Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zacinki, brak mocy(?) - dziwne objawy


Recommended Posts

Trafił mi się ciekawy przypadek w SR-25.

 

Gb od G&P, borek (guarder+df), spring m160, lufa promyka, komora KA i guma czarna guardera (ale też systema). Wszystko wygląda na złożone tak jak powinno, ale jednak coś jest nie tak.

 

Podejrzewam magi, ale głowy nie dam. Na jednym magu PJ kulki latają na jakieś 40-50m (sic!) i po kilku nastu strzałach przestaje podawać, na drugim pierwsza leci na jakieś 40m, drugi strzał 20, trzeci spada 2-3m od lufy, a czwarty to już zacinka. Wtedy trzeba wyjąć maga, kulka zacięta wypada z komory, ew. przeczyścić lufę - po włożeniu maga powtórka.

 

Używane BB do kiepskich nie należą (MadBull 0.4). Lufa czysta, komora King Armsa - próbowałem na gumach systemy i guardera. Dystanser - zarówno H jak i zwykły.

 

Zastanawia mnie też czy głowica tłoka nie jest zbyt szczelna, ale strzelane jest tylko na singlu - więc tłok teoretycznie po strzale nie powinien zasysać powietrza i "cofać" kulki.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Zrób taki test, odkręć lufę zewnętrzną od body, pozostaw komorę z lufą wewnętrzną w body.

Przytrzymując ręką i lekko dociskając do gearboxa wystającą lufę, załaduj maga i oddaj kilka strzałów. Możliwe że komora jest za ciasno lub źle osadzona w gnieździe.

Link to post
Share on other sites

Podpinam sie pod wypowiedź kolegi wyżej. Sprawdź dobrze dysze. Miałem już podobne problemy, u mnie była to listwa dosyłacza, poprostu koleś który sprzedawał mi replikę, nie wiedział, że dysza musi być w niej osadzona -_- a bawił sie w małego mechanika gearboxa i wszystko sknocił. Jeśli z dyszą wszystko ok, sprawdź komore hop-up - kumpel w swoim hk416 strzelał pierwszą kulką, a reszta zostawała, była to wina właśnie w/w komory.

Link to post
Share on other sites

Test polecony przez MJ6 okazał się zbawienny. Problemem było złe osadzenie komory w lufie zewnętrznej i body. Przez co pozostawało trochę luzu między komorą, a gb i magazynkiem. Kulki wchodziły krzywo, dysza przesuwała komorę - powietrze najpewniej szło do maga zamiast do lufy. Rozłożenie mechanizmu lufa zew. - komora - gumka - lufa wew i złożenie tego ponownie ze szczególnym zwróceniem uwagi na dociski - rozwiązało problem.

 

Dzięki wielkie!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...