Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie to nie jest wina stykow.

 

przedostatnia strona ... naprawde ciezko znalesc ...

 

Za tryb semi odpowiada kilka elementow w srodku gearboxa.

Musialbys dokldniej opisac w jakim sensie nie dziala ci semi.

Bo moga byc rozne powody:

1. Bolce od auto - ktore zwieraja zasilanie na sztywne i omijaja wnetrze gearboxa sa zbytnio odchylone do przodu. Przez co naciskajac semi - od razu tez je zwierasz i masz auto (auto ma wiekszy priorytet bo nawet jak przerywacz odlaczy zasilanie w srodku - to zwarty obwod bedzie krecil)

2. Za semi odpowiadaja 3 elementy gearboxa. Pierwszy to taki maly element tuz przy zebatce tlokowej. Zebatka tlokowa obracajac sie ma na dole taki wypustek - naciska on na przerywacz - ktory podnosi stycznik w kostce stykowej. Ten odciagany sprezynka odskakuje przerywajac obwod.

Najmniej prawdopodobne to to ze uszkodzila sie zebatka tlokowa lub sprezynka odciagajaca. Zebatka z uwagi na masywnosc, sprezynka - dlatego ze wtedy nie daloby sie przestac strzelac (raz stykniety zespol stykowy strzelalby dalej).

 

Stycznik w kostce stykowej jest przesuwany przez gorna czesc spustu. Spust zachacza sie o niego i przesuwa go do przodu. Przerywcza podbija ten element powodujac ze sie cofa. Gdy spust jest zbyt wysoki - podbicie nie wystarcza zeby zwolnic stycznik i semi nie dziala.

 

Przypomnialem sobie ze jest jeszcze jedna sprezynka - ktora cofa przerywacz (dociska do zebatki tlokowej). Moze ona odpadla i wtedy semi tez nie bedzie dzialac.

 

Ostatni powod - sam tak kiedys mialem. To taki ze spust jest nie za wysoko - ale za nisko. Lub stycznik od dolu jest wytarty i po prostu spust nie lapie go. Wewnetrzny obwod gearboxa nie dziala wogole - przez co dziala tylko zewnetrzny a on dziala jedynie w trypie auto.

Aby to naprawic trzeba podkleic na dole stycznika kawalek plastiku 2 x 4 mm - o grubosci tak z 0.5 - 1 mm

Nie za duzy - zeby wlasnie dal sie zwalniac, oraz odpowiednio gruby- zeby spust mial za co lapac.

U mnie rozwiazalo to problem i dziala juz 2 lata.

Jak widac wszystkie te rozwiazania wymagaja rozlozenia gearboxa (oprocz pierwszego).

Link to post
Share on other sites

Tak luknij na styki od auto ale za nim zaczniesz je odginać zaślep je kartką papieru lub taśmą tak żeby nie przewodziły (nie zwierała ich blaszka od spustu). Jak semi dalej nie będzie działać zn że wina leży w środku gb... i w tedu będziesz musiał go rozpruć ;)

 

 

Zapomniałem dodać że zaklejanie styków auto to najprostszy sposób pozbycia się tego trybu z karabin, tani prosty i całkowicie odwracalny :)

Edited by szumitek
Link to post
Share on other sites

Może będziesz miał szczęście i po prostu blaszki styków się wygięły...sprawdź na sucho czy się zwierają z "bolcem" stykowym oczywiście jak jeszcze nie wyparowały ;) jak ok to luknij na przerywacz, mógł się zetrzeć/połamać jak nie to.... zresztą masz wszystko opisane już wcześniej, powodzenia niech moc będzie z tobą :P

Link to post
Share on other sites

hmm.

 

Ciekawe:d mój przerywacz miał się nijak do stykow i zebatki tlokowej xd po prostu zamiast być pod kostką, był na niej xd

 

wrzuciłem go pod-> nie chciał ruszyć (szkielet etc tm a kostka ca)

 

rozebrałem na nowo, spiłowalem lekko kostkę, złożyłem. Słychać teraz "klik" i czuć że jest to dwustopniowy spust:d

 

ale chyba spaliłem silnik...wrr. Nie chce naciągnąc m120 na lipo, podczas gdy przedwczoraj ciągnął na rofie 18... tylko takie wycie słychać, a zebatki stoją w miejscu. Zobaczę jak będę miał czas, czy to spalony silnik czy za dużo podkładek (chociaż ich nie ruszalem dzisiaj w ogóle...)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...