Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szuwarek79

Użytkownik
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na filmie przerywacz jest w górnej pozycji. A powinien być w dolnej.
 2. Płytkę selektora ustaw w pozycji semi. Bez zewnętrznej części selektora jest ona zawsze nieco cofnięta do tyłu i podnosi kostkę. Sprężynka zainstalowana na płytce selektora musi być mocno napięta na semi.
 3. Jeśli prędkość z nową komorą jest stabilna, w pierwszej kolejności zmieniłbym gumkę na ML MR Hop silikonową 60 lub 70. Komory Maxx jeśli używasz płaskiego dystanserea nie lubią klasycznych elementów podkręcającym jak ten w gumce G&G.
 4. Ile kulek nasypałeś? Powinno ich być jak najwiecej. Magazynek podkręcasz dalej pomimo, że kulki osiągnęły blokadę w magazynku. Sprawdź z magazynkiem full i podkręconym co najmniej kilka obrotów po tym jak kulki sięgną blokady.
 5. Nie lubię takich wycieczek w stylu „feministka”. Jednakże jeśli nawet to wydaje mi się że chodzi o naukę przedmiotu a nie poglądów i choćby był to czterogłowy kot z trzema dzyńdzlami to jeśli zrobi to dobrze mnie to satysfakcjonuje. Na lżejszych kulkach energia nie będzie taka sama. Gaziaki z ogryzkowymi lufami preferują kulki cięższe (w granicach gramatur dla nich odpowiednich) mam 3 i we wszystkich trzech najlepszy zasięg osiągam na kulkach .32 i .33. PS. Tak fizyka jest taka sama dla wszystkich.
 6. @arend Fizyka raczej jest taka sama dla wszystkich i mówi, że opór aerodynamiczny rośnie kwadratowo wraz z prędkością. Więc lżejsze kulki pomimo wyższej prędkości (początkowej) szybciej ją wytrącą. Zasięg będzie mniejszy.
 7. Sprawdź sklep na „g” tam są wszystkie modele KJW. I w lepszych cenach. I można jeszcze kod rabatowy znaleźć.
 8. Kalkulatory można potłuc o kant D. Jeśli masz sprężynę m125 ASG/Ultimate to jesteś blisko. Max z tej sprężyny dałem radę wyciągnąć 2,05-2,08J. Podejrzewam, że wynika to z nieco za dużego cylindra do lufy 509. Co do Guardera się nie wypowiem, ale ASG/Ultimate 135 powinien dać jakieś 2,55-2,65 J. Na lufie 455 tyle udało mi się uzyskać w jednym z moich AK.
 9. Sprawdź czy kulka przelatuje przez gumkę „bez przepychania”.
 10. Moim zdaniem problemy są dwa. 1. brak docisku komory HU do GBX - tak może to mieć taki skutek. 2. Jeśli replika zatrzymuje cykl na „zamkniętej” dyszy; gumka jest już wygnieciona i nie trzyma ciśnienia. Zrób fotkę gumki po wyjęciu z komory i podaj na forum.
 11. Kiedy wymieniałeś gumkę? Po czym wnioskujesz, że magazynki nie podają? Po dopięciu naładowanego magazynka wypadają kulki z komory? Najpierw zdejmij upper i sprawdź czy dysza ma możliwość ruchu. Sprawdź czy komora jest odciśnięta do GBX. W drugiej kolejności sprawdź stan gumki i sprężyny. Jeśli przebieg to 8 strzelanek, nie sadze aby siadło coś mechanicznego.
 12. A włożyłeś dystanser, który wchodzi w selektor w odpowiednią stronę?
 13. Vortex uwzględni każde uszkodzenie nie wynikające z umyślnego działania użytkownika. Jedyny minus to czekanie na naprawę/wymianę.
 14. To prawdopodobnie jest przyczyna. Sprawdź zamek w miejscu gdzie ten element się w niego wsuwa. Pewnie jest mocno zeszlifowaniu. Zobacz na rozebranym pistolu jak głęboko wchodzi ten element przy naciągniętym kurku. Jak go wciśniesz. Nie znam tego systemu ale wydaje mi się, że powinien wystawać niewiele ponad prowadnice zamka.
×
×
 • Create New...