Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

prad baterii 9,6 firefox ogniwa large.gun nie działa


Recommended Posts

Witam.

 

 

Mój problem polega na tym ostatnio rozłożyłem replikę(m16a4) i przy składaniu sprawdzam czy jest połączenie batka gearbox .

 

i okazało się ze nie.karabin nie reaguje(wcześniej działał bez zarzutu)pomyślałem ze chyba nie mogło nic w gb się stać wiec za przyczynę wziąłem to ze bateria się rozładowała (czytałem gdzieś ze jak spadnie poniżej jakiegoś tam progu to jest do wywalenia).ładowałem ja i znowu nic wiec pomyślałem ze chyba musiało się tak stać.

 

 

moja bateria to firefox 2000mAh 8 ogniw Large każde po 1.2V

 

Wczoraj kupiłem przyrząd pomiarowy zmierzyłem woltaż i coś mi tu nie pasuje.

 

zmierzyłem poszczególne wartości:

 

V stałe-10,26 (a batka jest 9,6)chyba ze biorę nie ten prąd i pomiar

V zmienne-21,8

 

 

pomóżcie jak sprawdzić czy batka nie jest zepsuta i ew jakie wartości są normalne bo nie wiem czy szukać usterki w gb czy muszę zbierać 200zl na nowa baterie

 

 

 

 

z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ale gdy podłączasz batke do repliki i naciskasz na spust to jest jakiś dzwięk? czy zupełnie nic

 

 

 

no właśnie nic.głupek ze mnie dopiero teraz postanowiłem przesledzic cały obwód i wtykać miernik gdzie się da mój wzrok padł na bezpiecznik.

 

 

nosz kurewnosciojego psia mac chyba jest spalony-dodaje fotkę.ten drucik w środku jest urwany i wygląda jakby coś w środku lekko przyjaralo.

 

http://img704.imageshack.us/img704/756/p1010214y.jpg

 

 

kupić taki sam czy słabszy czy mocniejszy??i chyba w elektrycznym da się dostać nie??ile może kosztować??

 

Dziękuje za pomocne posty.

Link to post
Share on other sites

Takie sprostowanie, napięcie mierzymy ustawieniami dla prądu stałego. Bezpiecznik powinien być 25A bo 3A może za długo nie pochodzić, najlepiej to się go pozbyć i zlutować przewody.

 

 

 

czyli bezpiecznik nie jest potrzebny???to po co go montują??

Link to post
Share on other sites

sporo replik fabrycznie nie ma bezpiecznika ;l) ja wyrzucam, zajmuje miesjce tylko w replice, upierdliwe to jest, jak sie spali na strzelance to kicha a nie mam zamairu latac z zapasowymi ( starczy ze i tak nosze troche narzedzi ze sobą) zmniejsza rof bezpiecznik i zabiera miejsce na wieksza baterię - ja usuwam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...