Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trex15

Użytkownik
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

 1. Mógłby ktoś napisać jak to jest z tym body replik z tej serii? Jest frezowane z jakiegoś alu czy to znal jak wi replikach? Jeżeli znal to jak wygląda wytrzymałość tych korpusów (czy pekaja uszy na piny czy łapią luzy) w stosunku do np tych w replikach EA/Daytac?
 2. Trex15

  AK [E&L]

  Chodziło mi o to że nie należy walki ze szczelnością zaczynać od wymiany komory gdyż ta daje radę i zasugerowałem szukania nieszczelności w innych elementach. U mnie udało się uzyskać tą powtarzalność wymieniając wszystkie komponenty wchodzące w skład pneumatyki( po za lufą) na SHS . Sprężyna to ubita już SP130 (352fpsy na 0,4). Więc mając farta można się zmieścić w 150zł (nie licząc lufy i chrono).
 3. Trex15

  AK [E&L]

  Wzorową szczelność ( brak podskoku papierka przy strzale z kulką, utrzymywanie się ciśnienia przez ok 30sek po strzale z zatkaną palcem lufą , wahania fps rzędu +-2fps) można uzyskać po paru modyfikacjach (gumka i dysza shs, dociśnięcie komory sprężyną do GB) na stockowej komorze. Nieszczelności bardziej szukałbym w braku osi albo układzie pneumatycznym w GB.
 4. Czyli jeżeli bym miał system hop up który będzie w stanie bezstratnie podkręcać ciężkie kulki to zawsze lepiej iść w te najcięższe mimo nawet niskich fps ( oczywiście teoretycznie zakładam że cylinder wydoli)? Wynika z tego że taki cymo klocek jak by miał dobrego r hopa to na kulkach 0,3 by mógł mieć z 10m zasięgu więcej niż na 0,2? Mam jeszcze jedno takie teoretyczne pytanie albowiem jeżeli byśmy dwa obiekty o tej samej masie ale o różnych gęstościach i gabarytach (np metalowa kula o średnicy 6mm i współczynniku Cd 0,5 i plastikowy pocisk średnicy 7,8mm i współczynniku Cd 0,3) wystrzelili z taką samą prędkością i założyli że siła oporu będzie podobna (większą średnicę kompensuje mniejszy współczynnik Cd) to poleciały by one na taką samą odległość po takiej samej paraboli ?
 5. Ja mam do was pytanie albowiem z czego wynika że ciezsza kulka leci dalej mimo takiej samej Ek na wylocie? Wiem że chodzi o wolniejsze wytracanie prędkości tylko nie wiem wlasnie jak to się uwzglednia-jaki to wspolczynnik. Kolejna sprawa jest taka czy sa jakies wzory pozwalajace dobrac optymalna wage do prędkości wylotowej? Bo to ze 350fps bedzie latalo najdalej na kulkach 0.48 nie jest przecież chyba prawda. Kozystaliscie może z aplikacji airsoft ballistic na androida albo chairgun (dokładniejsza ale nie uwzględnimy w niej hu)
 6. Rozbierz replike i przyjrzyj sie gumce, ja takie objawy (nie krecenie, kręcenie w kosmos na jednym ustawieniu) miałem jak rozerwalo mi kołnierz gumki. Ewentualnie pobaw się dystanserami (od twardych z długopisu, do miękkich z kabla silikonowego)
 7. Mozliwe ze przerywacz sie wyrobił. U mnie (też e&l) objawiało się to dubletami na 11 a z czasem i na 7,4. Wymiana na ten z cm.028 załatwiła problem
 8. Czy to prawda że w przypadku R Hopa nie jest konieczne szlifowanie lufy aby mieć dobre osiągi w przeciwieństwie do flat hopa ? Też mnie zastanawia ta kwestia, użytkownik wallop prawie w każdym wątku dużo pisze i nie powiem wydają się to być posty merytoryczne i mające sens jednak jak szukałem na jego temat opinii to ciężko było cokolwiek znaleźć. Coś więcej o tym procederze ?
 9. Trex15

  AK [E&L]

  Witam zapytam jeszcze raz bo nie udało mi się uzyskać odpowiedzi :/ Ile mniej więcej powinna na stockowej spężynie fps posiadać suczka e&l 2gen? Pytam bo moja replika na stocku (nasmarowana została głowica ) ma 440 fps (sprawdzane w sklepie) i nie wiem jak się do tego odnieść (czy mam duże nieszczelności czy jest ok). Da się jeszcze coś wycisnąć fps bez zmiany sprężyny (naklejka na gb wskazuje że jest to M130)?
 10. Trex15

  E&L seria M4

  Wiecie może mniej więcej jakiej sprężanie guardera energetycznie odpowiada stockowe "krótkie M130" e&l?
 11. Trex15

  AK [E&L]

  Wiecie może mniej więcej jakiej sprężanie guardera energetycznie odpowiada stockowe "krótkie M130" z drugiej gen e&l? Pytam bo moja replika na stocku ma 420 fps (sprawdzane w sklepie) i nie wiem jak się do tego odnieść (czy mam duże nieszczelności czy jest ok).
 12. A jak sprawa wygląda w replikach LCT ? Więcej tam miejsca na baterię oraz mają standardowe mocowanie kolby ?
 13. Pisząc o AK stick'ach masz na myśli baterie minh? Da rade tam przy takiej 11.1 upchnąć jakiś mosfet,czujnik? Pytam bo już dość naogladalem się na strzelaniach kalachow z poklejonymi deklam,i powypychanymi atrapami suwadła z powodu że batka się nie mieściła i poprostu nie chcę się wpakować w coś podobnego (na kolbe nie chce niczego wyprowadzać)
 14. A czy któraś z baterii firmy redox tam wejdzie? Pytam bo słyszałem że z tej firmy są dobre i w miarę tanie batki. Miałeś może porównanie po miedzy tymi modelami? Jest zauważalna różnica w celności/ergonomii na rzecz ak105? Zastanawiam się jeszcze czy nie kupić jakiejś używki fc za 600-700zl. Duża jest różnica w wykonaniu i potencjale między FC a 2gen el?
×
×
 • Create New...