Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z komorą HU w M4 BOYI


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem chińskiej M4 (BOYI - straszny syf, jak eMka to tylko markowa) i praktycznie od początku pojawiały się problemy z podawaniem kulek. Jedynie stockowy hi cap podawał poprawnie. Używam tylko low capów tego samego producenta czyli BOYI oraz JG i od niedawna low capów ARES'a. Każdy z tych magazynków podaje tylko pierwszą kulkę kiedy się go wkłada do gniazda. Aby podawały poprawnie trzeba je dociskać do komory hop up. Wiem, że wina leży po stronie komory HU, wydaje mi się, że kanał przez który dostają się do komory kulki z magazynka jest za krótki i nie dociska zatrzasku znajdującego się w magazynku i odpowiedzialnego za trzymanie kulek dopóki magazynek nie trafi do gniazda i kanał komory HU nie przyciśnie i odsunie zatrzasku w magazynku.

 

W związku z powyższym problemem chciałbym zasięgnąć rady kogoś doświadczonego lub kogoś kto miał podobny problem. Czy wymiana stockowej komory na jakąś od Systemy czy Kingarmsa wyeliminuje problem (będzie miała minimalnie dłuższy kanał przez który podawane są kulki)? Czy może trzeba od dołu dokleić jakiś pierścień dystansujący? Czy też co innego jest winne?

 

Bardzo proszę o podanie możliwości rozwiązania tego problemu.

Edited by Ownage
Link to post
Share on other sites

ja swojego czasu miałem identyczne problemy tyle że w m4 s -tej samej firmy

Poza hicapem tylko G&P na 120 bb podawały perfekcyjnie.Mam teraz tylko 1 taki i oram nim od roku (przy 450 fps i "single only" więcej mi nie trzeba)

Wiem też że były jakieś tanie "real capy na 40 bb" u krakmanów kiedyś i podawały dobrze.Mam nadzieję że ktoś napisze o jakiej firmy magazynki mi chodzi bo nie chcę Cie w błąd wprowadzić

Co do twojego pytania o komorę to ja zostałem przy stockowej (zmieniłem szkielet GB z flakami na g&p/systema) i przy odrobinie teflonu komorę mam szczelną niczym okręt podwodny

Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem chińskiej M4 (BOYI - straszny syf, jak eMka to tylko markowa) i praktycznie od początku pojawiały się problemy z podawaniem kulek. Jedynie stockowy hi cap podawał poprawnie. Używam tylko low capów tego samego producenta czyli BOYI oraz JG i od niedawna low capów ARES'a. Każdy z tych magazynków podaje tylko pierwszą kulkę kiedy się go wkłada do gniazda. Aby podawały poprawnie trzeba je dociskać do komory hop up. Wiem, że wina leży po stronie komory HU, wydaje mi się, że kanał przez który dostają się do komory kulki z magazynka jest za krótki i nie dociska zatrzasku znajdującego się w magazynku i odpowiedzialnego za trzymanie kulek dopóki magazynek nie trafi do gniazda i kanał komory HU nie przyciśnie i odsunie zatrzasku w magazynku.

 

W związku z powyższym problemem chciałbym zasięgnąć rady kogoś doświadczonego lub kogoś kto miał podobny problem. Czy wymiana stockowej komory na jakąś od Systemy czy Kingarmsa wyeliminuje problem (będzie miała minimalnie dłuższy kanał przez który podawane są kulki)? Czy może trzeba od dołu dokleić jakiś pierścień dystansujący? Czy też co innego jest winne?

 

Bardzo proszę o podanie możliwości rozwiązania tego problemu.

 

1. Jeśli komora ma jakiś luz siedząc na swoim miejscu, to zlikwidować ten luz taśmą teflonową.

2. Jeśli połówki body mają jakikolwiek luz względem siebie, nie siedzą sztywno, tylko się lekko chyboczą, zlikwidować ten luz taśmą izolacyjną.

3. Podklejenie magazynków taśmą izolacyjną tak, żeby zatrzaskiwały się milimetr wyżej niż dotychczas.

 

Wykonuj te kroki po kolei i za każdym razem sprawdzaj czy jest poprawa. Jeśli po wykonaniu tych trzech rzeczy dalej nic się nie zmieni, weź replikę do fachowca. Chyba że masz za dużo kasy i chciałbyś ją wydać na komorę, która może nie pasować jak należy.

 

Pozdrawiam

M.

Link to post
Share on other sites

Problem został rozwiązany. Bardzo się zdziwiłem, gdy doszedłem do tego, że winna była krzywa BOYI'owa lufa z krzywo wyfrezowanymi względem siebie wyżłobieniami na piny trzymające muszkę i tymi które trzymają komorę na swoim miejscu. Po prostu chciałem mieć prostą muszkę która stoi pionowo do góry a nie jest obrócona o 5 stopni w prawo i przekręciłem lufę tak aby wszystko było proste. Zapomniałem, że przemieszczam tym samym komorę HU. Okazało się, że była o kilka stopni obrócona i ten kanał z dołu dotykał magazynka lekko pod kątem przez co nie dociskał zatrzasku w magach. Potrzebna jest więc jakaś firmowa, prościutka lufa do M4 ;)

 

Dzięki wszystkim za pomoc, szczególnie tobie Mortis, gdyż byłeś najbliżej rozwiązania i Twoje porady bardzo pomogły.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...