Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

NAPRAWDE LADNA I TANIA KAMIZELKA !!!!!!


Recommended Posts

Czołem!!

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem (kamizelka już w drodze) powyższej kamizelki i bardzo sie z tego cieszę:) . Chcę powiedzieć, że francuskie kamo nie jest takie złe na polskie lasy ponieważ: w lecie jest takie słońce, że jasne kolory odgrywają ważną rolę, jesień i wiosna to błoto i deszcz więc po dwóch dniach użytkowania mundur ma świetny kamuflaż, a zima to biały kombinezon, a mundur sobie wisi w szafie i go mole jedzą:)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Całkiem ciekawa no i cena nie za wysoka.Jak dla mnie to kazmizelka pokroju patterna 83 czyli dobra na początek

 

Eee??

W czym ta jest do Patterna podobna, poza tym że ma kieszenie i jest kamizelką?? :wink:

Może źle rozumiem znaczenie słówka "pokroju" w tym kontekście, ale nie wydaje mi się aby można było dzielić kamizelki na "dobre na początek" i "dobre na później"... :wink:

Albo dany model komuś pasuje i odpowiada jego wymaganiom albo nie...

-

Link to post
Share on other sites

Może chodziło o przedział cenowy. Generalnie oporządzenie francuskie jest dosyć trudno dostępne, zwłaszcza po takiej cenie, więc ja bym się tam wiele nie namyślał. Trudniej już z mundurem, ale to mimo wszystko mniejszy kłopot. W Niemczech pamiętam kolesia, który po ogólnoniemieckim forum szukał porad dotyczących francuskiego oporządzenia jakie by mu pasowało do FAMASa.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
Eee??

W czym ta jest do Patterna podobna, poza tym że ma kieszenie i jest kamizelką?? :wink:

Może źle rozumiem znaczenie słówka "pokroju" w tym kontekście, ale nie wydaje mi się aby można było dzielić kamizelki na "dobre na początek" i "dobre na później"... :wink:...

 

A kto tu mówi o jakimś podziale na kamizelki "dobre na poczatek" i "dobre na pózniej"?Napisałem ,że jest dobra na poczatek bo przynajmniej w Toruńskim środowisku as młodzi maniacy kupowali na start patterna stad wynikają wyzej napisane przeze mnie słowa.Bo jakby dobrze sie przyjżec to praktycznie zawsze potencjalnym kandydatem na pierwsza kamizlelke takt. jest pattern ze wzgędu na niewygórowana cene i dużą ilość kieszeni.A swoją drogą maja one pare wspólnych elementów chociażby pokrowiec na plecach i to , iż są wykonane na siatce no i jak już wspomniał kret cena tez jest mniej wiecej w tych samych granicach.

pozdr

Link to post
Share on other sites

Napisałeś wyraźnie:

 

Jak dla mnie to kazmizelka pokroju patterna 83 czyli dobra na początek.

 

Nie będę się bawił w "co autor miał na myśli", jeśli sam autor nie potrafi tego precyzyjnie wyrazić. :wink:

 

"Pokrowiec na plecach" wygląda w tych dwóch kamizelkach zupełnie inaczej. Układ ogólny, sposób regulacji, rozmieszczenie kieszeni... Wszystko jest inne. Pewnie nawet siatka, bo w mil-tec'owskim patternie jest to sztywna siatka gumowa, a ta ze zdjęć kamizelki francuskiej wygląda na miękką tekstylną.

 

Owszem, Kret ma rację - znak przybliżonej równości można postawić tylko w kwestii ceny. Oraz w tym, że jedno i drugie to koniec końców kamizelka...

-

Link to post
Share on other sites
Napisałeś wyraźnie:

 

"Pokrowiec na plecach" wygląda w tych dwóch kamizelkach zupełnie inaczej. Układ ogólny' date=' sposób regulacji' date=' rozmieszczenie kieszeni...  Wszystko jest inne. Pewnie nawet siatka, bo w mil-tec'owskim patternie jest to sztywna siatka gumowa, a ta ze zdjęć kamizelki francuskiej wygląda na miękką tekstylną.[/quote'']

 

A kto twierdzi ,że są one takie same?Nie napisałem niczego tym podobnego.Wybacz ale nie mam ochoty na kolejna bzdurna rozmowe która niestety do niczego nie prowadzi .Nie wiem o co ci chodzi ale z tego co mozna tu zaobserwowac masz wielka potrzebe potwierdzenia swoich racji a przy tym "zgnojenia" drugiej osoby.

