Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ydoum

Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

 1. Sprawa wygląda następująco. Kupiłem CM032 (M14 DMR) i od razu poszła wymiana bebechów. Gearbox, okablowanie, lufa, gumka, sprężyna - standard. Strzelała wyśmienicie przez około godzinę. Po godzinie zaczęła łykać po 2, 3 kulki i pluć nimi na 15-20 metrów. Na chwilę problem ustał, ale za kilka minut to samo. Często w ogóle nie podaje kulek. Pierwsza myśl - gumka. Sprawdziłem, niby wszystko okej. Zero naderwań, dystanser w dobrej pozycji, no i gumka też idealnie leżała. Złożyłem, pojechałem przestrzelać i z godzinę znowu było wszystko okej. No ale historia lubi się powtarzać. Dodam, że po
 2. Ma ktoś może lub miał z tą repliką do czynienia? Jak wygląda efektywny zasięg replik modeli z 2014+, które nie zawierają hop'a? Jeśli zły dział, proszę o przekierowanie. ;)
 3. Jaki przebieg miał ten SCAR, i czy jest on 'stockowy', czy są w nim jakieś części zamienne? Co do magów: V1 czy V2? Wersja 2 jest zdecydowanie wydajniejsza pod względem zużycia gazu. Rozpoznasz ją po zdjęciu dolnej klapki przy wtyku na gaz; V1 nie ma śruby, V2 ma. Ogólnie V2 są też o wiele łatwiejsze w konserwacji i wymianie części.
 4. ydoum

  L85A1 [ARMY]

  A wyślę, bo akurat nie mam jakichkolwiek zarzutów (jak na razie) co do obsługi + serwisu gunfire'a. A fakt faktem, jest to jedyny mankament, na który mogę w tej replice ponarzekać. Ogólnie strzela się z niej świetnie. Jest bardzo celna przy swoim przyzwoitym, stockowym hopie.
 5. ydoum

  L85A1 [ARMY]

  Dotarła do mnie R85A2. Stockowo ma w sobie m120 i na chrono z 0,25g osiąga ~410 fps. Niestety, jak to z moim szczęściem bywa, dostałem wadliwy egzemplarz; semi odmawia posłuszeństwa. Po kilku strzałach na auto i przejściu na semi kilka razy gearbox zaskoczy, ale później już olewa pracę i tylko słychać, jak próbuje coś zrobić.
 6. ydoum

  L85A1 [ARMY]

  Ale G&G to jednak polimer, a tutaj dostajesz body bodajże ze stali. Fakt, wytrzymały plastik, ale mnie po prostu odrzucają.
 7. ydoum

  L85A1 [ARMY]

  Niegrzecznie zamknięto mój temat dot. R85A"2". Czy wie ktoś, czym dokładnie różnią się te dwa modele?
 8. W sumie nie jestem pewien, czy Army kwalifikuje się do klasy pierwszej, ale ze względu na jakość wykonania i osiągi (przynajmniej na papierze) prezentuje się całkiem ładnie. Czy ma ktoś może owego brytola i może podzielić się kilkoma informacjami nt. bebechów tego AEGa? Jak ciężko jest z ew. wymianą części i jak sprawdza się EBB/PBB?
 9. Nie po to zainwestowałem w 6x magów M4 na GG żeby teraz się przerzucić na H. :icon_razz: Z niecierpliwością czekam, aż zrobią repliki open bolt FN2000. EDIT: kolejna niedzielna sesja ASG zaliczona. Broń zacięła się raz w wyniku 'eksplodującej' w komorze kulki, przez co magi automatycznie schodziły z gazu. Po szybkiej inspekcji i przeczyszczeniu komory i lufy było już ok.
 10. Jesteś kolejną osobą polecającą GnG, także chyba pora się przerzucić.
 11. Taktowana na 410-430 FPS replika SCARa od WE potrafi rozwalić kulkę 0,30g Guardera podczas wystrzału i zaciąć zamek. Czy znacie jakieś marki godne polecenia, które bez problemu wytrzymają uderzenie gazika przy takiej prędkości wylotowej?
 12. Wskrzeszam temat. W końcu po pierwszym przestrzelaniu swojego SCARa. Dlaczego w końcu? Bo 3 tygodnie temu przyjechał z uszkodzoną dyszą, która nie podawała kulek. Zaopatrzony w 4 magi na GG poszedłem ze znajomym na stary poligon. Jak na krótką lufę jest bardzo precyzyjny; do 40metrów trafienie w puszkę nie stanowi problemów. Temperatura dzisiaj wynosiła 10-15*C, duża wilgotność powietrza + przelotne opady deszczu. Fakt, kilka razy zsyfonowały, ale to tylko i wyłącznie przez temepraturę (ogrzaliśmy magazynki pod koniec trochę przy ognisku i był miodzio ;) ). Na nadchodzący sezon letni nada
 13. Też Taiwan, ale fakt faktem oni tego nie naprawiają bo sami nie mają zamienników. Dlatego dają sobie tydzień na naprawę, bo mniej więcej tyle zajmuje sprowadzenie nowej, plastikowej dyszy do Polski. Odesłana i czekam na naprawioną. Tak czy siak będę szukał metalowego zamiennika, bo bez niego znowu szybko wróci na serwis.
 14. Chodzi mi tu o 'loading nozzle' z angielskiego; czy mamy ową część zamienną dostępną w PL? Przeszukałem internet i dupa. Niestety mój SCARek przyjechał albo z ułamanym bolcem od dyszy, albo po oddaniu kilku strzałów na sucho plastik się po prostu wyłamał (reinforced my ass...) Już widzę, że najlepiej byłoby dopaść aluminiową od RA-Tech, ale nawet ciężko jest już je dostać za granicami kraju. Czy są więc gdzieś dostępne u nas chociażby plastikowe zamienniki, żeby nie sprowadzać w przyszłości z dodatkowymi kosztami spoza kraju?
×
×
 • Create New...