Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z akumulatorem z repliki


Recommended Posts

Witam!

Niedawno zakupiłem sobie na allegro używaną replikę Sig Saugera 552(firma JG) w bardzo dobrym stanie.

W między czasie poddałem ją małym próbom porównawczym z bronią kolegi, sprawdzałem zasięg, szybkostrzelność itp. Broń śmigała bez zarzutu.

Wczoraj powędrowałem z nią na pierwszą strzelankę. Sprawowała się bardzo dobrze. Po pewnej rundce, po 2 godzinach strzelania, od tak oddałem sobie kilka strzałów do drzewa. Puszczam na serii, ładnie śmiga, ale coś dziwnie przydusiło. Przełączam na pojedynczy, próbuję strzelić i... lipa. Silniczek zamarł. Wraz ze znajomym zmieniamy baterie na tą z jego repliki. Broń śmiga, więc to nic z silnikiem. Czyżby padł aku po 2 godzinach strzelanki? No nic. Zamiatam do domu.

W domu podłączam aku do ładowania na 2 godziny. Podpinam do broni... cisza. Coś tam jakby się tłok poruszał, nic więcej. No to ładuję dalej. Lipa, to samo. No i teraz pytanie, gdzie tkwi problem? No to zacząłem po kolei wszystko sprawdzać.

Akumulatorek mam taki:

NiMH 8,4 V - 1100 mAh Składający się z 7 ogniw.

Po woli zacząłem sprawdzać, co w końcu działa, co nie. No to ładowarka - sprawna. żarówkę oświeciło ;) Broń po ponownym pożyczeniu baterii od kumpla - działa. Mój akumulatorek - nie.

No i teraz kieruję do Was pytanie - co może być nie tak?

Poszukuję u Was porad i pomocy, co mogę zrobić. Może da się jeszcze ocalić?

Link to post
Share on other sites

Jak widzę, nie za wiele osób jest zdolnych do pomocy ;/

 

Zostaje mi chyba po prostu kupić nowy aku, jednak jak tak patrzę po sklepach i allegro to widzę duże wahania cen. Na przykład tutaj mamy taki dziwnie tani:

http://www.airsoft-militaria.pl/product-po...ator-8-4V-.html

Czy on zda test, no i czy zmieści się do repliki?

Myślę, że ten byłby najlepszy:

http://allegro.pl/item1089617815_akumulato...ni_pelikan.html

Takich samych rozmiarów.

Edited by Rasti
Link to post
Share on other sites

Hmm, mógłbyś "zarzucić" jakimś przykładem sklepowym?

 

A i odziwo, mój aku ożył :wink:

Do tej pory ładowanie kilkugodzinne nie robiło na nim wrażenia, pomyślałem - a dam mu ostatnią szansę. Podłączam, po 10 min sprawdzam i pruje... Coś chyba z kabelkami jest nie tak jak powinno. Na razie z zakupem się wstrzymam, choć dobrze, jakbym już wiedział na wszelki wypadek, co mam kupić.

Na najbliższej strzelance jeszcze na tym spróbuję, zobaczymy ile potrzyma.

Link to post
Share on other sites
Coś chyba z kabelkami jest nie tak jak powinno.

przejdź na deansy. Na 90% pomoże.

 

poczytaj na forum o obsłudze aku w przypadku ładowania wolnoładowarką albo kup jakąś normalną ładowarkę mikroprocesorową bo z tego co piszesz to nie obsługujesz jej tak jak należy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...