Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G838

Użytkownik
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

 1. Nowość na wyposażeniu US Army: MOLLE II MEDIUM RUCKSACK (w kamuflażu UCP od kwietnia 2011)
 2. Dla kopaczy proponuję poczytać też fragmenty o historii: "Production of the AR-15 rifle was licensed to to Colt Manufacturing Company in 1959. Early Colt AR-15s, their magazines, and their operators manuals were also marked with Armalite's name." Colt na początku miał jedynie prawa do wytwarzania i sprzedaży. Drugi fragment: "Colt continued to use the AR-15 trademark for its semi-automatic variants (AR-15, AR-15A2) which were marketed to civilian and law-enforcement customers." PRZYKŁAD Zdjęcie tego egzemplarza zostało zrobione gdzieś w 2004 czy 2005 na giełdzie w Anglii. Skoro to był
 3. Czy i jak można zmusić drugą stronę do przestrzegania postanowień Konwencji, jeżeli ta strona nie ma zamiaru jej przestrzegać? Zachęcam do sięgnięcia po nowy, majowo-czerwcowy numer "Poligonu". Znajdziecie w nim obszerny artykuł autorstwa Piotra Tarasa na temat ataku na Ambasadę USA w Sajgonie podczas Ofensywy TET w 1968 roku, z sylwetkami postaci obrońców ambasady, przygotowanymi przez członków SRH RAKKASANS.
 4. Nie broń gładkolufowa jest zakazana przez Konwencję Genewską, lecz niektóre typy amunicji, np. powodujące nadmierne i niepotrzebne cierpienie. Po drugie Konwencja Genewska obowiązuje, gdy obydwaj jej sygnatariusze toczą wypowiedzianą wojnę. W przypadku konfliktu wietnamskiego nie zachodzą takie okoliczności.
 5. Widzę że ciężko Ci poczytać posty na tym forum:
 6. Nie ma jakiegoś sztywnego cennika na plecaki tropikalne. Przedział cenowy kształtuje się od ok. 500 zł za słabą używkę po ok. 1600 zł za nowy kompletny. Jednak zawsze można coś trafić po okazyjnej cenie.
 7. No to Tymbark w końcu do czegoś doszliśmy... Ja się nie pytam do czego służy plecak, wiem to uwierz mi. Jeżeli to ma być luźna stylizacja na strzelankach to wystarczy Ci że będziesz sobie nosił zwykłe niepokombinowane ALICE i nikt nie będzie się czepiał. W innym przypadku zniszczysz jedynie oryginalny plecak, nic więcej nie osiągniesz. Jeżeli jednak w Twojej głowie rodzi się myśl chodzić z tym czymś podczas np. zlotów militarnych jako element "postaci", to... nawet o tym nie myśl. Taka moja rada.
 8. do Elegiusz: Więc niby czekam na dowód popierający Twoją wypowiedź. do Tymbark: ale do czego Ci to potrzebne. Nie odpowiedziałeś. A to, że na polskim rynku nie ma 90% fantów jakie mogą znajdować się i znajdują w kolekcjach to zupełnie inna sprawa, i nie jest to wytłumaczenie.
 9. Kolego Tymbark, czy możesz zdradzić po co i do czego Ci (robić) coś takiego? Kolego CN Rudy, to jest jedynie Twój wymysł, nic więcej.
 10. Kelly`emu coś tam dzwoni, może to i dobrze. Tylko Kelly (i reszta FNG) następnym razem zwracaj większą uwagę na pojęcia których używasz w dyskusji. Najlepiej dobrze upewnij się przed napisaniem czegoś. Tymbark, skoro jesteś z Częstochowy to wujek Kuba z FORTu ma jakieś graty z Nam ery. Podejdź, zapytaj, pogadaj... Na sklepie raczej nic nie ma, ale na magazynach coś na pewno.
 11. OMG :-F Chłopak, szybko zobacz sobie jak wygląda pas M1923 i przeproś za niewiedzę, zanim ktoś tu Ci za to pojedzie.
 12. Nie dramatyzuj. W Polsce to ciężko dostać ale np. oryginalnego tigera w dużym rozmiarze. Jak już Ci tu powiedziano to bez ebay.com daleko w tym sporcie nie zajedziesz. W naszym kraju dużo ciekawych i fajnych fantów nie trafia na allegro i rozchodzi się wśród kolekcjonerów. Ale zgaduję że nie masz dostępu do tego środowiska bo: a) nie jeździsz na zloty, giełdy, inne imprezy militarne b) nie należysz ani nie masz kontaktu z nikim z GRH. Jak już pisał kolega SAT CONG przemyśl sobie po co Ci ten plecak ARVN i kabura. Żebyś potem nie wyglądał (jeszcze z tą uszytą bandolierą) jak z hollywodzkiego
 13. A podobno to ja miałem być upierdliwy :-F Ale gdzie mi do Królika... Rogal, w dalszym ciągu ta Twoja nowa ewangelia którą tu głosisz, to z cholerę nie uzupełnia braków w mojej wiedzy :cry: Z każdym następnym postem zapętlasz się coraz bardziej. Przytocz proszę nam tu te materiały wojskowe. Starasz się tu jakąś zasłyszaną historię dopasować do realiów całej najdłuższej wojny USA. Już raz wygłaszałeś teorie z "zakazem noszenia pasków". Dlaczego się mylisz? Ja głupek i dyletant bez wiedzy może łopatologicznie spróbuję Ci coś teraz udowodnić i coś wytłumaczyć. Otóż ów te Twoje tajemnicze
 14. Ja również proszę o łopatologiczne, w celu uzupełnienia luk w wiedzy, podanie źródeł tych cyfr, dotyczących ilości zabieranej amunicji przez poszczególnych członków zespołu. Bo jakoś nie potrafię tych luk zapełnić mą wyobraźnią o celowniczym M60 noszącym z/na sobie 10 taśm do mg, 4 granatów dymnych, 2 odłamkowych, Colta M1911A1 z ponad 13 magazynkami, plecaka z żarciem, wodą, ponchem i linerem, i innymi rzeczami... Z radością również ujrzałbym choć jedną fotografię amunicyjnego biegającego na patrolu z (czasem nie branym) tripodem, 20 taśmami amunicji (lub 10 jej skrzynkami), M16A1 i amunicją
 15. Operator "Radio Telephone Operatora"? Operator M60? Co to ma być? Operator to może być dźwigu lub koparki. W polskim nazewnictwie jest to radiooperator lub celowniczy karabinu maszynowego. No i ta apteczka... Litości. Brak elementarnej znajomości nomenklatury wojskowej. Trzech ludzi do obsługi M60? Dobre w regulaminie, i to też tylko jako opcja. Pokażesz mi odrębną funkcję amunicyjnego w wietnamskiej rzeczywistości? Temat wykorzystywania M60 w działaniach jednostek zwiadu jest bardzo marginalny. Należy może przy okazji określić w dyskusji co to jest to tajemnicze "SF". Dla mnie Special For
×
×
 • Create New...