Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MattTheKing

Użytkownik
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

 1. Jeśli chodzi o repliki to u mnie bardziej to wygląda tak AR-15->HK416->G36->MP5->AKxx Teraz też widziałem, że można dostać w podobnej cenie jak DE, Specne Edge, więc to chyba lepszy wybór niż Core czy Flex. A o E&L słyszałem, ale jakoś AR-15 nie widziałem od nich. Ale może przeoczyłem.
 2. W teorii są organizowane strzelanki w okolicy i to też dlatego zdecydowałem się wrócić. Tak więc skoro w tej kwocie różnice są marginalne to faktycznie trzeba wybrać co najbardziej mi się podoba. Zdaje mi się, że kiedyś były większe różnice niż teraz. A jeśli chodzi o ceny to się trochę zdziwiłem, jak przez jakiś tego nie śledziłem.
 3. Witam wszystkich. Po ponad 10 latach, chciałbym wrócić do Airsoftu. Z tego co poczytałem na forum to polecane repliki to DE. W przypadku tańszych wygrywają z Specna. Ale są też droższe wersje, ale według opisów to różnica jest tylko w długości lufy i wyglądzie zewnętrznym. W przypadku wydania na replikę przykładowo 1000 zł to lepiej wybrać DE/Specne czy coś od G&G ale tam to będzie wersja z tworzywa. Tylko czy to tworzywo dalej jest lepsze od chińskiego znalu? Bo trochę się zmieniło dokąd pamiętam. Sam zaczynałem od G36 JG, potem cm041 i na końcu M4 od EA. W którymś temacie było, że
 4. Z tego co widzę to w Polsce dostępne są takie osłony do hełmu typu Fast http://azteko.pl/zestaw-oslon-bocznych-do-helmow-typu-fast-czarne-p-7449.html Trochę im brakuje do pełnej ochrony ale przynajmniej uszy są chronione.
 5. Zdaję sobie sprawę, że w większości GFC to JG a PJ to A&K. Tylko informacje na temat tych replik są stare. Chyba, że bez względu na generację nic się tam nie zmienia. Z samych opisów to wynika, że te repliki to prawie pierwsza klasa. Mosfet, niskooporowe okablowanie, wzmocnione gearboxy, zębatki itp :P. Ale i tak dzięki za wszelkie informacje.
 6. I właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Krótko i na temat. Miałbym jeszcze jedno pytanie, tylko nie wiem czy będziesz w stanie odpowiedzieć. Ostatnio zauważyłem emki od gfc guns. Niby wzmocniony gearbox, lepsze zębatki, niskooporowe okablowanie itp. Jak wiadomo chińczyk to cińczyk i nie wiadomo jak to będzie działać. Z replik PJ i GFC, które obecenie sa lepsze? Czytałem post w wicioka w temacie o emkach to według niego, trochę lepsze sa PJ a jak sam napisał jest ocena subiektywna. Podejrzewam, że wybór między PJ i GFC to wybór między "pomarańczą a mandarynką" ale wolę się upewnić.
 7. W takim razie lepiej jest zmienić sprężynę od razu na słabszą? Duża różnica będzie między sprężyną 130 a powiedzmy 110-120, oczywiście nie licząc spadku fps. Gearbox wytrzyma dużo dłużej na słabszej sprężynie czy taka zmiana jest nie warta zachodu?
 8. Na przykład ta replika http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg-2/pj4-cqb-p-j?from=listing&campaign-id=19 Tylko tutaj jest sprężyna 130, ale info jest takie samo, tylko zmienili oznaczenia z 140 na 130.
 9. Witam Mam pytanie do osób, którzy są dobrze rozeznani w temacie tuningu. Na stronie Taiwanguna jest taka notka: "Użycie sprężyny 140m/s i wyżej powoduje zdecydowanie szybsze zużycie mechanizmu, może doprowadzić do uszkodzenia repliki, które nie jest objęte gwarancją." Czy faktycznie używanie takich sprężyn szybko zniszczy gearbox? Z tego co wyczytałem na forum gearbox v2 podobno szybko lubi pękać. Warto zmieniać sprężynę od razu na coś słabszego?
 10. Witam Podobno starej CM.003 już nie ma, ale na sklepach można ją spokojnie dostać (np. gunfire). Według wcześniejszych postów nowa cm.003 nie umywa się do starej. A to wygląd nie taki, a to moc sporo mniejsza niż to co deklaruje sklep. Jest może jeszcze ktoś, kto może potwierdzić te informacje dotyczące nowego wypustu G36C od Cymy? Bo jeśli jest tak, źle jak niektórzy piszą to lepiej oszczędzić miesiąc lub dwa dłużej i można myśleć na Aresem.
 11. Witam wszystkich Mam pytanie do posiadaczy repliki G36 JG. Moja komora nadaje się do wymiany i zastanawiam się, która wybrać http://azteko.pl/shs...-g36-p-916.html Podobno SHS to słaba komora oraz nienajlepszej jakości ale nie wiem jak jest naprawdę Może wybrać standardową komorę JG http://azteko.pl/kom...-g36-p-169.html W tej samej cenie jest komora metalowa SRC http://azteko.pl/src...owa-p-3828.html Czy ta komora będzie pasować do repliki JG? Może lepiej nie kombinować i kupić zwykłą JG. Może któryś z użytkowników miał do czynienia z tymi komorami i mógłby polecić coś dal mn
 12. Ja się pomyliłem. Średnia to oczywiście 6.02 ;)
 13. Dzięki za szybką odpowiedź Pozdrawiam MTK
 14. Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Czy można bez żadnych problemów skrócić lufę precyzyjną(Guarder 6.01 363mm). Chodzi o to, że parę lufa jest z długa i tłumik płomienia nie może zostać założony poprawnie. Czy odbije się się na to celności albo zasięgu repliki? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 15. Ogólem kupiłem wersje G36KE(wersja z lunetą), ale po jakimś czasie dostałem również szynę od wersji G36K. Wpadłem na taki pomysł, żeby założyć front od G36C, żeby było mi ją lepiej manewrować. Lufa będzie miała tą samą długość co teraz bo była by ukryta w tłumiku dźwięku. Z tego co obliczałem to prawie 9 cm replika będzie krótsza, nie tego nie jestem na 100% pewien.
×
×
 • Create New...