Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ile ładować nową batkę


Recommended Posts

Nową batkę należałoby sformatować - Tzn., że pierwsze 3-4 ładowania, ładawać baterię 12h.

 

Tutaj proszę ja Ciebie cytat Foki z Działu "Amunicja i zasilanie" :

 

"ormatowanie akumulatora to rozladowanie go do konca* a nastepnie pelne naladowanie i powtorzenie tego syklu 3-4 razy. Zapobiega to tzw. efektowi pamieciowemu tj utracie po x cyklach ladowania-rozladowania-doladowania czesciowej pojemnosci ogniw.

formatowanie nalezy wykonac po zakupie akumulatora (np. w komorkach) a mozniej co kilkanascie-kilkadziesiat cykli

 

*do konca tzn az uzadzenie przestanie dzialac. rozladowywanie akumulatora totalnie do 0 moze go zniszczyc."

 

Wystarczyło trochę ruszyć mózgiem, a nie śmiecić forum, sam napominasz, a robisz tak samo jak Ci których napominasz.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wlaśnie daleś mu przepis na zagotowanie batki. Weź w ogóle zrób formowanie na jakimś mikroklocku porządnym, modelarskim np. na raytronicu c10. jak się domyślam 250mA daje ladowarka? batka od cymiacza? Ładuj 6h, ale dla mnie nawet nie ma sensu niszczyć batki.

 

Ja mam swoje sposoby, Ty masz swoje. Lecz wiele ludzi robi tak jak ja mówiłem jumper wybór należy do Cb.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...