Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ponieważ mam bardzo wąską twarz, mam problem z dobraniem odpowiednich okularów. Miałem uvexy i-vo, ale zostawało po 1cm luzu przy skroniach, także można było palca włożyć. Mam zwykłe ochronne firmy 3M (gdzieś na stronie budowlanej stały po 25zł) wytrzymują uderzenie 0,25 z spr PJ, nie widać rys, śladów po strzale, ale obawiam się o karabiny 500+ FPS. Także szukam dobrych okularów o szerokości szybki do 13cm.

Gogle odpadają!

Edited by Robert007
Link to post
Share on other sites

I co Ci przeszkadza ten luz. W to miejsce kulka nie powinna się dostać. Przy strzale z przodu nie wleci tam za chiny, przy strzale z tyłu zatrzymają ją uszy, albo kapelusz, czy inne nakrycie głowy. Nie mam wąskiej twarzy, a przy moich okularach Bolle też mam luz przy skroniach, że można tam palca włożyć.

Link to post
Share on other sites

nie mam wąskiej twarzy i uvex ivo na mnie beznadziejnie leżały... odstęp też miałem... uvex skyper fajnie leżały i dobrze chroniły.

 

Dobrze leżą i chronią ess ice - które to bez dwóch zdań polecam.

 

Bolle też dobrze leżą.

 

Tak jak kolega powyżej pisze, nie ma co się przejmować luzem... da się to przeżyć...a prawdopodobieństwo dostania się tam kulki jest bardzo nikłe.

Link to post
Share on other sites

Peltory maxim ballistic też są robione przez 3m-a więc się nie przejmuj. Osobiście uważam ich produkty za klasę co najmniej wyżej od Uvexów.

Jak chcesz się przesiąść, to właśnie Ballistici mogę polecić, bardzo ładnie przylegają, nie zauważyłem problemów z parowaniem, bardzo wygodne, dobrze wyważone i mają miejsce na wkładkę na szkła korekcyjne, oraz są do nich specjalne wkładki. Bardzo dobre okularki, szczególnie te z nowej serii na 2010, łatwo odróżnić, bo te nowe mają regulowaną długość zauszników. No i kilka kolorów szkiełek ;-).

TU je znajdziesz

Tutaj masz paka z Balisticami:

KLIK

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, zostanę przy 3M - naprawdę są dobrze dopasowane do mojej twarzy, nie parują i skoro leżą w okolicach klasy uvexów to nie powinienem się martwić. Ess ice to juz inna klasa i kosztują swoje ;) Jak będę miał czas to pojadę do Łodzi, może tam gdzieś mają bolle. Muszę przymierzyć na miejscu, zabawa w odsyłanie przesyłek mi nie leży.

Edited by Robert007
Link to post
Share on other sites

Witam, mam nadzieję że nie uznacie tego za offtop ;-)

 

Nabyłem drogą kupna okulary Bolle Invader i wszystko jest ładnie pięknie, ale nie mogę za cholere zdemontować szkieł żeby wymienić na inny kolor. Czy ktoś posiada ten albo podobny model i wie jak to zrobić bez łamania oprawek?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

poszukuję gogli/okularów, w których mógłbym zamontować szkła korekcyjne. Wypatrzyłem takie okularki Bobstera:

http://www.bobster.pl/bobster-okulary-gogl...cyjne-p-21.html lecz na forum nie znalazłem żadnej opinii dotyczącej w/w okularków. Czy ktoś może używa takowych i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Jestem otwarty na inne propozycje.

 

Pozdrawiam

Edited by Jankos
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...