Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jackall37

Użytkownik
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

1,119 profile views
 1. Święte słowa ;) A co do "zapaszku", to różnie bywa - napełniłem ostatnio butlę i czuć ją mocniej niż poprzednią, widać trafiłem trochę więcej śmierdzącego olejku - mimo to po zimie ten zapach sprawia mi raczej przyjemność ;)
 2. Adapterów i innych tego typu bajerów polecam ponownie szukać w KOMISIE Tam są już takie rzeczy na 100%, a tutaj te same pytania padają regularnie. Ewentualnie można też użyć PW.
 3. 1.Nie dzialałoby 2.Żadne - jest jednokrotnego użytku i NIE WOLNO jej napełniać ponownie, a w tym temacie nie będziemy gadać o takich kombinacjach. p.s. Nie ten temat !
 4. @Maciastek Powiem tak: Jeśli nie jesteś pewien, co kombinujesz, to lepiej się nie bierz, albo skonsultuj się z kimś doświadczonym, bo to rzeczywiście nie są bezpieczne zabawy. Opłacalne to jest, nawet bardzo, jak ostatnio sobie podliczałem, wychodzi mi ok. 1,85 zł za butelkę GG. Do przetaczania i wogóle używania propanu z butli należy używać TYLKO i WYŁĄCZNIE olejo i benzynoodpornych przewodów gazowych - do sprężarek też takie występują, ale trzeba konkretnie zapytać się o ich zachowanie przy używaniu z gazami organicznymi (niestety, ale np. propan potrafi rozpuścić większość p
 5. Ale to 44bar to jest ciśnienie w butli ze skroplonym Argonem ? Bo CO2 jest przy tym ciśnieniu w stanie lotnym i mało co się rozpręża po otwarciu zaworu, za to gaz o tak dużym ciśnieniu w stanie skroplonym po rozprężeniu zmieniłby objętość jeszcze kilkadziesiąt razy i może się okazać, że zamek wyląduje Ci w zębach :P Przy CO2 zachodzi tylko przemiana gazowa, a płynny gaz o tym ciśnieniu mało, że się rozpręży, to jeszcze pobierze masę energii z otoczenia no i "gdzieś" ją na pewno zamieni na pracę. _________________________________________________ @ Chemik, co do twoich t
 6. To by był ciekawy test, może znalazłaby się tańsza alternatywa dla R134a, albo nawet dla Red Gas-u (R22), którego o ile się orientuję sa sprawą zielonych nie można już kupić ;)
 7. Producenta nie kojarzę - GG jest od Krakmanów. Sprawdziłem też Ultrair Power Gas marki ASG Skład: C4H10, C3H8 - nie podali proporcji Z fizyką ta teoria jest niestety za pan brat. A wiesz skąd wzięło się to ciśnienie ? Jeśli chcesz analizować w ten sposób wykresy, to najlepiej poznać najpierw równania Clapeyron'a, które owym wykresą dały istnienie. Jeśli chodzi o konkretną przemianę, która zachodzi podczas strzału to jest to w najprostszym rozumieniu przemiana izotermiczna. Tu cytat z Wiki, bo bardzo ładnie ktoś to ujął: "Z pierwszej zasady termodynamiki wynika,
 8. Według mnie tworzenie własnej mieszanki gazów nie jest wcale prostą sprawą - ciśnienia gazów w zależności od temperatury nie są w tym wcale najistotniejszym współcznnikiem. Bardziej istotne jest na przykład ciśnienie efektywne, ciepło właściwe, temperatura wrzenia, bo to skrajnie zmienia zachowanie się gazu w danej sytuacji. Gaz przy rozprężeniu nie tylko zwieksza objętość, ale ulega też przemianom, więc istotne jest ile ciepła pobierze z otoczenia, a ile zamieni na pracę. Z wykresu ciśnienia od temperatury nie ma możliwości wywnioskowania jego zachowania w momencie strzału. Funkcje t
