najzwyklejsza 4x20 bodajze za 41 zeta i dorobic "szyny" do uchwytu i na to samo wyjdzie... Potem robisz ghillie na siebie i guna zeby to pomoglo Ci sie maskowac... Reszta to juz trening

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz. Prosze o wiecej takich odpowiedzi ale dodaje jeszcze drugie pytanie.. Jakie bronie snajperskie, z tych jak najtanszych, polecacie? Niestety moj portfel nie jest zbyt zasobny a od zawsze w szeregach wojskowych cenilem sobie snajpera jako ze ma on przewaznie tylko czas na 1 strzal i dodatkowo musi umiec sie bardzo dobrze maskowac i mimo robakow i innych gadow musi usiedziec bez ruchu.. Prosze o odpowiedzi i moze jakies porady dla poczatkujacego snajpera

Link to post
Share on other sites

Grucha sluchaj, powiedz jaka kasa dysponujesz? Z tych "tanszych" to ja osobiscie zbieram na VSR-10 G-spec za 949 ,- . Wiec z tych tanszych ja Ci polecam... Bo wezmy tutaj np Super 9 :lol: ktora kosztuje cos kolo 500 zeta bodajze to wole uzbierac tego tysiaka i miec guna kilkakrotnie lepszego, poczytaj topici o vsr'ce i zobaczysz ze jest warta tej kasy ;)

Link to post
Share on other sites

Jezeli masz do dyspozycji M16 to rob z niej smialo "snajpere" ja tak zrobilem wlasnie kiedys hehe i bylo ok. Naciagnij sprezyne, podreguluj HU, dociaz, dodaj lunete za 50 zeta ja taka mialem hiehie ;) Przymocowana na uchwycie guna i to jest spox na poczatek. Ale jezeli chcesz guna wygladajacego jak snajpa hmm to S9 tyle ze czytalem opinie i slyszalem o tym gunie, ale niestety nie byly one zbyt pozytywne ... :(

Link to post
Share on other sites

Czytalem ze 35-40m ma Sig ale nie wiem jak z celnoscia ale skoro ma tak dluga lufe i jest jako karabin wyborowy to mysle ze o celnosc zadbali nawet kosztem zasiegu.. Nie wiem ale mysle ze ci ludzie tez mysla i wiedza ze bron snajperska musi byc bardzo celna :roll:

Link to post
Share on other sites

To ja sie wypowiem o replikach Cyber Gun'a bo posiadam xm'ke. Sila naprawde duza po lekkim upgradzie spokojnie 1J przy kulkach 0.2 g , zasieg skuteczny 35 m, jak sie uprzesz i przycelujesz to na 38 - 40 m trafisz czlowieka biorac pod uwage kierunek wiatru :lol: Ogolem kulki niesie jeszcze kawalek :) Wykonanie dobre, nawet bardzo, jedynym mankamentem jest zdolnosc do zlaman kolby (Chyba to juz gdzies to pisano na forum, nie pamietam)

Tak wiec kupuj M16 lb XM'a tak jak powiezial GS-Giwer CG lub Marui, oczywiscie Marui to FIRMA i wiadomo ze gun bedzie ok. Do tego dodasz scope'a, moze atrape tlumika... + to co uwazasz za sluszne i uzyteczne. Ja osobiscie do vsr'ki dokupie lunete i lufe prec. Bo co do szczescia wiecej trzeba :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja jestem posiadaczem S9 i smialo moge stwierdzic ze daje sobie rade zelektrykami. Po lekkim podkreceniem tzn. spręzyna 170% i dorobiony HU spokojne mam 45-50 m skutecznego zasiegu na kulkach 0.28. Więc niech nikt nie mówi ze to beznadziejna broń, moja mam juz 3 lata

Link to post
Share on other sites

ale sprężyna 170% to nie jest mała zmiana - to o 2/3 polepsza zasięg (wg mojego rozumowania 100% = 1 czyli normal, 170% = 1.7, czyli prawie 2x więcej - poprawcie mnie jeśli źle mówie), hu także daje znaczącą zmiane, a nie wszystkich stać na taki upgrade... pozatym tutaj bluzga sie wersje stockową...

Link to post
Share on other sites

to moze ja sie wypowiem na temat lunetki. napisales ze jestes poczatkujacym snajperem. tzn ze brak Ci jeszcze jako takiego obycia w tym srodowisku, bedziesz popelnial duzo bledow, jedne beda wcale nie tak oczywiste inne typu przypierniczysz w drzewo albo rzucisz sie na glebe. i co wtedy moze sie stac? ano lunetka to bardzo delikatny sprzet. powiedzmy ze sie rozszczelni i bedzie Ci cholernie parowac, urwa sie wlosy krzyza, albo zwyczajnie cos w niej peknie. jesli chcesz miec jaki taki spokoj, nie obawiac sie az tak bardzo bledow i tego ze bedizesz szybko narazony na dodatkowe koszty to musialbys kupic sobie lunetke z troche wyzszej polki. nie chodzi mi tu o sprzet drozszy od samej giwerki, mam na mysli cos typu Delta optical Sherman 6x42 http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...bfc90c61c1f8b7a

