Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] łożyskowanie glowicy tloka - jak to dziala ?


Recommended Posts

Moja wiedza na ten tmat jest nieco ograniczona, ale z tego co wyczytałem na zagranicznych stronach, łożysko pozwala sprężynie swobodnie obracać się wokół swojej osi.

Dal lepszego zobrazowania weź sobie sprężynę i sciśnij ją trzymając tak aby nie miałą możliwości obrotu, a później ściśnij ją w aki sposób aby podczas kompresji mogła się obracać. Poczujesz różnicę - gwarantuję.

 

Dodam tylko że spręzyna która nie ma możliwości obrotu podczas kompresji lubi wyginać się na boki od osi wzdłuż której się ją kompresuje.

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Moja wiedza na ten tmat jest nieco ograniczona, ale z tego co wyczytałem na zagranicznych stronach, łożysko pozwala sprężynie swobodnie obracać się wokół swojej osi.

Dal lepszego zobrazowania weź sobie sprężynę i sciśnij ją trzymając tak aby nie miałą możliwości obrotu, a później ściśnij ją w aki sposób aby podczas kompresji mogła się obracać. Poczujesz różnicę - gwarantuję.

 

Dodam tylko że spręzyna która nie ma możliwości obrotu podczas kompresji lubi wyginać się na boki od osi wzdłuż której się ją kompresuje.

 

widać że nie masz rozeznania na tym :icon_neutral:

założyłeś sam? fajnie xD

założę się że składałeś to w ten sam sposób jak ja czyli :wrzuciłeś do tłoka łożysko, potem ten plastik, śrubkę i na to nakręciłeś głowice tłoka kątrując śrubę śrubokrętem(przynajmniej ja tak robię). ten plastik nie opiera się na łożysku tylko na tłoku, a łożysko ma chyba z 0,5mm luzu, przez co może sie swobodnie obracać. Sprzężyna dla najlepszego efektu i wydajności powinna miec 2 łożyska w tłoku i na prowadnicy, które reż na luz na, dzięki któremu może się ona obracać.

Sprężyna obracając się swobodnie nie traci swojej energii na chęć wyprostowania się przez co dostajesz nawet 10fps więcej. Tyle info ci starczy na temat łożyska? jeśli nie to napisz na priv i podaj tam e-mail to si jeszcze zrobie rysunek, który to ilustruje

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...