 9. Właśnie - a gdzie kupowałeś gaz ? To już nie pierwszy numer, że dali komuś nie ten gaz, o który prosił. No i niestety w Polsce ciągle można natknać się na niechlubną tradycję "chrzczenia" paliwa - gazów też się to niestety dotyczy. Jeśli to nie wina broni, to coś musi być nie tak z gazem - zdarzyło mi się już kilkakrotnie, że zaciął się zawór i magazynek przez pół minuty sikał gazem i zamarzał, a mimo to za chwilę po ponownym napełnieniu strzelałem z niego całkiem normalnie - to było właśnie na propanie z butli 11 kg. Trudno jest przemrozić magazynek tak mocno, żeby FPSy leciały n
 10. No nie wiem, ja tam w domu nigdy nie strzelam i nawet małą butlę wolę trzymać w garażu, bo zawsze wali :P Tutaj raczej miałem fart, bo w mojej butli nie było zbyt dużo tego dziadostwa, niestety odkręcić samemu jest problem, bo byłoby po legalizacji (zawór jest wklejony) - spróbuj może najpierw raz przepłukać butlę resztką gazu i wylać tyle smaru ile się da. Niestety to jest chyba mała loteria, bo jedne butle są prawie suche w środku, a inne ociekają olejkiem.
 11. A najlepiej wpisać w Goggle Maps "gazy techniczne" + nazwa miejscowości ;) , w takiej małej wsi jak Częstochowa znalazło mi 10 wyników, założę się, że przynajmniej z 3 sprzedają gazy w butlach.
 12. Tak, jak pisałem - w punkcie skupu butli 11 kg nie sprzedają czystego Propanu - można tam kupić jedynie Propan-Butan dla domu. Propanu trzeba szukać w punktach dystrybucji gazów technicznych - w praktycznie wszystkich większych miastach znajduje się przynajmniej jeden taki punkt.
 13. Co do problemu z napełnieniem samych magazynków, to gotowe zaworki igłowe do GG można zastąpić także ręcznymi zaworami kulowymi - są troche mniej poręczne, ale ale można do nich zastosować zawory igłowe i adaptery CO2 z gwintem 1/8", lub zamówić u pierwszego lepszego ślusarza odpowiednią igłę. Końcówka na wąż 8mm - gwint 1/8" Zawór kulowy - gwint 1/8" Natomiast kiedy ktoś ceni sobie wygodę, to jak już napisałem - mogę udostępnić rysunki zaworu na privie.
 14. Butla Propan-Butan ma w specyfikacji podane jakimi mieszaninami można ją napełniać - ja napełniam ją zgodnie ze specyfikacją Mieszaniną C Propan-Butanu (ok. 5% Butan, 95% Propan) Dustrybutor gazów technicznych nie ma do tego zastrzeżeń, gdyż to od niego kupiłem do tego celu butlę i wystawił mi fakturę na napełnienie Mieszaniną C - gdyby to było nie zgodne z prawem, to raczej by tak nie ryzykował. Jedyne co się zmieniło to oznaczenie - teraz jest oklejona na fioletowo, a nie na zielono.
 15. Przepraszam bardzo, ale źle edytowałem posta, a teraz juz nie mogę usunąć, jeśli by się dało tego dokonać to byłbym wdzięczny. Przepraszam za wprowadzenie w błąd, ale sam używam własnoręcznie wykonanego zaworu z igłą i nie byłem dość zorientowany w tym temacie :cry: Dla każdego zainteresowanego mogę udostępnić plany wykonania tego zaworu na na privie, bądź przedyskutować dokładnie konkretny przypadek ;) Jak napisał Foka, kategorycznie nie wolno nabijać jednorazowych butli od Propan'u, więc adapter MadBulla i inne tego typu odpadają. Przepraszam, jeśli gdzieś się ni
×
×
 • Create New...