Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Madbull Powder Shot 02 (sound generator)


Recommended Posts

Przeszukując forum nie znalazłem konkretów odnośnie tego granatu więc przedstawiam swoje refleksje licząc na to samo ze strony innych użytkowników. Tak więc...

 

Granat jest świetnie zbudowany, żadnych luzów, prosta konstrukcja. Ustawienie opóźnienia działa (o tym dalej), jest łatwy w konserwacji. Co do użyteczności to wygodnie leży w ręku i nieźle się prezentuje w ładownicy. Tyle plusów.

 

Z drugiej strony barykady, granat wymaga. Jak wspomniałem ustawianie opóźnienia działa- ale regulacja przypomina tą z karabinka Ruger- wymaga wprawy. Pierścień opóźniacza działa tylko w pewnym zakresie- przykręcony za słabo detonuje od razu, za mocno- nigdy. Ów złoty środek to ok. 1/10 obrotu (tak na oko), gdzie każda sekunda kontowa się liczy. pierwsza regulacja wymaga czasu, nerwów i puszki gazu :uśmiech:

Regulacje trzeba szybko opanować- po każdym smarowaniu trzeba ustawić granat od nowa, gdyż to uszczelki są podstawą opóźniacza- jak na jakąś dostanie się nadmiar silikonu (co, postępując z instrukcją producenta i jednego z zagranicznych sklepów, jest nieuniknione), ustawienie się zaciera. Nie wiem czy to tylko kwesta tego egzemplarza czy wszystkich. Kolejną ciekawostką jest, niezależnie od rodzaju silikonu, zastygnięcie granatu. Co przez to rozumiem? Otóż w ciągu tygodnia z granatu nie korzystam, stoi sobie na półce. Niezależnie czy ma gaz czy nie, po odpadnięciu łyżki nic się nie dzieje i trzeba nie lada siły, żeby granat odpalił (wyciągnąć trzpień "detonujący" samymi paznokciami).

 

Na koniec huk. Nie miałem okazji stać bezpośrednio "pod" granatem, żeby huk poszedł na mnie. Trzymając go w ręku odgłos nie jest większy niż ćwierkotanie ptaków za oknem.

 

To są moje refleksje. Ma ktoś inne?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...