A tu masz dokłądną definicje słowa pokrój -

 

POKRÓJ, biol. ogół cech morfologicznych, ogólny wygląd zewn. zwierzęcia (eksterier) , rośliny bądź przedmiotów, charakterystyczny dla danego gat., rasy, odmiany.

pozdr.

Link to post
Share on other sites

To może ja. O przydatności kamizelki do ASG trudno mi mówić - co do opinii o niej moge przytoczyć odpowiedź mojego znajomego francuskiego oficera na moje pytanie (zakładam że poradzicie sobie z jego angielskim):

 

The regulation assault vest is complete and utter crap; comes in only one model, with no ammo pouches, the old FAMAS ammo pouches have to be fixed onto it; has several sizes and has been often modified but is still a piece of junk.

Most combat units soldiers use Arktis vests (1601, 1724, 42 are the most often seen); since they are made in French CE pattern, it's accepted in most units even though they aren't regulation.

 

O ile ktoś z was ma dostęp do Cordury/Polyestru w CCE to łatwo sobie może tę kamizelkę zmodyfikować - w innym przypadku brak ładownic może być kłopotem. Siatka na plecach to mocny nylon.

Link to post
Share on other sites

...właśnie kolory są we francuzie najlepsze... o wiele lepiej rozbijają sylwetke człowieka na tle lasu niż woodland amerykański...

Co do trwałości to podejrzewam że wojsko francuskie nie wydawałoby kasy na gadżet który miałby sie rozpaść po kilku akcjach...

Na opinie jak sie ta kamizelka sprawdza w terenie raczej bedziesz musiał poczekac aż osoby które to kupiły na allegro wypowiedzą sie na forum bo chyba nikt w polsce tego sprzętu jeszcze nie miał a przynajmniej ja nie widziałem nikogo w tym na zlotach i galeriach ze zlotów

Link to post
Share on other sites

O żesz Ty... wyszedłem na gnoiciela biednych Berserkerów...

To straszne, nie będę mógł spać...

 

Napiszę jasno i wyraźnie - rzeczona kamizelka ma tyle wspólnego z patternem, że też jest kamizelką. Ty od początku pisałeś coś, co brzmiało inaczej. Nie zgadzałem się z tym.

Czy to jest gnojenie???

Użyłem gdzieś niekulturalnego słownictwa?

Wyraziłem się w sposób obraźliwy?

Zastanów się co piszesz...

 

To jest forum dyskusyjne. Jeżeli rozmowa, w której przeciwnik w dyskusji nie zgadza się z Twoim zdaniem to gnojenie, to może powinniśmy zmienić nazwę tego miejsca na forum zgadzających się ze sobą i po pupciach klepiących ?? :wink: :D

-

Link to post
Share on other sites

Czołem.

 

Opisuję kamizlekę wymienioną w tytule.

 

