Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Equil

Użytkownik
 • Content Count

  327
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

5,365 profile views
 1. Opiszę swoje spostrzeżenia po blisko roku użytkowania (choć z długą przerwą). Wcześniej pisałem o chronicznym zacinaniu się mid-capa i częstym niepodawaniu kulek przez lowcapy KA. Pierwszy problem jest rozwiązany, wystarczy używać tych bardziej wypolerowanych kulek, u mnie G&G, 0 zacięć. W magach KA jak i w większości innych (przypadłość G&P) trzeba podkleić wycięcie w magu, oczywiście od góry. Wtedy mag jest blokowany głębiej i podaje kulki bez dociskania. W zimie zbyt bardzo podkręciłem HU, kulki zaczęły się blokować, ja zauważyłem przytłumiony odgłos strzału zbyt późno i zmieliło
 2. W takim razie wezmę KA tylko czy precka systemy podpasuje? Jest grubsza niż inne lufy.
 3. Wiem, że temat z przed roku ale na rynku brak nowych, lepszych komór do emek a wybór pozostaje dla mnie dalej nie jasny,na forum opisów brak. Która z nich jest lepsza?
 4. Nie, były mierzone na google-earth. Jak odpowiadasz na posta bezpośrednio nad Twoim nie musisz cytować całej wypowiedzi ;-)
 5. Właśnie zamawiam komorę KA ale będzie za miesiąc - półtora (wgc). Wam też chodzi opornie zatrzask magazynka? Raz, że ciężko go wcisnąć (choć po porządnym przesmarowaniu jest nieco lepiej), to najgorsze jest jak przy puszczeniu ta podłużna część z drugiej strony blokuje się na body (wystarczy że się lekko przekręci) i trzeba nieźle przy tym operować. W emkach kumpli nie ma takich problemów (CA, ICS, Boyi...). Może się z czasem wyrobi. Tym, który zgubił się przedni pin (co zdarza się w 9 na 10 egzemplarzy :-F ) polecam taki kołeczek drewniany montażowy używany chyba najczęściej do półek,
 6. A jesteś w stanie podać jak w przybliżeniu będzie maksymalny zasięg np. na 50 kulkach? Maksymalny czyli optymalnym lobem, np. 35-40 stopni. Myślę że może być to ponad 100 metrów ;-) A i jeszcze jedno. Masz taki reduktor CO2 na naboje 12g tak? Do ilu psi ładujesz?
 7. Wy chyba strzelacie tylko po linii prostej. Ja na granatach KA 120 kulek mam w linii prostej 20-30m zasięgu niezależnie ile kulek wpakuję, za to lobem (max 40 stopni) zasięg dochodzi do 40m przy 120 kulkach, 50-60m przy połowie kulek i nawet do 70 przy 1/4 ale tym ostatnim już się nikogo nie trafi. Osiągi na zwykłym GG.
 8. No to też prawda, ale to właśnie świadczy o mocnym BB bo oprócz huku wywołanego gwałtownym rozprężaniem gazu bardzo głośny jest dźwięk metalowego zamka.
 9. Ostatnio mało który mag podaje mi dobrze kulki, a stockowy midcap zacina się sam w sobie (jest dwurzędowy). Myślałem że nie będzie problemu z zamówionymi King Armsami (lowy, jednorzędowe) ale też potrafi dziwnie podawać. Szczególnie przy serii, jakby nie nadąża z podawaniem, za to sam w sobie, po zwolnieniu blokady wyrzuca szybko wszystkie kulki bez problemu. Jak polepszyć łączenie mag-komora? Może kilka warstw taśmy wokół maga tak by nie chybotał się w gnieździe pomoże? Co gwarantuje dobre podawanie kulek w emkach? Może to kwadratowe wycięcie, w które chodzi zatrzask jest za wysoko i mag wcho
 10. Tak. Ja mam takie 2: http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...-CART-120R433V2 od wczoraj. Wykonanie ładne, zero nadlewek, w środku to samo, wszystko jakby wypolerowane. Strzelają ładnie, przy 120 kulkach (max) w linii prostej 20-30 metrów i robi się ogromna ściana kulek o średnicy ~5 metrów. Ale przy takim zasięgu ciężko znaleźć zastosowanie granatu inne niż w mout dlatego będę ich używał przy napełnieniu po 6 kulek na każdy z 12 kanałów, czyli 72 kulki. Strzelając przy takim napełnieniu lobem zasięg wynosi do 50 metrów, co jest dla mnie zadowalające. Przy napełnieniu 1/4 zasięg wynos
 11. Sprawa na szczęście nieaktualna. Jak złożyć granat bez tych narzędzi? Bierzemy taśmę, np. izolacyjną, owijamy wokół tego dużego dolnego zaworu w którym będziemy umieszczać kulki, tylko owijamy stroną bez kleju. Później owijamy stroną z klejem i w ten sposób otrzymujemy pierścień z taśmy nieprzylepny do niczego, ważne by siedział na zaworze dość ciasno. Robimy otwór i postępujemy tak jak w tym filmie, walec najlepiej zastąpić np. cyrklem. Mnie się udało za 3 razem.
 12. Właśnie rozebrałem granat i nie mogę go złożyć. Tak jak ktoś napisał bez specjalnych narzędzi jest to czysta ekwilibrystyka. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć tych narzędzi a granat chciałbym mieć skręcony do weekendu. Nie chce mi się też wydawać kasy na ten metalowy pierścień i walec. Czy ktoś zna sposób na złożenie granatu bez narzędzi? Lub skąd wziąć taki pierścień by kulki nie wypadały z zaworu podczas składania? A może wystarczy ten smar techniczny na kulki by lepiej się trzymały?
 13. Kup dowolne tylko z normalnymi oznaczeniami a nie jakimiś kotwicami/muminkami etc.
 14. Ja kupiłem sobie taki sprzęcik, do tego Aimpointa, wymieniłem gumkę i póki co spisuje się bez zarzutów. Kultura pracy bardzo ładna, wykonanie i spasowanie wszystkich elementów. Replika waży załadowana i z całym osprzętem ok. 5kg i jeszcze nic się nie poluzowało, robi na prawdę solidne wrażenie. ROF na 8.4 Sanyo 1900mAh lepiej niż zadowalający, batka może starczyć na miesiąc lub dłużej choć zależy jak kto strzela. Miałem w nim magi bodaj ISC, SRC, CA i wszystkie podają raczej bez problemów, tak samo stockowy. Co do lekkich niedoróbek to na chłodnicy jest nadlewka i widać łączenie ale w ostrej
 15. Zdecydowanie KWC S&W Sigma 40f na CO2 (w wersji metal). Zarówno odrzut jak i huk. Na drugim miejscu DEagle TM (hard kick ofc), ale z wyłączeniem huku, który jest zwyczajny. Reszta gaziaków, z których strzelałem jest porównywalna.
×
×
 • Create New...