Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

enzig

Użytkownik
 • Content Count

  145
 • Joined

 • Last visited

 1. Gdyby jeszcze Tlim rozszerzył wybór swoich noży pod względem grubości swoich głowni było by super, małe są świetne, ale proponowanie klientom dużych noży obozowych (270mm-290mm) których głownia ma ledwo 3mm to już żart. To nie są w leuku ani maczety w których to norma. I nie przekona mnie nawet jakby hartował je sam Hefajstos.
 2. A jak wyraźne mają być te tropy Sherlocku? Wg nauki tropienia istnieje zasada, że wyraźny odcisk pazurów świadczy o tym ze to dzikie zwierzę, dlaczego? dlatego że głównie łazi po miękkim podłożu przez co ich nie ściera, w przeciwieństwie do udomowionych lub wolno żyjących (jak to zwiecie "dzikich psów") którym asfalt, beton czy twarde podłogi nie są obce.
 3. Mój zestaw startowy: http://img826.imageshack.us/i/firestarter.jpg/ krzesiwo Fireflash- starczy pewnie do końca życia, rozpałka wstępna- żywiczny klocek sosnowy, "pociernik" z kawałka brzeszczota z jednej strony gładki do krzesania z drugiej normalnie do troczenia klocka. Całość na parakordzie, z zestawem bimba się też mała ostrzałka terenowa. Niezawodne, wodoodporne, blok magnezowy wysiada.
 4. Foczko! 1. Jakiej lornetki używasz (pytam, bo też myślę o zakupie jakiegoś lornetkowego kompakta)? 2. Co zawiera pakiet medyczny?
 5. Gdyby Tlim robił je jeszcze nieco "tłuściejsze", bo głównie jego noże mają 3mm grubości, a 3mm to trochę za mało do cięższych prac i za każdym razem jak mam ochotę coś u niego nabyć ten fakt mnie powstrzymuje.
 6. Sybir- co Ty takiego przyzwoitego widzisz w stalach 440? Przecież to najgorsze możliwe stale na narzędzia, szczególnie narzędzia tnące. Poczciwa węglówka i nierdzewka od Mory są o wiele lepsze i tańsze.
 7. Radykalna zmiana środowiska dla astmatyka może stanowić problem, więc trzeba uważać. W jaki sposób węgiel działa leczniczo na żołądek?
 8. 1. Posiadanie surowicy nie gwarantuje udanej akcji ratunkowej 2. Ukąszenie przez węża może i przeważnie doprowadza do stanu zagrożenia życia 3. Surowicę powinna podawać osoba do tego przeszkolona 4. Po ukąszeniu wzywamy pomoc a nie rżniemy Rambo (zapominają o tym w Bieszczadach turyści z Warszawy)
 9. Dopiero jak zaglądnąłem na knifes.pl to tam dopiero poznałem znaczenie słowa LANS :nożyki za tyś. zł, zegareczki, latareczki, plecaczki i inne drogaśne pierdołki a wszyscy taktyczni i survivalowcy że strach. Glock, Gerlach i inne sztyleto-bagneto podobne blachy służą jedynie temu by komuś w bebechy to to wsadzić i z survivalem nie mają nic wspólnego. Ostatnio Mora wydała nowe noże min Mora Bushcraft, nóż czysto użytkowy, leśny, terenowy jak kto woli- "0" lansu cena 110zł
 10. dorzucił bym toola i piłkę składaną
 11. Okruch- walczymy! dzięki za dobre słowo i wsparcie!
 12. http://www.allegro.pl/item1066769615_legen...i_survival.html To jest to czego szukasz i do tego na aukcji, napisali że robi wrażenie- to penie się nada.
 13. Przetłumaczcie mi, jak tłumaczyć sobie te "mm" 3000, 6000, 10000 wody, bo nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat. Planuje też kupić namiot i podoba mi się ten troll, ale chce wiedzieć coś więcej na temat tych wodoodporności i czy mi 3000mm wystarczy - przy aktualnej pogodzie :)
 14. Czysto teoretycznie, to możesz przeżyć tydzień i dłużej bez gainerów na samej wodzie, a z gainerami to pewnie prędzej czy później przysłowiowa "sraczka" mogła, by się pojawić od zbyt rzadkiego pokarmu.
×
×
 • Create New...