Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bronek1993

Użytkownik
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

 1. Głównie chodziło mi o to jak wglądało oporządzenie żołnierza z PKM. A co do RPK to używało go LWP/WP?Kilka dni temu widziałem skan z jakiejś gazety gdzie był żołnierz LWP z RPK ale, że nigdy wcześniej nie słyszałem o RPK w WP wziąłem to za,,fotkę dla picu''. Nie widziałem ładownic do długich magów (chyba 45 naboi) Nie chciałbym mieszać w temacie o PKM o RPK ale jeśli już weszliśmy na temat :wink: Jeśli nasi używali RPK, lub gdzieś używają do dziś to jak wglądało oporządzenie? Domyślam się, że tak samo jak dla AKM/S tylko ładownica na długie magi o ile istnieje. Poprawicie mnie?
 2. Dzięki za pomoc chłopaki :) Wiem wszystko co chciałem. W sumie interesowało mnie jak wyglądało oporządzenie KM'isty na podstawie LWP i częściowo teraz WP ale jak nie ma konkretów to trudno. :)
 3. A czy żołnierze przenosili samą taśmę, bez puszki, przewieszoną przez pas, szelki, kark czy było to ,,nieregulaminowe''? Ile amunicji przypadało na obsługę PK? Dawno temu gdzieś wyczytałem że podobno 3 puszki ( nie wiem czy 100, czy 200 nabojowych) Wiesz coś na ten temat?
 4. Miller44- to z ilu osób składała sie obsługa PKM? Celowniczy i pomocnik? W LWP/WP nie funkcjonuje żadna ładownica typowo na puchę bądź samą taśmę?
 5. Witam. Ma ktoś informacje, jakie oporządzenie nosił strzelec PKM'u w LWP/WP. Gdzie przenosił amunicje? Jak wyglądało jego ogólne wyposażenie?
 6. Panowie Poszukuje kogos kto potrafi mi odpowiedzieć czy dana gimnastiorka wz.43 jest dobrze wykonana. http://frontowiec.com/index.php?p1709,gimnastiorka-wz-43-54-182-replika Co o tym sądzicie? Jest także gimnastiorka wz.35.
 7. Wypada lepiej względem cymy, czy jednak cymka rlz?
 8. http://www.youtube.com/watch?v=tqSt0UBWDSE
 9. Nie 13 tylko 16...a po za tym nie wydaje mi się żeby ,,podpadała'' może zmienie zdanie ale pytac chyba mogę bo od tego jest forum(chyba). Foka doradził mi abym poszukał info na necie i znalazłem to: http://ffl-belizariuszagency.phorum.pl/viewtopic.php?t=26 Czy naprawdę można złożyć taki wniosek?
 10. Majkel86 Kto pyta nie błądzi a za marzenia nie biją....^^ dcm_Marecheq Dzięki <3 xD
 11. Dzięki poszukam :D Nie przesadzaj nie było by tak źle w ,,obcym kraju'' wieRZe w zasade ,,od pucybuta do milionera'':)
 12. Paul o co chdzi Ci z tym 23 rokiem życia? Taki jest wymagany? Foka czyli z zieloną kartą idzie się do USMC i biorą?(A ta zielona karta to takie coś sie losuje w loterii w której udział bierze kilka-set osób i jest to raz w roku? :wink: )
 13. Bardzo mnie to intryguje...kiedyś latałem po Nk i widziałem profil polaka w marines. Czy z polskiej armii moża sobie ,,przejść'' do do nich bez problemu?
 14. Jak w temacie, jeśli tak to jakie warunki trzeba spełnić, jak wygląda sprawa z obywatelstwem? Kiedyś czytałem ze jak się wstępuje do USMC to dają obywatelstwo odrazu.
×
×
 • Create New...