Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odgłos sprężynowania po zamocowaniu m130


Recommended Posts

Postanowiłem ostatnio wymienić sprężyne główno w moim 3 letnim już chyba HK416 z AGM, jako że chiński stock zaczynał już przypominać powyginany klapnięty drut od płotu a nie sprężyne i obawiam się mógł mieć nie więcej niż 80m/s.

 

Kumpel miał akurat zbędną nową m130 z madbulla. Założyłem. Całość śmiga pięknie, nie spadł jakoś szczególnie rof, silnik uciąga, nawet rozładowana batka daje rade.

 

Jednakże, po zwolnieniu sprężyny, przy uderzeniu tłoka w głowicę cylindra, z okolic przedniej części GB dochodzi nieprzyjemny, metaliczny, sprężynujący odgłos.

Inny znajomy twierdzi, że zamocował w AGM sprężyne m130 guardera dwa miesiące temu, miał dokładnie to samo, 5 razy rozłożył GB żeby to posprawdzać, ale jakoś wystrzelał już kilka K kulek i nic się nie dzieje, skwitował że problem może być w jakichś luzach i nie wytłumieniu głowic (że niby wchodzą jakieś wibracje i to dzwoni).

 

Sam dźwięk to takie typowe "brzdękkkkk", jakby nagiąć linijkę, czy odgłoś jaki wydaje zwolniona sprężyna. Nie boje się specjalnie o trwałość podzespołów AGM bo wg mnie jest to jedna z najporządniejszych chińskich konstrukcji, i nie widziałem jeszcze GB od tego modelu który by się zużył. Jednakże, zastanawiam się czy taki symptom jest szerzej znany, i może oznaczać że sprężyna jest za mocna i wprawia GB w wibracje które go złamią, czy może to po prostu taki urok tej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites

Heh, bo sprężyny MadBulla są robione z drutu jakiego się używa do strun fortepianów :twisted: . Stąd też masz brzdęk. Poza tym sprężyny MadBulla nie są powalającej jakości, tak samo jak bebechy AGMu. Wsadź SP120 Guardera i licz, że nic nie padnie :P.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Problem z wymianą komory jest taki, że trzeba by ciąć body - jest niestety dwuczęściowa. Ale stockowa, z założoną gumką G&G, dystanserem prometheusa i black pythonem Madbulla, bez modyfikacji GB dawała mi około 70 metrów skutecznego zasięgu na 0,25 więc nie jest źle :)

 

edit: Równocześnie napisaliśmy Grzechotnik. Jestem w szoku 0_o. Coś w tym musi być z tym dzwonieniem! xD

Edited by jason.jerusalem
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...