Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Blizbor

Użytkownik
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

999 profile views
 1. Bebechy, selektor ognia, spust, piny, trzy szyny RIS na chwycie przednim oraz lufa zewnętrzna z urządzeniem wylotowym (błędnie nazywanym tłumikiem płomienia) w WE G36C są metalowe (podejrzewam nawet, że są jakimś stopem stali bo ciągną magnes aż miło - z wyjątkiem urządzenia wylotowego, które raczej jest z aluminium). Nic więc Ci się tak szybko nie "zjedzie" przy poprawnym eksploatowaniu tzn. jeżeli będziesz zawsze przed i po strzelance smarował bebechy olejem silikonowym...
 2. No to skoro zamierzasz wziąć karabinek od kolegi bo dorzuca 5 magów to po co pytasz o radę odnośnie tego, który bardziej się opłaca wziąć? Zabawa z gaziakami nie jest tania i z tym się musisz liczyć - jeżeli konieczność dokupienia 4 magazynków Cię przeraża, bo są droższe niż magazynki do AEG'ów to na Twoim miejscu darowałbym sobie zabawę z gaziakami do czasu aż będzie Cię na nią stać.
 3. W moich magach nie zanotowałem żadnych przecieków.
 4. No to jestem zaskoczony, że to produkt robiony w Chinach. Bebechy ma niezłe, działa bardzo dobrze, pasta termoprzewodząca pod diodą jest, gwinty dobrze przesmarowane... czyli zupełnie nie jak produkt "Made in China". Tak czy inaczej, latarki MacTronic ma świetne jak na ten przedział cenowy. W każdym razie, dzięki za informację LogaN.
 5. Skoro firma MacTronic na własnej stronie internetowej twierdzi, że od 1994 roku jest producentem oferowanych pod swoją marką latarek, to nie mam powodu, aby im nie wierzyć. Ponadto na stronie internetowej firmy widnieje informacja, że MacTronic w 2003 roku został członkiem Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju, co również moim zdaniem świadczy o tym, że nie handlują kitajszczyzną.
 6. To, że latarki kitajskie są podobne do produktu MacTronic to jeszcze nie znaczy, że latarka MacTronica jest produkcji chińskiej (firma MacTronic od 1994 roku we własnym zakresie produkuje latarki pod swoją marką, wcześniej faktycznie sprowadzali latarki z Chin - były to latarki "Sonca"). Biorąc pod uwagę kitajskie zamiłowanie do podrabiania (podrabiają też kształtowo latarki innych markowych producentów) obstawiam, że to UltraFire jest zwyczajnie podróbą Black Eye'a (zwłaszcza, że każda latarka MacTronic'a - a na pewno Black Eye - ma indywidualny numer seryjny). Na jednym forum latarkowym - bo
 7. No to zaczęły się schody z firmą SpecShop.pl :icon_confused: Dzwoniłem dzisiaj do nich aby się dowiedzieć co dalej w sprawie repliki WE G39c którą im odesłałem. Pan z działu reklamacji powiedział mi, że nie mogą uznać reklamacji ponieważ pierścień mocujący lufę nosi ślady "użycia nieodpowiedniego narzędzia" (kilka rys na na powłoce pierścienia) - po tym jak próbowałem go dokręcić, aby usunąć luz przewodu lufy. Okazało się, że pierścień ten jest czymś przyklejony i nie da się go w ogóle ruszyć, serwisant ze SpecShopu twierdzi, że to w firmie WE te pierścienie zostały przyklejone i że trzeba je
 8. Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie myślałem, że nie jest to normalne i "występujące we wszystkich egzemplarzach". Poprosiłem o wymianę na innych egzemplarz.
 9. Mam takie pytanie do osób, które również są w posiadaniu repliki WE G39C. Zauważyłem delikatny luz zespołu lufy (na linii góra-dół) w mojej repliczce i odesłałem ją na serwis (do Specshopu) dzisiaj dzwonił do mnie facet z obsługi sklepu i twierdzi, że ten delikatny luz występuje w każdym egzemplarzu tej repliki, czy to prawda?
 10. Dla zainteresowanych zwiększeniem realizmu swojej Giety informacja, że Airsoft Buddy wprowadzili do oferty naklejkę z oznaczeniami HK dla G36C: http://www.airsoftbuddy.com/index_eproduct_view.php?products_id=813 :icon_biggrin:
 11. Pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników replik gazowych: czy są jakieś przeciwwskazania, by do smarowania elementów mechanizmu spustowego oraz sprężyny powrotnej w tym karabinku, używać jakiegoś smaru do broni ostrej typu "Ballistol" lub "Brunox" ? Wydaje mi się, że było by to bardziej efektywne niż w przypadku używania oleju silikonowego - jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.
 12. Ja narazie nie udzielę Ci takiej informacji, bo chwilowo nie mam gazu, niedługo zakupię wraz z dwoma dodatkowymi magazynkami, to się okaże jak jest ze szczelnością...
 13. Recka repliki autorstwa "GI Airsoft": P.S. Może mi ktoś powiedzieć, jakie zawieszenie taktyczne podczepione do karabinka ma ten osobnik ?
 14. Z tych, które wymieniłeś - żadne. Obydwa produkty to tanie Chińskie podróbki - ku przestrodze: W tym filmiku porównane są trzy krzesiwa z kostką magnezu, z czego dwa są produkcji USA (jedno z nich jest kontraktowe) i jedno Chińskie - dokładnie takie same jak to, do którego link podałeś jako krzesiwo #2. Obejrzyj filmik i zastanów się czy warto wydać na to krzesiwo choćby złotówkę. To już nawet Mil-Tec robi lepsze :-F choć i jego bym nie polecał. Jeśli krzesiwo szwedzkie to tylko Fire Flash lub Light My Fire a z magnezowych najlepiej kontraktowe US Army. Na koniec jeszcze takie małe
×
×
 • Create New...