Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.047D i CM.028


Recommended Posts

Wie ktoś coś na temat repliki AK 104 (CM.047D). Szukałem w internecie i nic ( na forum także) . Jak z kolbą nie jest kijowa ? Zakładam , że ten metal z którego jest wykonana to szitmetal.

Chyba bym się na nią skusił. Jeżeli ktoś taką posiada to chętnie przeczytał bym recenzję . :-P

 

 

 

 

A kwestie dotyczące CM.028 czy body trzeszczy ? Z czego są wykonane części metalowe ?

(nie napiszcie , że z metalu :wink: ) SZAJSMETAL czy coś innego.

Edited by SnaVackY
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Najpierw znajdź taką dostępną... wiem co mówie bo sie męczyłem i udało mi sie dostać ostatnią sztukę modelu CM.028C Tactical od Krakmanów.

Co do części to Z tworzywa w tym modelu jest rączka pistoletowa, uchwyt przedni i korpus, ale na pierwszy rzut oka nie poznać, że to tworzywo. Reszta to metal, a raczej Znal który wg. mnie wcale nie jest taki zły, przynajmniej sprawia dobre wrażenie, chociaż ponoć słąbo znosi minusowe temperatury. Z tego co słyszałem to w wersji "S" składana kolba sie łatwo łamie, i trudno to naprawić.

Czy sie opłaca? Ogólnie opinie o modelu CM.028 są bardzo pozytywne, mój był na jednej strzelance, zaliczył dwie gleby (razem ze mną) i nic, dalej działą bez problemów. Jedyna wada to magazynek z tworzywa, ale w normalnych wersjach jest metalowy. Zasięg dobry (z 47m trafiłem kolege, mierzyłem odległość, nawet to odczuł:)

Edited by Rageman
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam CM047D już od roku. Przebieg 25-30 tys. kulek, nic w niej nie wymieniałem i także nie miałem żadnej awarii. Po tych 25 tysiącach kuleczek potrzebna będzie zmiana gumki, bo się troszkę przytarła i nie kręci aż tak dobrze, ale tragedii nie ma. Ogólnie replika juz na samym stocku działa bardzo dobrze. Myślę, że na 9,6V (a używałem przez pewien okres czasu takiej baterii) zębatki wytrzymałyby dłuuugo.

 

Co do kolby - jest to ABS, ale dosyć wytrzymały, stopka ze ZnAlu. Co do kolby nie mam żadnych zastrzeżeń - nie chwieje się. Zatrzask kolby nie jest aż tak dobrze styczny do korpusu repliki, przez co jest pewien luz - ale jest to spotykane w każdym Kałachu z tego typu kolbą. Ja naprawiłem ten defekt naklejając fragment kliszy fotograficznej i po zapięciu kolba styka się idealnie z body.

 

Metal - czyli shit ZnAl w CM047D nie jest aż tak "shit" jak w większości replik. Wręcz przeciwnie tutaj ZnAl jest względnie mocny i nic mi się nie urwało, mimo dwudziestu-paru strzelanek, które mój AK-105 przeszedł.

 

Dosyć dobrze wykonane są: rączki i chwyt - są chyba z nylonu. W każdym bądź razie są z twardego tworzywa.

 

Podsumowując - za tą cenę wątpię żebyś ugrał coś lepszego. Ja wydałem na moje CM047D 450zł. Warto było, bo co jest najważniejsze - nic się nie zepsuło i nie uszkodziło w mojej replice (a pedantem nie jestem 8) )

 

Pozdrawiam, Krecik.

 

PS: warto zwrócić uwagę na różnicę w wadze CM028 i CM047D - odpowiednio circa 2,5kg i 3,4kg. Kilogram to spora różnica. 028 jest nienaturalnie lekkie.

 

 

EDIT:

Jeszcze jedna istotna rzecz:

ZnAl w CM028 to totalny szajs. Bliżej mu do plastiku niż do metalu. W porównaniu ze ZnAlem w CM047D szajsmetal 028 to budyń albo inna rzadka czekoladowa breja :wink:

 

W CM047D ZnAl jest porządny, pokryty grubą warstwą czarnej farby, która nie zdziera się tak szybko.

Edited by KreciKs
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Odświeżę trochę temat.

Sam gb w 105 różni się od tego w 47 (028)? W sklepach piszą, wzmocniona prowadnica, kierunkowa głowica tłoka.

Ale w tych dwóch gb, pewnie to samo jest?

Ps, w 028 body chyba nie jest ze znalu?:)

 

Edit, mam nadzieję, że nie dostanę medalu górnika roku :biggrin:

Edited by JaWojteq
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...