Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trex15

Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

 1. Trex15

  AK [E&L]

  Wzorową szczelność ( brak podskoku papierka przy strzale z kulką, utrzymywanie się ciśnienia przez ok 30sek po strzale z zatkaną palcem lufą , wahania fps rzędu +-2fps) można uzyskać po paru modyfikacjach (gumka i dysza shs, dociśnięcie komory sprężyną do GB) na stockowej komorze. Nieszczelności bardziej szukałbym w braku osi albo układzie pneumatycznym w GB.
 2. Witam zastanawiałem się ostatnio czy możliwe jest używanie standardowej głowicy tłoka w cylindrze BU gdyby wymienić o ring na większy. Miał ktoś z was doczynienia z takim połączeniem? Sprawdzało się (było szczelne)?
 3. Czyli jeżeli bym miał system hop up który będzie w stanie bezstratnie podkręcać ciężkie kulki to zawsze lepiej iść w te najcięższe mimo nawet niskich fps ( oczywiście teoretycznie zakładam że cylinder wydoli)? Wynika z tego że taki cymo klocek jak by miał dobrego r hopa to na kulkach 0,3 by mógł mieć z 10m zasięgu więcej niż na 0,2? Mam jeszcze jedno takie teoretyczne pytanie albowiem jeżeli byśmy dwa obiekty o tej samej masie ale o różnych gęstościach i gabarytach (np metalowa kula o średnicy 6mm i współczynniku Cd 0,5 i plastikowy pocisk średnicy 7,8mm i współczynniku Cd 0,3) wystrzelili z taką samą prędkością i założyli że siła oporu będzie podobna (większą średnicę kompensuje mniejszy współczynnik Cd) to poleciały by one na taką samą odległość po takiej samej paraboli ?
 4. Ja mam do was pytanie albowiem z czego wynika że ciezsza kulka leci dalej mimo takiej samej Ek na wylocie? Wiem że chodzi o wolniejsze wytracanie prędkości tylko nie wiem wlasnie jak to się uwzglednia-jaki to wspolczynnik. Kolejna sprawa jest taka czy sa jakies wzory pozwalajace dobrac optymalna wage do prędkości wylotowej? Bo to ze 350fps bedzie latalo najdalej na kulkach 0.48 nie jest przecież chyba prawda. Kozystaliscie może z aplikacji airsoft ballistic na androida albo chairgun (dokładniejsza ale nie uwzględnimy w niej hu)
 5. Rozbierz replike i przyjrzyj sie gumce, ja takie objawy (nie krecenie, kręcenie w kosmos na jednym ustawieniu) miałem jak rozerwalo mi kołnierz gumki. Ewentualnie pobaw się dystanserami (od twardych z długopisu, do miękkich z kabla silikonowego)
 6. Mozliwe ze przerywacz sie wyrobił. U mnie (też e&l) objawiało się to dubletami na 11 a z czasem i na 7,4. Wymiana na ten z cm.028 załatwiła problem
 7. Czy to prawda że w przypadku R Hopa nie jest konieczne szlifowanie lufy aby mieć dobre osiągi w przeciwieństwie do flat hopa ? Też mnie zastanawia ta kwestia, użytkownik wallop prawie w każdym wątku dużo pisze i nie powiem wydają się to być posty merytoryczne i mające sens jednak jak szukałem na jego temat opinii to ciężko było cokolwiek znaleźć. Coś więcej o tym procederze ?
 8. Trex15

  AK [E&L]

  Witam zapytam jeszcze raz bo nie udało mi się uzyskać odpowiedzi :/ Ile mniej więcej powinna na stockowej spężynie fps posiadać suczka e&l 2gen? Pytam bo moja replika na stocku (nasmarowana została głowica ) ma 440 fps (sprawdzane w sklepie) i nie wiem jak się do tego odnieść (czy mam duże nieszczelności czy jest ok). Da się jeszcze coś wycisnąć fps bez zmiany sprężyny (naklejka na gb wskazuje że jest to M130)?
 9. Trex15

  E&L seria M4

  Wiecie może mniej więcej jakiej sprężanie guardera energetycznie odpowiada stockowe "krótkie M130" e&l?
 10. Trex15

  AK [E&L]

  Wiecie może mniej więcej jakiej sprężanie guardera energetycznie odpowiada stockowe "krótkie M130" z drugiej gen e&l? Pytam bo moja replika na stocku ma 420 fps (sprawdzane w sklepie) i nie wiem jak się do tego odnieść (czy mam duże nieszczelności czy jest ok).
 11. A jak sprawa wygląda w replikach LCT ? Więcej tam miejsca na baterię oraz mają standardowe mocowanie kolby ?
 12. Pisząc o AK stick'ach masz na myśli baterie minh? Da rade tam przy takiej 11.1 upchnąć jakiś mosfet,czujnik? Pytam bo już dość naogladalem się na strzelaniach kalachow z poklejonymi deklam,i powypychanymi atrapami suwadła z powodu że batka się nie mieściła i poprostu nie chcę się wpakować w coś podobnego (na kolbe nie chce niczego wyprowadzać)
 13. A czy któraś z baterii firmy redox tam wejdzie? Pytam bo słyszałem że z tej firmy są dobre i w miarę tanie batki. Miałeś może porównanie po miedzy tymi modelami? Jest zauważalna różnica w celności/ergonomii na rzecz ak105? Zastanawiam się jeszcze czy nie kupić jakiejś używki fc za 600-700zl. Duża jest różnica w wykonaniu i potencjale między FC a 2gen el?
 14. Witam, przymierzam się do zakupu nowej repliki która by miała mi służyć do strzelań w lesie/otwartym terenie (generować te 60-70m zasięgu skutecznego) a przy okazji być w miarę kompaktowa/ergonomiczna (bezkolbowce odpadają :P ). W oko wpadły mi 2 modele z firmy E&L AK105 i AKs74u. Z tych dwóch bardziej uniwersalny się wydaje AK105 z racji dłuższej lufy (chociaż nie wiem czy te 6cm zrobi jakąkolwiek różnicę zakładając że dam tam promyka) z drugiej strony AKsu ma bardziej smukły kształt (mniej odstaje). Mam jeszcze problem z dwiema rzeczami które jeszcze różnią te repliki i o które chciałem się właśnie was dopytać czyli miejsce na baterię oraz kolba. Z recenzji jakie oglądałem dowiedziałem się że o ile miejsca na baterię w AKsu jest stosunkowo sporo i zmieszczę tam 11'stke oraz zostanie miejsce na mosfet+czujnik rozładowania to ponoć w replikach bazujących na AK74 jest lipa i taki zestaw będzie ciężki do upchnięcia. Czy to prawda? Nie ma na rynku baterii lipo o napięciu 11.1v które by weszły do AK105 e&l pod dekiel wraz z mosfetem (oczywiście o sensownej pojemności czyli 1100-1300mah)? Kolejną rzeczą jest kolba która w AK105 jest plastikowa. Jak wygląda jej wytrzymałość,sztywność oraz ergonomia w porównaniu do stalowej ramowej? Ta druga na pierwszy rzut oka wydaje się mniej wygodna ale widziałem specjalne nakładki na nią które wydłużają jej długość i poszerzają stopkę. Na bace policzkowej mi nie zależy a wręcz preferuję jej brak gdyż strzelam się w masce typu Bat. Jeszcze pytanie czy AK105 posiada standardowe mocowanie kolby i nie będzie problemu z wstawieniem jakiejś regulowanej kolby w przyszłośc ?.
×
×
 • Create New...