Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rumun

Użytkownik
 • Content Count

  155
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

964 profile views
 1. Weź assault pack helikona/condora, odczep szelki i powieś za D-ringi na grimlockach nexusa. A jak będziesz potrzebował samodzielnego plecaka, to tylko podczepisz szelki i po sprawie. Tak wygląda plecak bez szelek z widokiem na D-ringi http://img225.imageshack.us/img225/25/sdc14860.jpg
 2. Przez jakiś czas używałem szelek z LBV i były to najwygodniejsze szelki jakie używałem. Poczujesz różnicę w porównaniu do Alicji.
 3. W przypadku Helikona bawełna rip-stop faktycznie szybko się spiera i drze, ale NyCo twill trzyma barwy dobrze i jest wytrzymałe.
 4. Nigga please... Nie masz chyba mundurowych za aż takich ciemniaków? Jednak marpat, to nie mundur jakiejś republiki bananowej i jest rozpoznawalny.
 5. 200x100 to wyjdzie 20000 a nie 2000 ;) Ale mniejsza z tym.
 6. Nikt na Ciebie źle nie będzie patrzył. Sam czasami noszę góra wz. 93, a dół w oliwce, coyocie albo UCP i różne inne mieszanki, kiedyś woodlanda z desert 3c łączyłem. Łączenie kamuflaży jest całkiem powszechne. A jakbym miał patrzeć na oporządzenie, to już w ogóle. Różni producenci, różne kolory i różne kamuflaże.
 7. No myślałem o takim w stylu PSTG, takim z dwoma rzędami taśm. Chyba idealnie na tą aptekę by pasował. Może z czasem, nie jest mi to na tą chwilę niezbędne.
 8. Uploaded with ImageShack.us Mniej więcej tak by to wyglądało. Klamka dojdzie, a ładownica pistoletowa robi wypad z taśmy od panelu i wyląduje na pasie. Na razie używam tej konfiguracji bez kabury, a KA-BAR zamienia się czasami z wz. 55. Ogólnie wszystko jest stabilne i nie ciąży jakoś za bardzo.
 9. Mam pierwszą opartą na samym duty. Zrezygnowałem z szelek, co by właśnie odciążyć barki i kręgosłup. Ponadto odchudziłem plate'a do niezbędnego minimum, została na nim woda i amunicja. Na pasie mam kieszeń z pierdołami (szybkoładowarka, bateria do giwery, baterie do latarki, busola, krzesiwo etc.), worek na odzysk, nóż, panel udowy z dwoma magazynkami i drugi panel z apteczką. Barki mam odciążone a pas stabilny dzięki panelom z obu stron. Dojdzie jeszcze klamka i wtedy może dodam comfort pada, jak na razie jest dobrze.
 10. Rumun

  Wybór noża.

  To jest UC855 a nie M10 z tego co pamiętam. Oczywiście mowa o oryginale. Świetny jest, zgadzam się, taki biwakowiec w sumie ;) Trochę czasu go używałem i świetnie leży w dłoni, parametry ostrza też są zadowalające, chociaż nie wiem co to dokładnie za stal jest. Teraz częściej używam ka-bara 1217 zamiennie z wz.55, do tego w kieszeni RAT model 1 lub Opinel 9 z węglówki.
 11. Miałem takiego chesta. W moim egzemplarzu nie mieściła się nawet płyta w rozmiarze M, klamry popękały od ciężaru paru magazynków, apteczki, manierki i noża. Ale poza tym jako rodzaj oporządzenia nosi się bardzo przyjemnie. Nosiłem ją samą, w konfiguracji z pasem (nie podczepionym pod te szlufki przy chest'cie tylko samodzielnie), na kamizelce kuloodpornej a także na kamizelce kuloodpornej + plecak. W każdej konfiguracji dawała radę.
 12. Witam! Czy ktoś z szanownych forumowiczów używał tych okularów? LINK Interesuje mnie ich wytrzymałość, czy nadają się do ASG? Jak wygląda sprawa z wkładką na szkła korekcyjne, czy dobrze trzyma się na miejscu i nie sprawia żadnych problemów przy używaniu?
 13. Rumun

  Mundur

  Może Propper z serii Genuine BDU? Niedrogo a całkiem dobre. Mieszanka 60% bawełna, 40% poliester.
 14. Aktualnie używam do pracy motyla całego ze skóry firmy kajman do P99, leży świetnie, bardzo dobrze przylega do ciała dzięki czemu jest wygodna przy pracy siedzącej. Wcześniej używałem przydziałową z cordury, taką z tworzywa http://www.holsters-tactical.com/httpwwwholsterstacticalcomindexphpcpath3-p-102.html i teraz tego kajmana. Najlepsza z ww. Klamka dobrze siedzi w kaburze na wcisk i dodatkowo jest zabezpieczona od góry zapięciem z napy. Używam takiej: http://www.kajman.com.pl/zoom.php?id=7
 15. Może to i lepiej, miałbyś niezłą zabawę z ostrzeniem dwóch krawędzi klingi tanto i do tego ząbków ;)
×
×
 • Create New...