Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

1. Stare manierki mają inny typ zapięcia. Nowe mają zatrzask na sprężynie, który naciąga się i zahacza o bolec, stare miały obracaną blaszkę (dźwignię?) która klinowała wsunięty w okno pasek.

 

http://www.kotte-zeller.de/$WS/kotte-...ormal/18950.jpg

 

2. Oba modele są inaczej pomalowane - stare manierki były chropowate i jasnozielone a nowe są gładkie i ciemnozielone.

 

3. W nowych modelach w korku jest dren do picia - stare tego nie miały.

 

4. Nowe manierki mają taśmę z plastyku łączącą korek z manierką, stare miały skórzany pasek.

 

5. Nowe manierki mają plastykowe korki, stare miały metalowe z gumowym uszczelniaczem.

 

http://www.knobelbecher.de/image/BW-Feldflasche%20orig..jpg

 

Poza tym nowe manierki są nieco odchudzone - ogólnie lżejsze i smuklejsze. Stare manierki miały grubsze ścianki i były masywniejsze.

 

To tak z grubsza kilka podstawowych różnic...

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Co do tych pasków, to się nie zgodzę. Moja "gładka, z wejściem ABC itp. ma skórzany pasek ;)

Moja z kolei ma obudowę nowszej wersji, zaś sama manierka to zdaje się model starszy, bo korek metalowy na skórzanym pasku i bez drenu do picia.

 

Tyle tylko, że fajnie wszystko zostało wyjaśnione w przypadku MANIERKI, zaś pytanie kolegi było:

Otóż menażki z lat `80 np. 1984. różnią się czym (oprócz nr. bicia) od menażek współcześnie używanych ?

Link to post
Share on other sites

Tak jeszcze co do manierek to czasem zdarza się, że są rozkompletowane i naczynia nie są kompletem z samą manierką.

 

Potwierdzam. :P Mam starą manierke(metalowy korek, skórzany pasek) w zestawie z nową resztą(ciemna, gładka zieleń, zatrzask na sprzężynie).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...