 

lub ten sam model ale o innych parametrach 4x32

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...bfc90c61c1f8b7a

 

oba modele sa dosyc wytrzymale i powinny straczyc do ASG nie tylko na dobry poczatek.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Borismg mowisz ze masz ta bron.. napisz jak ona sie sprawuje bez upgrade, prosto ze sklepu? Nie jestem bogaczem i nie stac mnie na nic lepszego ani na porzadny upgrade tej broni (przynajmniej na poczatku) wiec powiedz mi jak z jej osiagami w wersji Stock? I czemu mowisz o dorobieniu HU? W opisie na Military.pl jest cos wspomniane o Hop Up System wiec tam chyba jest HU.. Moze jak kupowales to go nie bylo <hmmm>. Moze mi ktos to wyjasnic?

 

R.A.T.S_mantiz rozumiem z tym ze na poczatek chce zakupic tego Sig-a, dokupic do niego jak najtansza lunete, najlepiej z Allegro za doslownie grosze zeby zaczac zabawe, a w tym czasie bede mogl zbierac na upgrade'y, i nowe, lepsze lunety.. Nie bede plakal po tym jak zepsuje mi sie luneta za grosze a dopuki nie bede mial wiekszej sumki posluzy. Majac na uwadze Twojego posta byc moze bede na nia bardziej uwazal, przez co moze wytrwac do czasu kiedy bedzie mnie stac na cos lepszego..A tak na marginesie 4x zoom w Asg wystarcza czy nie?

 

Tak to juz jest jak ktos sie interesuje droga zabawa.. ale moim zdaniem nie wazne z czym sie biega i bawi, wazny jest klimat, wspolna dobra zabawa no i satysfakcja.

Link to post
Share on other sites

powiekszenie lunetek to temat gleboki jak row marianski. najlepsze sa lunetki ze zmiennym powiekszeniem jednak wiadomo sa nieco drozsze od swoich statycznych siostr. jesli mialbys zmienne to z daleka juz mozesz dostrzec cel np czajacy sie za jakims krzekiem lub w trawie i w miare zblizania sie go redukujesz zoom do powiedzmy 4x. gdybys mial zoom 6x to na bliskie dystanse masz baaardzo waskie pole widzenia a jesli masz 4x to nie dostrzezesz tak szybko wroga.

 

dobrze ze zwrociles uwage na to zeby ostroznie sie obchodzic z optyka. jest, jak juz napisalem, dosc delikatna, zwlaszcza te bazarkowe tuby sa podatne na wstrzasy. po mocniejszym puknieciu potrafia sie zwyczajnie rozregulowac, a tego nie chcemy :D

 

pytales sie jak mocowac lunetke. otoz przy zakupie musisz zwrocic uwage zeby rozstaw wynosil 20mm (tak jak pod szyne RIS), a nie standartowo 11mm w przypadku mocowan wiatrowkowych. nie musisz kupowac super montazy. wystarcza te najzwyklejsze za pare groszy bo w asg nie ma jakich super sil dzialajacych na optyke (no chyba ze ktos nia przygrzeje w drzewo :P ). jesli masz jeszcze jakies pytania to zapraszam na priv

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

R.A.T.S_mantiz: Dzięki za linki z lunetami, nie orientujesz się, jakie montaże są przy nich 20mm czy 11mm :?:

 

Grucha_pl: Lepiej do zbierać na coś przyzwoitego jak na przykład zachwalany ostatnio na forum G-Spec TM. Lunetę, co najmniej o średnicy 30mm. Później spokojnie zbierasz pieniążki na lufę precyzyjną, czy jakiś UPG, ale masz już w miarę porządną podstawę.

 

Paramedic: Co do sprężyny 170%, to wcale nie oznacza, że zasięg powiększy się tak jak pisałeś. Przez zmianę sprężyny zwiększa się szybkość kulki, a zasięg niestety zwiększa się mniej. Choć myślę że z 170% można już snajpera "udawać".

Link to post
Share on other sites

tak masz racje. dzisiaj chyba do kazdej tego typu lunetki dolaczany jest montaz 11mm gdyz jest to sprzet przeznaczony do wiatrowek (w broni palnej pozylyby moze jakies 10 strzalow, a przy mocno kopiacej chyba nawet jednego nie), gdyz jest to sprzet ze stosunkowo malym odrzutem(choc nie wszystkie...). jednak nie powinno byc problemu z zamiana montazu na 20mm. wystarczy wyraznie to zaznaczyc przy skladaniu zamowienia.

 

jesli ktos ma jakies pytania to prosze smialo pytac. chetnie pomoge.

 

EDIT: Grucha_pl musisz popytac w sklepie gdzie bedziesz kupowal lunetke czy nie moga dac montazu 20mm.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...