Posiadam ja od dwóch dni. Jest to orginalna kamizelka francuska, a nie żadna z wyżej wymienionych. Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka - nowiutka, czyściutka, śliczniutka. Materiał mocny, gruby, wytrzymały w szwach (juz sie z nią siłowałem). Założyłem ją i... jakoś dziwnie leży. Uwiera w barkach, pas dziwnie sie zapina (jedną część pasa wsuwasz w klamrę i zatrzaskujesz). Ale nic to, chwytam magazynki i ładuję do ładownic umieszczonych na kamizelce. Wchodzą po dwa do ładownicy, morda mi się cieszy ale... ładownica się nie zamyka. Zamknięcie z rzepem jest najnormalniej w świecie za krótkie - myślałem, że oszaleję i zatłukę gościa tą kamizelką. Nagle wydawała mi się za ciasna, uwierała w ramiona, a myśl o przeróbkach sprawiła, że chciałem wyć. Zdjąłem ją i zacząłem kombinować. Najpierw odpiąłem ładownice - były przymocowane na pasach zapinanych na rzepy i napy, są takie cztery pasy, po dwa na pierś. Zacząłem regulować wszystko - skróciłem pas, naciągnąłem wszystki troki, wyregulowałem rozmiary. Ogólnie z pasem była zabawa bo jest on troszkę miękki. Zdjąłem go i do szluwek wsadziłem pas alice. Dlatego wiem, że materiał jest wytrzymały, ponieważ przy przekładaniu klamer przez szluwki, pomagałem sobie kombinerkami - szluwki zniosły to bez zarzutu:). Po założeniu alice zamonotowałem na nim kaburę i ładownice na magazynki do pistoletu. Niestety okazało się, że kamizelka jest dość krótka i wyjęcie broni umieszczonej w kaburze troszkę z tyłu sprawia problemy. Zmieniłem pas na orginalny i poszedłem pooglądać zdjęcia francuzów. Okazało się, że najczęściej (na zdjęciach z military photos) uzywają oni ładownic wyglądających jak amerykańskie ładownice do m16/m4. Ucieszyłem sie jak cholera, bo świadomość przyszywania dodatkowych rzepów mnie nie bawiła. Zreszta na tych zdjęciach zobaczyłem, że owe ładownice francuskie to nic innego jak zwykłe sakwy. Potem juz poszło z górki. System pasów do mocowania jest bardzo wygodny, zamocowanie kabury pistoletu to gratka, ładnie wygląda z boczku pod lewą reką, na pasie ładownice i inne rzeczy. Sakwy sa pojemne i dzieki pasom mozna mocować je właściwie w każdej części kamizelki. Sakwy na plecach łatwo sie odpinają - muszę przyznać, że chyba szkoda troszkę, iż są podzielone na dwie bo nie można w nich schować ładowarki do lowcapów, ale to szczególik. Bardzo fajnym patetntem jest sakwa dolna na plecach, ponieważ oprócz kieszeni własciwej ma dodtakowa kiszonkę z zamkiem z boku, tak że łatwo można coś schować lub wyjąć bez zdejmowania kamizelki (pewnie juz to gdzieś było, ale po dwuletnim używaniu lubawki taki bajerek mi sie podoba:) ). Nawet zamontowanie noża nie sprawia problemu, pasy są tak umieszczone, że można przypiąć nóż w każdej pozycji i dodtakowo zabezpieczyc drugim pasem (mocowanie w dwóch miejscach przez co nóż się nie porusza, przylega do ciała i nie odstaje). Kamizelka posiada cała masę plastikowych sprzączek, uchwytów, a nawet na pasie dwie plastikowe bojówki. Przeznaczenie tych rzeczy jeszcze nie odkryłem, ale będę się starać - w razie czego bardzo łatwo je ukryć pod pasami mocującymi. Z uwieraniem w ramiona jest tak, że są tak gąbki, a że kamizleka jest nowa, toteż gąbki nie są wyrobione, mają zgięcie powstałe przez pakowanie w pudle - po trzech godzinach noszenia wszystko się dopasowało i juz nie uwiera:)

 

Podsumowanie:

 

Dobre wykonanie, mocny materiał, łatwość i wygoda w montarzu przedmiotów, wygoda w dostępie do większości miejsc w kamizelce (wysportowany obsłuży górna sakwę na plecach bez zdejmowania kamizelki:) ). Minusem jest brak ładownic ale to można przeboleć - zresztą otwiera to możliwości zamontowania ładownic do dowolnej broni. Pas mimo że miękki, ładnie trzyma umocowane na nim przedmioty, a zapięcie po przyzwyczajeniu się jest wygodne i dobrze trzyma.

 

Pewnie o czymś zapomniałem, ale szczerze polecam kamizelkę tym, którym francuskie oporządzenie się podoba. Mimo złego pierwszego wrażenia teraz, po przypięciu ładownic, kabury, odpowiednim umieszczeniu sakw kamizelka świetnie leży na ciele. Jest łatwa w regulacji, przy dopasowywyaniu jej do ciała nie trzeba nawet zdejmować bo do wszystkiego jest dostęp. Troszkę brakuje mi regulacji długości, ale to można przeboleć.

 

 

Szczerze polecam.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...