Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L86 ICS bateria


Recommended Posts

Dzięki za odpowiedź.

 

Też się nad tym zastanawiam, ale puki co może uda mi się wykombinować coś.

Jeżeli jednak będę musiał mieć baterię na zewnątrz nie będzie tragedii.

Z tego co już próbowałem to cewki 4000mAh są zbyt duże by upchnąć je nawet w kombinacji dwa razy po dwa. Kwestia teraz o ile cewki 2300mAh są węższe od 4000mAh.

 

Jeżeli by jednak baterie z pierwszego linku (tj. 2300mHa) pasowały minusem było by to że bym miał słabszą baterię (tzn. o mniejszej pojemności), a plusem to, że by była schowana w replice przy czym wymiana nie jest skomplikowana... Wiec jednak skłaniam się tego by mieć słabszą ale schowaną baterię.

 

Czy mógłbyś wrzucić zdjęcie jak umiejscowiłeś baterię?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cewki? Chcesz zrobić AEGa zasilanego po przez indukcję? ;)

 

Ogniwa maja standardowe rozmiary, jeżeli 2300mAh to duże ogniwa to szerokość mają taka samą jak 4000mAh. Jedyny ratunek przy tradycyjnych pakietach to ogniwa 2/3SC (+-23x33mm) w co i tak wątpię by weszło.

 

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest zakup LiPo które wejdzie w przedni chwyt. Pakiety LiPo mają większą pojemność i ogromna wydajność przy mniejszych rozmiarach.

Link to post
Share on other sites

Racja ogniwa, nie cewki mój błąd ;)

 

Nie mogę się jednak do końca zgodzić z tym, że ogniwa mają standardowy rozmiar.

Ostatnio miałem w ręku baterię 9,6V 2000mAh (nie wiem jakiej firmy) i ogniwa były wyraźnie mniejsze od ogniw baterii Firefox 9,6V 4000mAh.

 

Możliwe, jednak że w przypadku jednego producenta jest tak jak napisałeś, niezależnie od pojemności taka sama średnica cewki. Nie ma jednak co gdybać, w tą niedzielę będę miał okazję sprawdzić i porównać :).

 

Dzięki za odpowiedź, te pakiety LiPo rzeczywiście mogą być dobra alternatywą.

Link to post
Share on other sites

Tak 2000mAh znajdziesz w rozmiarze AA i podobnym (szerokość paluszków AA tylko długości różne) ale ich wydajność jest jak by to powiedzieć żenująca.

 

Jeżeli mówimy o wydajnych pakietach to pakiety z ogniw AA-podobnych nie bierzemy pod uwagę ;)

Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się nad tym by mieć 4 baterie po 2000mAh zamiast 2 po 4000mAh. Wnioskuję jednak po tym co napisałeś (a nie znam się na tym zupełnie ;)), że wydajność 4 słabszych baterii będzie o wiele mniejsza niż 2 silniejszych (licząc, że łącznie będzie 8000mAh o ile to można w ten sposób zsumować)

Link to post
Share on other sites

Pojemność pojemnością ale mniejsze ogniwa mają gorszą wydajność prądową i niż większe ogniwa popularnie zwane u nas "typu Large".

 

Możesz kupić kilka pakietów mniejszych słabszych ale po co przepłacać? lepiej kupić np. jeden pakiet LiPo o pojemności w granicach 2500mAh i cieszyć się pakietem który ma spory zapas wydajności prądowej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...