Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74 CM.048 Problem z Hop Up


Recommended Posts

Witam

 

Mam naprawdę niecodzienny problem... Jakieś 3 miesiące temu kupiłem sobie nową cymę. Sam oczywiście byłem nią zachwycony, ale kiedy pokazałem ją kumplowi, obaj doszliśmy do wniosku, że jakoś nie kręci kulek. Więc na pierwszy ogień poszła gumka. Kiedy zauważyliśmy problem była na nim gumka Guarder przezroczysta. Zamieniłem ją więc na stockową, ale nadal nie było rewelacji. Tzn. musiałem prysnąć trochę olejku silikonowego do środka komory, przetrzeć jakimiś 2 setkami kulek i powiedzmy 500 kulek szło normalnie.

 

Jednak osiągi mnie nie zadowalały i kupiłem sobie lufę precyzyjną i gumkę czerwoną Prometheusa. Po montażu okazało się, że dzieje się coś podobnego, tylko tym razem smarowanie olejkiem wystarcza na wystrzelenie jakichś 200 kulek i też nie zawsze pomaga. A ja nie mam tyle kasy, żeby przed każdą strzelanką wysiekać 200 kulek na przetarcie gumki. Ogólnie z nowym ustawieniem (preclufa i gumka) zasięg skuteczny spadł do jakichś 40m.

 

Ogólnie problem przedstawia się tak: mimo lufy precyzyjnej i gumki hop up Prometheusa, hop up raz kręci, a raz nie. To jest naprawdę losowe. Czasem kulka leci ponad 50m prosto, a czasem spada na 30m.

 

Używam tylko porządnych kulek (G&G i Madbull na próbę).

 

W grę nie wchodzi zły montaż, bo replikę rozkładałem już ponad kilkanaście razy i sprawdzałem czy wszystko jest OK. Dzisiaj przetestowałem replikę z inną komorą HU od kumpla, też Cyma. Wydaję mi się, że było troszkę lepiej, ale bez szału. N

 

ie mam pierścienia stabilizacyjnego, bo nie wchodzi na Prometheusa, a sama komora HU wydaje się zbyt luźno chodzić (mam metalową) w porównaniu do tej z tworzywa, którą miałem dzisiaj od kumpla.

 

Macie jakieś pomysły co się może dziać z tym żółtkiem?

Link to post
Share on other sites

Przyczyną może być brak tego pierścienia. Przez co lufa lata jak chce i źle się uszczelnia. Ogólnie czerwony promyk jest bez rewelacji. U kumpla też słabo kręcił. Kup systemę albo zielonego G&G.

 

Problemem może być też słaby dystanser który za słabo dociska gumkę.

Link to post
Share on other sites

Tylko nie do końca w tym jest problem. Jak przez lufę przeleci na max podciągniętym Hopie ok 100 kulek, to następne 20-30 idzie w niebo, tak jak powinno, ale kiedy wyreguluję sobie hopa, żeby kulki leciały prosto, zaczyna się psuć - kulki spadają coraz bliżej.

Link to post
Share on other sites

Wyciągnij cały zespół lufa - komora. Rozbierz. Umyj gumkę i komorę tak, żeby nie pamiętały co to jest olej silikonowy. Lufę wyczyść jak najlepiej potrafisz. Ma być sucha i czysta. Potem poskładaj najładniej jak potrafisz. Ustabilizuj lufę innym sposobem niż pierścień skoro ten nie wchodzi. zerknij czy dysza nie jest zapaćkana. Jak jest to wyczyść ile sięgniesz bez rozbierania GB. Potem wszystko złóż i postrzelaj. 90%, że będzie okej. I zapamiętaj - olej silikonowy do gumki i komory jest niedobry, be i fuj. Nie rób tego więcej.

Jeśli jednak to nie pomoże, to dystanser do wymiany.

Swoją drogą gumka Systemy/G&G byłaby lepszym pomysłem niż promyk.

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc koledzy. Przy najbliższej wolnej chwili czasu wyczyszczę replikę. Nim jednak przeczytałem, co napisaliście postanowiłem pobawić się z dystanserem, jak gloomer podpowiadał. Najpierw wyciąłem z wkładu od długopisu (był za twardy), a potem okleiłem izolacją stary stockowy dystanser tak, aby był nieco grubszy. Pomogło - teraz hop przy prawie minimalnym ustawieniu kręci w porządku.

Jednak wiem, że trochę zapaćkałem lufę i komorę, więc ją przeczyszczę. Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...